Fotoexpedice Austrálie 2018

Fotoexpedice Austrálie 2018 Workshopy

Austrálie je úchvatná země, která v sobě spojuje unikátní přírodu, zajímavou kulturu a neuvěřitelně vřelou atmosféru. Do Austrálie a na Nový Zéland pořádáme fotoexpedice každoročně a letos vám nabízíme opět o trochu vylepšený program na rudém kontinentu. Navštívíme Sydney, Blue Mountains, vinice, Uluru i deštné pralesy na severu. Čeká nás fotografování na velkém bariérovém reefu a mnohem víc.

Přehled kurzů

Na expedici s Honzou Březinou

Kam se vydáme

Naše putování světem protinožců začneme v Sydney, které je často označováno za perlu Austrálie. Tato moderní metropole vám učaruje svým nepopsatelným kouzlem a navždy se tak zapíše do vaší paměti. Ze Sydney se vydáme na sever do nádherných parků Blue Mountains, které svůj název „Modré hory“ získaly od lehkého namodralého oparu, jenž vzniká odpařování olejové esence z všudypřítomných eukalyptových stromů do ovzduší. Skrz vinařskou oblast Hunters Valley projedeme až k pobřeží a zpět do Sydney. Vnitrostátním přeletem do centrální části Austrálie se poté dostaneme do úplně jiného světa úžasného safari a vyprahlých pouští středu. Kromě Alice Springs nás čeká třeba Glen Helen, Kings Canyon a samozřejmě také jeden ze symbolů Austrálie – Ayers rock neboli „Uluru“. Dalším přeletem se již dostaneme na severovýchodní cíp Austrálie do oblasti okolí Cairns, kde nás čekají nefalšované tropy. Chybět tady nebude fotografování zvířat v pralese nebo podmořského života Velkého barierového útesu. Posledním přeletem se vrátíme zpět do Sydney, odkud se po odpočinku vydáme již zpět na cestu do Evropy.

Proč právě tato expedice

Do Austrálie pořádáme fotografické cesty pravidelně, skvěle známe lokality a jejich světelné podmínky. S každou další cestou pilujeme program tak, abychom maximálně fotograficky využili danou lokalitu a přitom si cestu užili. Kromě focení se tak můžete těšit i na kulinářské zážitky, poznávání místní kultury a hlavně servis zkušeného lektora.

Termín expedice jsme vybrali tak, abychom měli pokud možno ideální počasí ve všech lokacích. Čeká nás australské jaro, těsně před hlavní turistickou sezónou. Vyhneme se tedy davům turistů a přitom se můžeme těšit na příjemné, teplé počasí. Vyměňte sychravý evropský podzim za nádherné australské slunce!

Co budeme fotografovat

Tato expedice má velice pestrý program, který nabídne snad od každého fotografického žánru něco. Hned první lokalita – Sydney nabízí nepřeberné množství fotografických podnětů. Věnovat se budeme Down Townu nebo Opeře s přilehlým velice rozlehlým parkem a Královskou botanickou zahradou. Těšit se můžeme na Harbour Bridge i na malebné uličky a kavárničky The Rocks. Příroda Blue Mountains nás naopak okouzlí vodopády, horskou krajinou i malebnými údolími. Čeká nás také návštěva krasových Jenolanských jeskyní, ochutnávka vína v Hunters Valley i pobřeží Pacifiku. Opravdové safari pak užijeme v centrální části Austrálie, kde mimo jiné navštíme Alice Springs, Glen Helen, Kings Canyon a samozřejmě Uluru. Cairns a Kuranda jsou pak již symbolem bujné vegetace tropického severovýchodu země. Krokodýlí, koalí a motýlí farma budou jedním z mnoha lákadel nefalšovaných tropů. Perličkou naší cesty je výlet lodí a potápění na Velkém Barierovém útesu.

Podrobný program:

Den 1 (9. 11. 2018)

Odlet z Prahy přes Dubaj do Sydney.

Den 2 (10. 11. 2018)

Ve večerních hodinách přílet do Sydney, pronájem automobilu a transfer do hotelu v centru Sydney.

Den 3 (11. 11. 2018)

Moderní Sydney – první den věnujeme fotografování dominant Sydney a jeho moderní architektuře. Nejen budova Opery nabízí prostor pro hledání krás moderních linií a materiálů. Těšit se můžete i na Harbour Bridge, Darling Harbour nebo dowtntown.

