Digitální kompakt Konica Minolta DiMAGE A1

  • Rozlišení: 5 Mpx
  • Velikost displeje: 1,8 "

Sháníte Konica Minolta DiMAGE A1?

„Konica Minolta DiMAGE A1“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Konica Minolta DiMAGE A1?

Začít s výkupem

Digitální EVF zrcadlovka, rozlišení 5 Mpx, 7x optický zoom Produktová sekce: Digitální zrcadlovky Konica Minolta

Parametry a popis

Tento fotoaparát je vybaven tím nejlepším ze série fotoaparátů DiMAGE 7 a zároveň přepracován pro potřeby dnešních fotografů. Je určen pro ty, kteří vyžadují nejvyšší kvalitu zobrazování a univerzálnost v kompaktním a jednoduše použitelném těle. Fotoaparát DiMAGE A1 nabízí nástroje pro realizaci Vašich kreativních myšlenek a řešení potíží s vizualizací, čímž rozšiřuje sílu a výhody digitálního fotografování. A kromě toho je skutečně radost tento fotoaparát používat.

Základem fotoaparátu DiMAGE A1 je velmi přesný elektrooptický systém, navržený pro maximální kvalitu snímku. Systém vychází z vlastností progresivního snímače CCD typu 2/3 s 5,3 milionu použitelných pixelů, pracujícího v primárních barvách, který zaručuje kvalitní snímky s vysokým rozlišením. Počet pixelů umožňuje tisknout fotografie s rozlišením 150 dpi o rozměrech až 32,5 × 43,3 cm, nebo výtisky s fotografickou kvalitou o rozměrech 16,3 × 21,7 cm. Tyto rozměry jsou větší než formáty A3, resp. A5.

DiMAGE A1 používá 14bitový A/D převodník, který zaručuje zachycení bohatosti a nekonečnou proměnlivost světla. Umí rozlišit 16 384 úrovní v každém barevném kanálu, což je čtyřnásobně více, než dokáží 12bitové systémy. Snímky proto budou jako živé.

DiMAGE A1 je první fotoaparát Minolta, který je vybaven novou technologií Minolta pro zpracování obrazu CxProcess II. Tato technologie ovládá podstatné atributy snímků, jako jsou barva, kontrast a ostrost, a zároveň minimalizuje šum. Zářivé a syté barvy zůstanou živé místo toho, aby byly nepřirozené nebo ploché. Jemné kontrasty jsou vykresleny tak, aby uchovaly bohatost a hloubku snímku a zachovaly detaily ve světlech a stínech. Ostrost je řízena vyvážením rozlišení s ostrostí obrysu, čímž se zvýrazní jemné detaily a minimalizují hrubé a nepřirozené hrany. Temný šum lze u expozic delších než sekundu omezit funkcí pro snížení šumu, dostupné v nabídce fotoaparátu.

Snímač CCD s vysokým rozlišením je přinejmenším stejně tak dobrý jako objektiv před ním. Rychlý transfokátor se světelností f:2,8-f:3,5 a 7násobným optickým zvětšením je propracovaný apochromatický (APO) objektiv s čočkami, využívajícími sklo s anomální disperzí (AD) minimalizující chromatické vady při všech ohniskových vzdálenostech. Výsledkem jsou ostré a kontrastní snímky. Ohniskové vzdálenosti 7,8 až 50,8 mm jsou ekvivalentní ohniskovým vzdálenostem 28 až 200 mm objektivu pro 35mm kinofilm. Uvedený rozsah ohniskových vzdáleností patří v současnosti k nejpoužívanějším. Takový rozsah je vhodný pro širokoúhlé snímky krajiny a interiérů i pro portréty a detailní záběry vzdálených míst, pořízených teleobjektivem. Zaostřovací kroužek pro přímé manuální zaostřování urychluje a usnadňuje kompozici záběru. Clonu objektivu lze nastavovat v krocích 1 /3 clonového stupně, což umožňuje jemně doladit expozici.

Transfokátor fotoaparátu DiMAGE A1 disponuje dvouohniskovým systémem pro makrofotografie. Tento systém umožňuje používat makrofotografii při nastavení na širokoúhlý objektiv i na teleobjektiv a využít výhody různých ohniskových vzdáleností. U širokoúhlého objektivu vytváří větší zorný úhel a hloubka ostrosti silnější perspektivu a dojem prostorovosti. Nastavením na teleobjektiv se úzkým zorným úhlem a malou hloubkou ostrosti minimalizuje zkreslení a izoluje objekt od okolí.

