Magazín

Krátce

Canon vydal aktualizovaný firmware na zrcadlovku EOS 1D X Mark III a na dvě bezzrcadlovky Canon EOS R5 a R6

Martin LukešAktualizováno: 1. 4. 2021 v 14:35 • Rubrika: Krátce

Canon vydal aktualizovaný firmware na zrcadlovku EOS 1D X Mark III a na dvě bezzrcadlovky Canon EOS R5 a R6

Aktualizace firmwaru se staly naprosto běžnou součástí světa digitální fototechniky, a tak není divu, že se tyto drobné zásahy nevyhýbají ani vlajkovým lodím předních výrobců. Aktuální zpráva potěší především majitele některého z fotoaparátů vyšší modelové řady Canonu. Jak uvádí samotný výrobce, jsou to vylepšení, která vám pomohou zefektivnit pracovní postupy a získat větší tvůrčí svobodu.

Obsah

Všechny aktualizace vznikly na základě podnětů z řad uživatelů, které každý prestižní výrobce sbírá i vyhodnocuje, a díky tomu se můžeme těšit z celé řady drobných vylepšení, které posouvají možnosti jednotlivých fotoaparátů zas o něco výš.

Firmware v1.4 pro Canon EOS 1D X Mark III

U fotoaparátů Canon EOS 1D X Mark III a EOS R5 mohou uživatelé nově sledovat na displeji stav přenosu snímků přes FTP včetně údaje o zbývajícím čase.

Další vylepšení obou zmiňovaných modelů se týká pokročilých možností nahrávání videa, kdy lze nově pořizovat záznam RAW s nízkým datovým tokem, který snižuje velikost souborů RAW a urychluje tak jejich přenos.

Canon vydal aktualizovaný firmware na zrcadlovku EOS 1D X Mark III a na dvě bezzrcadlovky Canon EOS R5 a R6 | Megapixel

Firmware v1.3 pro Canon EOS R5 a firmware v1.3.1 pro Canon EOS R6

Nový upgrade pro EOS R5 přináší především rozšířené možnosti videa včetně podpory natáčet ve FULL HD rozlišení se snímkovou frekvencí 120p. Kromě toho si mohou uživatelé vytvářet a ukládat vlastní šablony nastavení, které lze následně uložit na kartu a případně kopírovat do dalších přístrojů. To velmi usnadní práci větším produkcím nebo studiím a agenturám, kde se pracuje s více fotoaparáty.

U obou modelů jak EOS R5 I EOS R6 lze nově zcela vypnout LCD a používat ho jen k náhledu pořízených fotografií, tedy stejně jako je tomu u digitálních zrcadlovek

Stejně tak mají oba modely nově možnost plného manuálního ovládání objektivů RF, což znamená, že lze ručně ostřit i v režimu Servo AF.

Modelu EOS R5 přibyla také nově možnost zabezpečit a rychle sdílet snímky pomocí nové funkce Protect Image Transfer. Ta umožňuje uzamčení chráněných snímků proti nechtěnému smazání a jejich přenos přes FTP.

Canon vydal aktualizovaný firmware na zrcadlovku EOS 1D X Mark III a na dvě bezzrcadlovky Canon EOS R5 a R6 | Megapixel

Poslední aktualizace modelů EOS R5 navíc rozšiřuje možnosti záznamu videa o gamma křivku Canon Log 3. S tou pracují všechny filmové kamery Canon Cinema EOS a přináší především větší dynamický rozsah, širší možnosti úpravy barev a jednoduší správu souborů.

U všech přístrojů aktualizace firmware odemyká možnost komprese IPB s nízkým datovým tokem a nabízí tak ještě větší flexibilitu volby formátů videa. Výsledkem jsou menší videosoubory, které lze snáze sdílet a nejsou tak náročné na kapacitu uložiště.

Uvedené aktualizace firmwaru doplňuje několik vylepšení softwaru včetně podpory procesoru Apple M1 u Digital Photo Professional (DPP) verze 4.14 a EOS Utility verze 3.13.1. prostřednictvím překladače kódu Rosetta.

Společnost Canon plánuje nadále vycházet vstříc potřebám i požadavkům fotografů a filmařů, kteří pracují s těmito třemi přístroji. Můžeme se tak těšit na další nové funkce včetně podpory Canon Log 3 u modelů Canon EOS R6 a EOS-1D X Mark III, kterou pravděpodobně přinese některá z dalších aktualizací.

 

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.