Magazín

Produktové aktuality

Sony představilo nové paměťové karty a ohlásilo vývoj GM objektivu 300 mm f/2,8

Lucie VořechováAktualizováno: 1. 2. 2023 v 8:57 • Rubrika: Produktové aktuality

Sony představilo nové paměťové karty a ohlásilo vývoj GM objektivu 300 mm f/2,8

Společnost Sony s lednovými novinkami nekončí a kromě nového objektivu FE 20-70 mm pro videotvůrce oznámila i vývoj zcela nového teleobjektivu FE 300 mm f/2,8 z řady G-Master. Na trh uvedla také dvě paměťové karty, které osloví náročné amatéry a profesionály.

Obsah

Paměťové karty Sony

Novinky Sony SDXC SF-M 512GB Class 10 UHS-IISony SDXC Tough SF-M 512GB V60 U3 UHS-II jsou vysokorychlostní a spolehlivé paměťové karty s kapacitou 512 GB.

První karta Sony SDXC SF-M 512GB Class 10 UHS-II využívá sběrnici UHS-II pro podporu pokročilých funkcí fotoaparátů, jako je sériové snímání, zápis souborů ve formátu RAW nebo záznam videí ve vysoké kvalitě. Maximální rychlost čtení dosahuje až 277 MB/s a maximální rychlost zápisu až 150 MB/s

Chci Sony SDXC SF-M 512GB

Druhá karta Sony SDXC Tough SF-M 512GB V60 U3 UHS-II se vyznačuje svým 18x silnějším a ohebnějším tělem oproti standardním SD médiím. Přívlastek Tough SF-M mimo jiné zaručuje i odolnost proti pádu až z 5 metrů, jemnému prachu, špíně a rentgenovému záření či magnetickým polím. Zvládne také extrémní teploty nebo ponoření do hloubky 5 m až na 72 hodin. 

Maximální rychlost čtení u této karty dosahuje až 277 MB/s a maximální rychlost zápisu až 150 MB/s.

Chci Sony SDXC Tough SF-M 512GB

V souhrnu jsou obě novinky velice spolehlivé a výkonné. Disponují certifikací V6, která zaručuje, že minimální rychlost zápisu karet neklesne pod 60 MB/s. Dále nabízí nástroj File Rescue, který pomáhá s obnovou dat v případě, že by se něco přeci jen pokazilo, a šikovnou vychytávkou je také nástroj SD Scan, jenž vám v případě opotřebení karty oznámí, že je čas výměny za novou. 

Sony paměťové karty | Megapixel

Objektiv Sony FE 300 mm f/2,8 GM

Ohlášení dlouho očekávaného objektivu Sony FE 300 mm f/2,8 GM je skvělou zprávou pro každého, kdo od své optiky vyžaduje vysoký výkon a kvalitní obraz. Jeho světelnost f/2,8 využijete při slabším světle a pevné ohnisko 300 mm pro přiblížení vzdálených objektů. 

Teleobjektivy řady GM se těší velké obliby u fotografických žánrů, jako jsou záběry přírody, wildlife nebo sportu. Vynikající rozlišení v kombinaci s výkonným automatickým ostřením jsou skvělým parťákem pro práci profesionálů. Stabilní obraz a minimalizace chromatické aberace zajišťují nejlepší výstup při všech clonových číslech. 

GM objektivy jsou také odolné vůči povětrnostním vlivům a prachu, takže ztížené podmínky pro focení pro ně nejsou překážkou. Co vše nám tato novinka přinese a jaký bude mít ohlas se dozvíme až s příchodem roku 2024, kdy je plánováno její uvedení na trh. 

Sony | Megapixel

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.