Den 4 (12. 11. 2018)

Život v Sydney – druhý den v tomto úžasně zeleném a živém městě věnujeme jeho obyvatelům a tradicím. Zaměříme se na fotografování života zdejších obyvatel, malebných uliček The Rocks, kavárniček, pouličních umělců a dalších pro Sydney typických scenérií. Čeká nás i návštěva úžasné Královské botanické zahrady.

Den 5+6 (13.+ 14. 11. 2018)

Blue Mountains – z metropole se vydáme do přírody. Naším cílem se stanou NP pohoří Blue Mountains s jejich neopakovatelným eucalyptovým oparem, který jim propůjčil i své jméno. Fotit budeme jezera, vodopády i malebná údolí a oddáme se klidu horské krajiny a příjemné subtropické přírody. Navštívíme také velice působivé krasové jeskyně Jenolan nebo tradiční australskou farmu.

Den 7 (15. 11. 2018)

Hunters Valley – zalesněnou horskou krajinu dnes vystřídají malebné vinice a poklidný australský venkov. Kromě krajiny se můžeme těšit i na fotografování zvířat a makra a také návštěvu sklípku s ochutnávkou vína.

Den 8 (16. 11. 2018)

Pobřeží Pacifiku – poprvé se dostaneme na krásné australské pobřeží s čistými plážemi, skalisky a příjemnými městečky. Fotografovat budeme také majáky nebo přístavy.

Den 9 (17. 11. 2018)

Přelet do Alice Springs a Glen Helen – prvním z vnitrostátních přeletů zcela změníme prostředí a přesuneme se do centrální pouštní oblasti Austrálie. Odpoledne se již vydáme do oázy Glen Helen poblíž West MacDonnell NP. Projedeme působivou oblastí vyprahlých stepí a navštívíme i několik posvátných míst.

Den 10 (18. 11. 2018)

Kings Canyon a NP Watarrka – druhou zastávkou bude NP Watarrka a Kings Canyon, kde se můžete těšit na opravdu divokou přírodu, nádherné skalní scenérie nebo prudké potoky.

Den 11 (19. 11. 2018)

Ayers Rock – Uluru neboli Ayers Rock či prostě jen „skála“ patří k symbolům Austrálie. Budeme fotografovat úchvatný západ slunce nad touto dominantou celé oblasti a obdivovat její sytou barvu po západu slunce.

Den 12 (20. 11. 2018)

Uluru + přejezd do Alice Springs – Uluru věnujeme ještě celé dopoledne a nenecháme si ujít východ slunce a opět úplně odlišnou atmosféru od focení západu. Odpoledne nás čeká přesun do Alice Springs. Během cesty můžeme pozorovat řadu zajímavých pohledů na vyprahlý střed Austrálie.

Den 13 (21. 11. 2018)

Tento den bude volnější a budeme se věnovat atrakcím lokálního centra Alice Springs. V podvečer nás čeká přelet do Cairns, čímž opět úplně změníme prostředí a dostaneme se do oblasti tropů a deštných pralesů.

Den 14 (22. 11. 2018)

Kuranda – Kuranda je magické městečko nabízející procházky deštným pralesem, koalí nebo motýlí farmu, řadu uměleckých obchůdků i příjemných kavárniček. Využijeme také možnost projet se historickou železnicí.

Den 15 (23. 11. 2018)

Velký Barierový útes – čeká nás výlet lodí přímo k útesům s možností šnorchlování a pozorování neuvěřitelně pestrého podmořského světa Barierového útesu. Pro zájemce je možné zajistit Discovery Dive s přístroji a instruktorem.

Den 16 (24. 11. 2018)

Džungle a krokodýli – severovýchodní Austrálie nabízí nefalšované tropy, pralesy a naší pozornosti neunikne ani Wildlife záchranná stanice či krokodýlí farma.

Den 17 (25. 11. 2018)

Přelet do Sydney – v dopoledních hodinách přeletíme již zpět do Sydney. Odpoledne bude volný program, nákupy, odpočinek a příprava na odlet zpět do Evropy.

Den 18 (26. 11. 2018)

Sydney + odlet – volné dopoledne v Sydney, odpoledne přesun na letiště a ve večerních hodinách odlet zpět do Evropy přes Dubaj.

Den 19 (27. 11. 2018)

Přílet do Prahy, návrat kolem 13. hodiny.

Celý program na místě přizpůsobíme aktuálním podmínkám, světelným podmínkám a počasí.

Informace o lokalitě:

Austrálie svou rozlohou zasahuje do 4 klimatických pásem, proto se počasí během naší cesty bude měnit podle dané oblasti. V listopadu se teploty pohybují od 20 stupňů na jihovýchodě země až po cca 30 stupňů v centrální části a na pobřeží. Nelze vyloučit ani rychlé a prudké srážky, takže je dobré zvolit kvalitní fotobatoh.

Do cílové oblasti není povinné žádné očkování. Doporučuje se platné přeočkování proti tetanu a hepatitidě B. Lékařská péče je na špičkové úrovni, je dobré ale počítat s odlehlostí některých oblastí (centrální AU). Každý účastník má v ceně expedice zahrnuto velmi kvalitní komplexní cestovní pojištění.

Bezpečnostní rizika v Austrálii jsou minimální. Ve velkých městech je namístě opatrnost na své osobní věci. Ve volné přírodě je nutná běžná obezřetnost, protože Austrálie je domovem hadů, pavouků, medúz, hmyzu, krokodýlů nebo žraloků. Při dodržování bezpečnostních pokynů lektora je však riziko osobního bližšího styku s těmito živočichy téměř nulové.

Elektrické napětí v AU je 230 V, 50 Hz. Tříkolíková zásuvka, na kterou budete potřebovat adaptér!!!

Ve většině hotelů je hostům k dispozici internet buď formou wi-fi nebo připojením přes kabel. V odlehlých oblastech zejména centrální oblasti nemusí být internet k dispozici.

Mobilní telefony fungují velice dobře na většině míst, pouze mimo osídlené oblasti nemusíte mít signál (centrální oblast AU).

Časový posun je zde +8 až +10 hodin podle časového pásma, které jsou zde celkem tři.

Informace o ceně:

Základní cena této expedice je stanovena na 133 900 Kč.

V této ceně jsou obsaženy zpáteční letenky včetně všech tax a poplatků, vnitrostátní přelety, transfery, doprava automobily na místě i výlet lodí, ubytování se snídaní, vstupy do NP, komplexní cestovní pojištění, samotný fotografický workshop.

Cena neobsahuje stravování kromě snídaní, nápoje.

Příplatkové služby

Za příplatek je možné zajistit Discovery Dive na Barierovém Reefu nebo vyhlídkový let typickým otevřeným vrtulníkem v Glen Helen.

V případě zájmu vám zajistíme také jednolůžkový pokoj, upgrade letecké třídy, či prodloužení pobytu. Tyto služby řešíme s klienty vždy individuálně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi vám cestu upravíme přesně podle vašich představ.

Doplňující informace:

Termín: 9. 11. 2018 – 27. 11. 2018 (19 dní) přijímáme přihlášky
Cena: 133 900 Kč
Počet účastníků: 7 fotografů + 1 lektor
Doprava: letecká, na místě terénní automobily+letecké přelety
Ubytování: dvoulůžkové pokoje střední kategorie
Stravování: snídaně, ostatní stravování budeme řešit individuálně podle možností a programu
Zaměření: krajina, moře, města, zvířata, architektura, reportážní fotografie, podmořský svět
Fyzická náročnost: mírná – pěší turistika do 10 km s možností přizpůsobit délku chůze vlastní aktuální kondici

Realizaci fotoexpedice zajišťuje licencovaná cestovní kancelář Ilumio, s.r.o. s řádným pojištěním CK proti úpadku, která se specializuje na cesty pro fotografy. Fotografii a fotografickému vzdělávání se věnují členové Ilumio týmu v různých podobách již přes deset let. Spolupracují s řadou špičkových profesionálů nejen z ČR, ale i ze zahraničí, zejména amerických profesionálních fotografů, jsou členy PMA a WPPI.

O lektorovi:

Jan Březina je profesionální fotograf, zkušený cestovatel, zapálený lektor, blogger a zakladatel Ilumia. Cestovatelské fotografii se věnuje již více jak deset let, procestoval šest kontinentů a víc jak stovku zemí. Ve své bohaté lektorské praxi se kromě fotografie věnuje Apple produktům, zpracování fotografií, a proto je i Adobe Certified Expert a Apple Certified Trainer.

Kam pokračovat?

Nesedí vám nabídka kurzů?

Přihlaste se na individuální kurz na míru

 • Vhodné pro začátečníky i pokročilé
 • Místo i termín dle vás
 • Libovolný obsah

Chci poukaz na zvýhodněný 3 hodinový individuální kurz

Proč přijít na kurz

 • Budete v péči zkušeného lektora
 • Naučíme vás správnou techniku
 • Přátelská atmosféra, na kurzu se potkáte s lidmi, kteří sdílejí stejnou vášeň pro fotografii
 • Milovníci přírody a dobrého světla si přijdou na své
 • Z focení vám uděláme zážitek, na který budete rádi vzpomínat

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím