IDIF Fotografie - Jiří Havel

Publikace obsahuje celoživotní monografii fotografa, jehož dnes již klasické a slavné fotografie jsou roztroušeny po téměř čtyřech desítkách knih.

Produktová sekce: Literatura IDIF

Naše cena s DPH: 750 
Naše cena bez DPH: 625 Kč
Doporučená cena s DPH: 880 Kč
Ušetříte: 130 Kč

Kolik si můžu půjčit?

Hlídací pes

Hlídací pes je služba, která vám umožní sledovat změny ceny u vámi vybraného zboží. Stačí zadat vaši e-mailovou adresu do výše uvedeného formuláře a při každé změně ceny nebo v případě, že produkt přechází do doprodeje, vám pošleme upozornění e-mailovou zprávou.

Popis výrobce

Různých knih o fotografii je na současném trhu nepřeberné množství, avšak unikátních publikací mapujících život a dílo předních českých fotografů - ty abychom pohledali. Zbrusu nová kniha FOTOGRAFIE od známého českého "krajináře" (a dvorního fotografa Krkonoš) Jiřího Havla, je výjimečným dílem, mapující všechny důležité životní etapy jednoho z nejosobitějších fotografů u nás. Publikace obsahuje celoživotní monografii fotografa, jehož dnes již klasické a slavné fotografie jsou roztroušeny po téměř čtyřech desítkách knih. Teprve zde - v čisté a pietní grafické úpravě známého výtvarníka Pavla Matušky, však konečně najdete shrnutí všech skvostů daného autora do jediné ucelené podoby.

Jiří Havel se narodil v Horní Branné u Jilemnice roku 1931. Studoval na Gymnáziu ve Vrchlabí, poté byl dva roky zaměstnán v Autozávodech Vrchlabí jako kreslič a následně vystudoval Vysokou školu železniční v Praze. Stále jej ale lákalo cestování a příroda. Od roku 1980 je na volné noze coby fotograf. Jiří Havel fotografuje hory, květiny a přírodní detaily po celý život a vydal již přes dvě desítky obrazových publikací. V žádné z nich ale nejsou shromážděny všechny jeho nejpovedenější a nejznámější fotografie v uceleném výběru, jako je tomu právě zde - v unikátním souboru, nazvaném jednoduše - Fotografie.

Kniha obsahuje krásné snímky od černobílých krkonošských světelných nálad (snímaných často za extrémního počasí) až po záběry z Himálaje, jižní Ameriky nebo Austrálie. Vše v excelentním, technicky brilantním provedení, díky používání výhradně velkoformátových fotoaparátů. Soubor unikátních snímků je navíc pečlivě servírován v citlivé grafické úpravě (Pavla Matušky) a vytištěn na kvalitním křídovém papíře.

Kniha je rozčleněna do tématických kapitol, v úvodu každé z nich autor zajímavě popisuje okolnosti vzniku jednotlivých záběrů a nechává nahlédnout do své fotografické kuchyně. V patnácti kapitolách naleznete témata:

  • Krajiny domova
  • Objevení Krkonoš
  • Rýchory
  • Rozkvetlé hory
  • Prales na Rýchorách
  • Skály
  • Krkonoše
  • Bystřiny, kaskády, vodopády
  • Hory a velehory
  • Národní parky USA
  • Jezera
  • Himaláj
  • Patagonské Andy
  • Austrálie
  • Podzim v Alpách

V úvodu knihy nechybí fundovaná předmluva prof. Ludvíka Barana, zařazující tvorbu Jiřího Havla do kontextu české a světové krajinářské fotografie. Na závěr nechybí samozřejmě ani životopis autora a další podstatné informace, týkající se profesní cesty životem Jiřího Havla (zastoupení ve sbírkách, medajlony v České televizi, významné autorské a skupinové výstavy). Kniha FOTOGRAFIE Jiřího Havla představuje výjimečnou publikaci, jež by neměla uniknout oku žádného nadšeného fotografa. Zvláště nyní - v předvánočním období, může publikace být výborným dárkem pro všechny, kteří mají co do činění s fotografií (stejně tak ale může kniha potěšit také turisty či milovníky panenské přírody).