Protože zákazníci, kteří si fotoaparát DiMAGE A1 pořídí, nepochybně požadují snímky nejvyšší kvality, přidali jsme nové nastavení kvality a velikosti snímků. Nová položka Extra vysoká pro nastavení kvality snímku doplňuje položky Vysoká a Standardní. Výsledkem těchto nastavení jsou soubory ve formátu JPEG s nízkou kompresí nebo ztrátou detailů. Nová velikost snímků 2080 × 1560 dává fotografům možnost plynule přepínat na optimální rozlišení (5, 3 nebo 2 miliony pixelů) v závislosti na konečném použití snímku a maximalizovat využití kapacity paměťové karty. Dostupná je také možnost ukládat snímky ve velikosti VGA (640 × 480) pro použití na Internetových stránkách.

DiMAGE A1 má neuvěřitelný rozsah expozičních časů začínající na 1/16000 sekundy. Tento čas je výhodný nejen při fotografování sportovních událostí, ale zároveň dává větší kontrolu nad hloubkou ostrosti v jasně osvětlených scénách tím, že umožňuje použít celý rozsah clon. Pro situace, kdy je osvětlení nedostatečné, fotoaparát disponuje expozičním časem až 30 sekund, popřípadě lze zvolit režim trvale otevřené závěrky Bulb (30 sekund).

Fotografie je vyjádření světla. Fotoaparát DiMAGE A1 je schopen zachytit nepředvídatelné přirozené světlo nebo využít spolehlivý výstup přenosných a studiových bleskových systémů. DiMAGE A1 má k dispozici rozsáhlý systém příslušenství.

DiMAGE A1 je kompatibilní s programovými blesky Minolta 3600HS (D) nebo 5600HS (D) a také s nejnovějším přírůstkem v rodině programových blesků 2500 (D). Tyto výkonné blesky lze použít přímo na fotoaparátu. Blesky 3600HS (D) a 5600HS (D) mají reflektor s proměnným vyzařovacím úhlem, který se automaticky upravuje podle nastavení transfokátoru. Blesk 5600HS (D) má reflektor otočný i kolem svislé osy a lze u něj používat řízení poměru osvětlení. Nový blesk 2500 (D) je kompaktní, automatický blesk s vyklápěcí hlavou a příznivou cenou.

Pro záběry zblízka vyvinula společnost Minolta kvalitní osvětlovací systém pro makrofotografii. Adaptér Macro Flash Controller lze spojit s osvětlovacími systémy Micro Ring Flash 1200 nebo Micro Twin Flash 2400. Oba systémy umožňují řídit osvětlení v požadovaném prostoru při malých pracovních vzdálenostech.

Závěrku fotoaparátu DiMAGE A1 lze uvolnit pomocí 50cm nebo 5m kabelové dálkové spouště RC-1000S, respektive RC-1000L. Optický transfokátor lze používat se standardními 49mm filtry, k dispozici je i přechodový kroužek Minolta Step-up Adapter 49-62 mm.

Nový vestavěný synchronizační kontakt blesku umožňuje připojit k fotoaparátu DiMAGE A1 profesionální studiové a externí zábleskové systémy. Zástrčku blesku jednoduše zasunete do konektoru PC terminálu. Fotoaparát je díky kompatibilitě se zábleskovými jednotkami s kladnou i zápornou polaritou na středním kontaktu kompatibilní s většinou studiových a externích osvětlovacích systémů.

Pro dlouhé fotografování v terénu je k fotoaparátu nabízena souprava vnějších akumulátorů. Do soupravy můžete vložit dva lithium-ionové akumulátory nebo šest napájecích článků velikosti AA. Souprava se připevňuje ke spodní části fotoaparátu s využitím závitu pro stativ.

Fotoaparát DiMAGE A1 je vybaven nejrychlejším systémem automatického zaostřování na světě ve třídě digitálních jednookých zrcadlovek s pevně zabudovanými objektivy.* Režim Průběžné automatické zaostřování nepřetržitě zaostřuje po aktivaci snímače na rukojeti fotoaparátu, čímž snižuje čas potřebný pro zaostření záběru, a zároveň je díky tomu na zobrazovači LCD i v hledáčku neustále ostrý obraz.

Všechny fotoaparáty mají určité zpoždění mezi stisknutím tlačítka spouště závěrky a okamžikem, kdy se snímek skutečně exponuje. Zejména při fotografování s dlouhými ohniskovými vzdálenostmi může toto krátké zpoždění významně ovlivnit expozici rychle se pohybujícího objektu. Režim Spojité automatické zaostřování používá Prediktivní zaostřování 3D, které sleduje fotografovaný objekt od doby, kdy je lehce stisknuto tlačítko spouště závěrky, do doby, kdy je provedena expozice, a zajišťuje tak optimální zaostření. Tento nový režim řízení prediktivního zaostřování neustále sleduje objekt v trojrozměrném prostoru, čímž nejen zajišťuje nejostřejší možný obraz, ale zároveň snižuje čas potřebný pro zaostření a umožňuje zachytit snímek v požadovaném okamžiku.

Režim Automatické zaostřování se sledováním objektu využívá Prediktivní zaostřování 3D pro zachycení a sledování fotografovaného objektu, pohybujícího se v zaostřovacím rámečku. Stačí zvolit záběr tak, aby byl fotografovaný objekt v zaostřovacím rámečku, a lehce stisknout tlačítko spouště závěrky, čímž se zvolí aretace fotografovaného objektu, a fotoaparát bude tento objekt sledovat bez ohledu na směr pohybu objektu nebo fotoaparátu.

Systém automatického zaostřování pracuje správně i při nedostatečném osvětlení, při odeznívajícím světle soumraku nebo v tlumeně osvětleném interiéru, aniž by potřeboval speciální přisvětlovací zdroj. Jas zobrazovače a hledáčku se automaticky upraví tak, aby byl fotografovaný objekt vždy viditelný.

DiMAGE A1 má zabudován přímé manuální zaostřování (DMF). Tato funkce se běžně používá v profesionálních kinofilmových fotoaparátech, jako například Dynax 7. Poté, co systém automatického zaostřování zaostří fotografovaný objekt, lze zaostření manuálně doladit.

Nová technologie Anti-Shake minimalizuje rozmazání fotografie, vznikající chvěním fotoaparátu, a zajišťuje maximální ostrost obrazu. Oceníte ji zejména při expozicích s dlouhými ohniskovými vzdálenostmi nebo při fotografování bez stativu za nedostatečného osvětlení. To umožňuje držet fotoaparát v rukou při expozičních časech přibližně osmkrát delších než obvykle. Při použití teleobjektivu bude přibližně 90 % snímků zaznamenaných s časem 1/25 s ostrých. Tlačítko Anti-shake svítí, je-li funkce aktivní.

Režimy série snímků umožňují zachytit probíhající se akci. V průběhu dvou sekund lze zachytit tři snímky v kvalitě JPEG nebo pět 5megapixelových snímků v kvalitě RAW.

Srdcem fotoaparátu DiMAGE A1 je nový, velmi rychlý obvod velké hustoty integrace (LSI), který zvyšuje výkon fotoaparátu. Nový obvod LSI zároveň významně snížil spotřebu energie.

Ovládací prvky a přepínače jsou umístěny tak, aby umožňovaly přesnou a intuitivní obsluhu. Na přední a zadní části madla jsou umístěny dva otočné přepínače, umožňující rychlou změnu nastavení fotoaparátu. Pětitlačítkový ovladač na zadní straně fotoaparátu se používá pro nastavování většiny pokročilých funkcí a nabídek fotoaparátu. Ovladač má čtyři oddělená směrová tlačítka a jedno tlačítko uprostřed pro potvrzování voleb. Korekce expozice a uživatelské vyvážení bílé se nastavují oddělenými tlačítky. Nový přepínač podstatně zjednodušuje přepínání režimů Automatické zaostřování jednotlivých snímků, Spojité automatické zaostřování a Manuální zaostřování.

Přepracovaný hledáček Digital Hyper Viewfinder vytváří dojem, jako by fotoaparát byl opravdovou jednookou zrcadlovkou. Hledáček lze sklopit o 0-90° a zajistit pohodlné fotografování v nízkých úhlech nebo v uzavřených prostorech. Je vybaven novým přesným displejem TFT s 235 000 pixely. Displej hledáčku je stíněný, proto je ideální při práci v jasném světle.

Fotoaparát DiMAGE A1 je vybaven vysoce kontrastním barevným zobrazovačem LCD s úhlopříčkou 4,6 cm, který lze odklopit o -20 až +90°. Zobrazovač má rozšířený barevný rozsah, kontrast a dynamický rozsah. Díky jeho širokému pozorovacímu úhlu nemusíte držet fotoaparát svisle, abyste viděli živý obraz.

Tělo fotoaparátu DiMAGE A1 je vyrobeno z hořčíkové slitiny s profesionálním černým povrchem a je lehké jako pírko. Fotoaparát byl kompletně přepracován a jeho vzhled odráží funkčnost a propracovanost digitální technologie. Je ještě menší než kompaktní jednooká zrcadlovka pro 35mm kinofilm a lze jej snadno přenášet v malé tašce nebo batůžku. Nová tvarovaná rukojeť umožňuje bezpečnou a pohodlnou manipulaci s fotoaparátem. Při exponování snímků z ruky při nedostatečném osvětlení je nejdůležitější dobře vyvážené madlo, umožňující stabilní držení fotoaparátu.

Systém Digital Effects Control (DEC; Řízení digitálních efektů) je centrem pro zpracování obrazu, zabudovaným do fotoaparátu. Umožňuje upravit barvy, kontrast a sytost ještě před samotnou expozicí snímku a maximalizovat využití obrazových dat přímo na scéně. Kontrast zvyšuje nebo snižuje rozsah tónů tak, aby odpovídal kontrastu fotografovaného objektu. Barevná sytost mění živost (zářivost) barev. Efekt filtru ovlivňuje celkovou barevnost snímku. Při fotografování barevných snímků může filtr ovlivnit náladu snímku tak, že barvy vykreslí studeněji nebo tepleji, a to v jedenácti úrovních. Při fotografování černobílých snímků může filtr vytvořit teplé nebo studené tóny ve snímku, podobné funkci sépie nebo zlatavým tónům fotografií, a nebo výjimečné tóny purpurové a zelené barvy. K dispozici je deset tónů.

Aby byla zaručena správnost nastavení, provedených systémem Digital Effects Control, lze použít systém Digital Enhanced Bracket (Zdokonalená digitální stupňovaná expozice), což je expozice série snímků, které se mírně liší v nastavení. Stačí zvolit stupňovanou expozici jako režim snímání a nastavit úroveň, o jakou se změní nastavení expozice. Fotoaparát automaticky exponuje tři snímky ve zvolené kvalitě.

Digitální kreativní programy optimalizují expozici a parametry zpracování obrazu pro specifické situace a fotografované objekty. Stačí jednoduše zvolit patřičný digitální kreativní program a fotoaparát je připraven k expozici. Dostupné jsou čtyři kreativní programy:

- Portrét:optimalizovaný pro teplé, jemné pleťové tóny a slabě rozostřené pozadí.

- Sportovní akce: optimalizovaný pro čisté, ostré snímky rychle se pohybujících objektů.

- Západ slunce: optimalizovaný pro bohaté, teplé tóny západu slunce.

- Noční portrét: optimalizovaný pro hluboké a plné noční scény. Je-li tento režim použit s vyrovnávacím bleskem, bude vyváženo osvětlení fotografovaného objektu a pozadí snímku.

Kromě režimů Přirozené barvy a Černobílá fotografie u fotoaparátu DiMAGE A1 naleznete další dva režimy barvy, podporující kreativitu: Živé barvy a Solarizace. Režim Živé barvy zvyšuje sytost barev a umožňuje dosáhnout snímků s živými barvami. Režim Solarizace vytváří částečně převrácené tóny snímku a dosahuje výjimečných zobrazovacích efektů. Fotoaparát je vybaven také dvěma volbami Adobe RGB, vhodnými pro aplikace pracující se správou barev a umožňujícími pořídit snímek s nebo bez přiloženého profilu Adobe RGB.

Posuvný zaostřovací bod (Flex Focus Point) dodává systému automatického zaostřování neomezenou flexibilitu. Pokud je fotoaparát upevněn na stativu nebo pokud nejvíce záleží na rovině zaostření, jako například při záběrech zblízka, může být velmi obtížné použít většinu běžných systémů automatického zaostřování, protože je nutné s fotoaparátem pohnout tak, aby zaostřil, a pak je třeba znovu zvolit záběr. Posuvný zaostřovací bod je jednoduchý zkřížený snímač, který lze umístit kamkoli v rozsahu zorného pole. Je-li fotoaparát upevněn na stativu, lze ovladačem jednoduše umístit posuvný zaostřovací bod na fotografovaný objekt a systém automatického zaostřování tento bod použije pro každou expozici. Oblast bodového měření lze také přepnout mezi zaostřovacím bodem uprostřed zorného pole nebo posuvným zaostřovacím polem.

Zobrazení histogramu v reálném čase, jedinečná funkce v digitálním zobrazování, kterou je fotoaparát vybaven, udává rozložení jasů ve snímku ještě před tím, než jej exponujete. Histogram se zobrazí v živém obraze a umožňuje vyhodnotit jas a kontrast snímku pro optimalizaci nastavení expozice a kontrastu. Histogram lze také použít pro kontrolu rozložení jasů v již zaznamenaném snímku.

S fotoaparátem DiMAGE A1 vytvoříte nejen skvělé statické snímky, ale také můžete pořídit záznam digitální videosekvence. Zvolit můžete z několika kreativních formátů videosekvence. Zaznamenat lze až 15 minut ozvučené standardní barevné videosekvence ve formátu QVGA (320 × 240) a monochromatické noční videosekvence. Režim noční videosekvence umožňuje pořídit záznam při velmi nedostatečném osvětlení. Funkce Časová lupa umožňuje exponovat sérii statických snímků v pravidelných intervalech nebo může snímky kombinovat do zrychleného záznamu o formátu 640 × 480. Zrychlený záznam se přehrává rychlostí 4 snímky za sekundu, takže je možné zachytit normálně nevnímatelný pohyb rozvíjení květů nebo západu slunce.

Nová funkce Flex Digital Magnifier (Flexibilní digitální zvětšení; FDM) umožňuje zvětšit libovolnou část zobrazovače LCD 2x nebo 8x pro ověření manuálního zaostření nebo při použití DMF. Rámeček funkce FDM lze přesunout na tu část snímku, která má být zvětšena. Zvětšený obraz lze posouvat a prohlédnout tak celou plochu snímku.

Automatické nastavení citlivosti snímače nastavuje v závislosti na podmínkách osvětlení citlivost na hodnoty ekvivalentní ISO 100 a 200, aby se maximalizoval expoziční čas a snížilo se rozmazání snímku. Funkce Zesílení obrazu zesvětlí zobrazovač LCD při nedostatečném osvětlení pro snazší volbu kompozice záběru. Tuto funkci lze libovolně zapínat a vypínat, případně ji můžete nastavit na automatickou činnost.

Funkce vkládání dat do snímku umožňuje tisk data nebo času pořízení snímku, případně textu a pořadových čísel. Do hlavičky Exif lze přidat popisný text o délce 16 znaků. Text lze spolu s dalšími údaji přečíst v aplikaci DiMAGE Viewer, která zároveň umožňuje vytisknout snímek i s popisným textem. Elektronická klávesnice, používaná pro vložení textu, má jazykovou sadu rozšířenou o evropské jazyky. Určitým samohláskám lze přidat diakritiku a přehlásky.

Fotoaparát DiMAGE A1 je navržen pro tvůrce fotografií, kteří požadují nejvyšší kvalitu zobrazování a flexibilitu v kompaktním a jednoduše použitelném balení. Kreativní činnost nikdy nebyla tak zábavná.

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: EVF kompakt
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,3
Rozlišení: 5 Mpx
Obrazový snímač: CCD
Poměr stran snímku: 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Nastavení expozice
ISO - minimální citlivost: 100
ISO - maximální citlivost: 800
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 30
Nejkratší expoziční čas: 1/16000
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
 
Hledáček
Typ hledáčku: Elektronický
 
LCD
Velikost displeje: 1,8 "
 
Záznam
Typ paměťového media: CF (Compact Flash)
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 117 x 85 x 114
Hmotnost: 639 g
 
Ostatní
Značka: Konica Minolta

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Konica Minolta DiMAGE A1 v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Konica Minolta DiMAGE A1, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Konica Minolta DiMAGE A1

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 1 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím