Projev Zuzany Lenhartové při předání Ceny lidských práv Alice Garrigue Masarykové

Jde o soukromý majetek autora ©

Projev Zuzany Lenhartové při předání Ceny lidských práv Alice Garrigue Masarykové  

Během včerejšího předání Ceny lidských práv A. G. Masarykové z rukou velvyslance Andrewa H. Shapira přednesla předsedkyně spolku Pomáháme lidem na útěku tento projev:

"Chtěla bych poděkovat za toto ocenění, které patří nejen spolku Pomáháme lidem na útěku, ale zejména více než třem a půl tisícům dobrovolníků, kteří za poslední rok a čtvrt vyjeli ve svém volném čase a za své peníze pomáhat lidem v nouzi.

Považuji za velmi důležité dobrovolníky oceňovat, protože - bohužel - nezažívají pocit ocenění tak často, jak by si zasloužili.
Veřejná atmosféra posledních dvou let v České republice vedla lidi spíše k odmítání pomoci. Někdy už jenom odhodlat se přiznat svému okolí, že jako dobrovolník pomáhám uprchlíkům, vyžadovalo velkou odvahu. Tu všichni tito lidé, kteří tu dnes s námi tuto cenu dostávají, prokázali.

Když jsem poprvé vyjela jako dobrovolník, nečekala jsem žádnou podporu. Ukázalo se ale, že v Čechách je obrovské množství lidí, kterým není lhostejné utrpení druhých a jsou ochotni se osobně angažovat. Tisíce lidí s námi vyjely na Balkán, další možná i desetitisíce pomohly materiálními či finančními dary.

Pro mě osobně byl ten rok a čtvrt možná nejlepším obdobím života. Poznala jsem stovky obdivuhodných lidí a stala se součástí široké dobrovolnické komunity, která se nám všem stala druhou rodinou. Víme, že je kolem nás plno dobrých lidí, u kterých se můžeme spolehnout, že nás podpoří a pomohou, když potřebujeme. A nejen nás, ale také kohokoli jiného, kdo pomoc potřebuje.

Čeští dobrovolníci pomoc bližnímu považují za automatickou součást života a neváhají kvůli ní riskovat různé nesnáze. Moc si toho vážím a velmi mne těší, že, jak se dnešním oceněním ukázalo, si jejich práce váží také americké velvyslanectví.

Děkujeme!"

Líbí se mi Do oblíbených

Atraktivita:
6.0 % Top atraktivita: 6.4%
08. 01. 2017

offline Jan Kundrát

Vloženo: 09. 12. 2016 13:33
Žánr: reportáž
Kategorie: barevné
Fotoaparát: Canon EOS 6D tělo
Objektiv: Sigma 35mm f/1,4 DG HSM Art pro Canon
Ohnisko: 35 mm
Závěrka: 1/125 s
Clona: 2
ISO: 3200
Korekce Exp.: 0 EV
Vyfoceno: 08.12. 2016 18:43

Štítky

 • projev
 • americké velvyslanectví
 • Andrew Shapiro
 • cena lidkých práv

Místo pořízení fotografie:

Další fotografie autora:

Všechny fotografie autora

Hodnotit a komentovat mohou pouze přihlášení členové Galerie. Přihlásit se.

Zobrazeny komentáře (6 - 1)

 • 6

  :-)

  René Daněk 10. 12. 2016 15:55

 • 5

  Předpokládám, že jinak BSE je úplně přesné a výstižné ....a největší fiat je ten text pod fotkou...pro nápovědu jedná se česky o nemoc šílených káv...tak nějak po vzoru autora fotky...

  Jiří Jezbera 09. 12. 2016 20:28

 • 4

  projev mě nezajímá, Shapiro ať jde tam kam patří.........a fotka není žádná hitparáda

  Miroslav Hajný 09. 12. 2016 19:14

 • 3

  Reaguje na (2) | Člověk by neměl používat cizí termity, když je nezná zcela suterénně nebo není v dobré konvici, protože zde exituje veliké rizoto, že věc skončí fiatem. Každý se tváří jako suvenýr, ale vrátí se mu to jako buzerant.

  Jan Kundrát - Specialista na žánry děti a portrét 09. 12. 2016 18:54

 • 2

  Doteď jsem si myslel, že tu jde o fotky ale tohle je snad ujetý - nebo jde o bovinní spongiformní encefalopatii či podobné postižení??? nevím....

  Jiří Jezbera 09. 12. 2016 18:13

 • 1

  LHR ruší.

  Jiří Hanzel 09. 12. 2016 13:44

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Souhlasím