Medvědi v Rumunsku

Koupit fotografii jako obraz

Není novinou, že se v Rumunsku přemnožili medvědi. Běžnou lokalitou je Fagaraš, ale i další lokality. Můžete se tak setkat s některými omezeními atrakcí, jako byl vloni třeba hrad Poienari atd.
Letos to však došlo tak daleko, že před medvědy je potřeba mít se na pozoru i v lokalitách, kde byste je jinak nečekali. V takovém případě vám nečekaně přijde varovná sms od rumunských operátorů, což se nám dělo poměrně často. Při táboření je proto potřeba dodržovat jednoduchá pravidla. Nenechávat zbytečně jídlo a odpadky poblíž stanů, nebo dokonce uvnitř. Nejsou hrozbou ani tak menší medvíďata, jako spíš dospělí medvědi, především samice s medvíďaty. Pokud už se s medvědem setkáte, zachovejte klid, rozvahu a pomalu se snažte odejít z místa. Medvěd je sice šelma, ale stále se jedná o plaché zvíře. Často pomůže udělat skupinově pořádný hluk, ať už troubením, boucháním do kovových předmětů a podobně. Jste li při setkáním s medvědem sami, je dobré odhodit mu nějaké jídlo, které medvěda zaměstná. Rozhodně ale nenechávejte jídlo po kapsách!
Ačkoliv se tato zvířata mnohdy tváří roztomile a domestikovaně, je potřeba být obezřetný.

Hodnotit a komentovat mohou pouze přihlášení členové Galerie. Přihlásit se / Registrovat

Atraktivita v anonymitě:

82.6 % Atraktivita je odvozena z počtu zhlédnutí, „líbí se” a „oblíbených” v době, kdy byla fotografie v anonymním režimu.

Aktuální atraktivita:
79.0 %

76zhlédnutí
12×líbí se
oblíbená

Parametry fotky :

Vloženo: 04. 08. 2021 15:39
Žánr: Zvířata
Kategorie: barevné
Fotoaparát: NIKON D5600
Objektiv: -
Ohnisko: 160 mm
Závěrka: 1/800 s
Clona: 6
ISO: 800
Korekce Exp.:
Blesk: -

Štítky:

Rumunsko Fagaraš medvědi hory

Místo pořízení fotografie:

Zobrazit mapu

Sdílet na: