Magazín

Produktové aktuality

Nový Apple MacBook Pro a Mac mini přicházejí se supervýkonným čipem M2 Pro a M2 Max

Lucie VořechováAktualizováno: 6. 2. 2023 v 18:56 • Rubrika: Produktové aktuality

Nový Apple MacBook Pro a Mac mini přicházejí se supervýkonným čipem M2 Pro a M2 Max

Mimořádný výkon, rychlost a úspornost. I tak by se dal popsat nový 14" a 16" MacBook Pro a Apple Mac mini (2023) M2 Pro. Společnost Apple představila nadupané novinky, které se svým designem podobají starším generacím. Co vás na nich však zaujme jsou zbrusu nové čipy M2 Pro a M2 Max, které posouvají laťku opět o něco výše. Pojďme si novinky blíže představit.

Obsah

MacBook Pro s čipem M2 Pro a M2 Max

Jak co nejlépe zvýšit výkon a přitom docílit minimální energetické náročnosti? Odpovědí je miniaturní čip od společnosti Apple, který integruje CPU, GPU, Neural Engine a spoustu dalších komponentů.

Nové čipy M2 Pro a M2 Max stojí na podobném 5nm výrobním procesu jako základní čip M2. Oproti svým předchůdcům však vzrostl jejich výkon o desítky procent. Zároveň byl kladen důraz na co nejmenší spotřebu energie, a proto modely MacBook Pro osázené novými čipy vydrží na jedno nabití pracovat až 22 hodin, což je u počítačů Apple historicky nejdelší doba vůbec!

Nový čip Apple M2 Pro a Apple M2 Max | Megapixel

Apple M2 Pro

Čip M2 Pro disponuje téměř 40 miliardami tranzistorů, což je až o 20 % více než u jeho předchůdce M1 Pro. Zároveň je o 20 % rychlejší. K dispozici je ve verzi s 10 jádry a 12 jádry, přičemž čtyři jádra jsou úsporná a zbylých šest či osm výkonnostní. Profesionální tvůrce osloví až o 40 % rychlejší práce ve Photoshopu v porovnání s M1 Pro

Apple M2 Max

V čipu M2 Max je umístěno 67 miliard tranzistorů. Pro srovnání je to o 10 miliard více oproti čipu M1 Max. Díky 12jádrovému CPU nové generace je čip i o 30 % rychlejší než jeho starší předchůdce a bez problému zvládne úkony, se kterými by čip M1 Max mohl mít problémy. V tiskové zprávě společnosti Apple zazněla zmínka třeba o plynulém napájení vizuálních efektů, trénování modelů strojového učení až po spojování gigapixelových obrázků. 

Nové čipy Apple najdete v novinkách letošního roku MacBook Pro s úhlopříčkou 14 a 16 palcůApple Mac mini (2023) M2.

Chci apple

Apple MacBook Pro M2 Pro 

Kombinace čipu M2 Pro, 12jádrového CPU a Neural Engine nové generace zaručuje, že pro nový MacBook Pro M2 Pro nejsou ani náročnější projekty překážkou. Velkého skoku se dočkal i grafický výkon díky 19jádrovému GPU, který umožňuje přehrávání videí ve 4K a 8K při velmi malé spotřebě energie. 

Apple MacBook Pro M2 Pro | Megapixel

Jak už jsme u MacBooku zvyklí, i u tohoto modelu je vynikající obraz samozřejmostí. Nový Liquid Retina XDR displej se špičkovým rozlišením 3024 x 1964 px zajišťuje vysoký jas a kontrastní poměr 1 000 000:1. Poradí si snadno s dynamickým rozsahem obrazu HDR, zobrazí každý detail a nabízí věrné barvy. Technologie ProMotion s obnovovací frekvencí až 120 Hz se automaticky přizpůsobuje pohybu obsahu na displeji. Díky tomu se šetří životnost baterie a jednotlivé úkoly jsou plynulejší a citlivější. 

MacBook Pro | Megapixel

MacBook Pro M2 Pro je dále vybavený 1080p FaceTime HD kamerou, která využívá ISP a Neural Engine čipu M2 Pro. Vyšší světelnost zachycuje více světla a přispívá k lepším výsledkům i při slabším osvětlení. Zaujmout by vás mohla i soustava tří mikrofonů, které zachytí srozumitelně váš hlas díky vylepšenému odstupu signálu od šumu. A nakonec 6 reproduktorů zajišťuje věrný zvuk a poskytuje zvukový zážitek jak při sledování filmů, tak poslechu hudby. 

Chci MacBook Pro M2 Pro

Apple 2023 | Megapixel

Apple MacBook Pro M2 Max

Apple Macbook Pro M2 Max nabízí oproti verzi Pro ještě výkonnější čip M2 Max. Je skvělým mobilním pracovním nástrojem pro kreativce, fotografy, filmaře, 3D umělce, hudební producenty a vývojáře. Mezi jeho hlavní přednosti patří 12jádrový CPU spolu s 30jádrovým GPU a 16jádrovým Neural Engine pro aplikace strojového učení. 

Apple MacBook Max | Megapixel

Stejně jako u Macbook Pro M2 Pro i tento model disponuje displejem Liquid Retina XDR. Oslní vás svými barvami a detaily v tmavých i světlých oblastech. Extrémní dynamický rozsah a široký barevný rozsah P3 ocení každý kreativec. Technologie True Tone se navíc automaticky přizpůsobuje vyvážení bílé teplotě barev v prostředí a je též vybavený technologií ProMotion s adaptivní obnovovací frekvencí až 120 Hz

Bohatá konektivita zahrnuje tři porty Thunderbolt 4, jeden HDMI výstup, 3,5mm sluchátkový konektor, čtečku SDXC karet a nechybí magnetický konektor MagSafe.

Chci MacBook Pro M2 Max

Apple MacBook Pro | Megapixel

Srovnání MacBook Pro M1 Pro a M2 Pro 16"

  MacBook Pro M1 MacBook Pro M2
Řada procesoru Apple M1 Pro Apple M2 Pro
Model čipu M1 Pro/10C CPU /16C GPU M2 Pro/12C CPU /19C GPU
Počet jader procesoru 10 12
Konektivita / Porty 3 × Thunderbolt 4 (USB-C), HDMI, 3,5mm jack (sluchátka) 3 × Thunderbolt 4 (USB-C), HDMI, 3,5mm jack (sluchátka), Slot na SD kartu
Výdrž baterie 21 hod 22 hod

Barevný rozsah displeje

DCI-P3 P3 

Apple Mac mini (2023) M2 a M2 Pro

Každodenní úlohy, úprava objemných fotografií či videí nebo dokonce hraní her? S novým Apple Mac mini zvládnete díky výkonnému čipu M2 s 8 jádry CPU a 10 jádry GPU každou úlohu. Oproti předchozímu modelu Mac mini s M1 umožňuje novinka 2,4x rychlejší překódování ProRes videí ve Final Cut a přehrávat současně až 2 streamy 8K ProRes nebo až 12 streamů 4K ProRes při 30 fps. Apple Mac mini (2023) M2 a M2 Pro | Megapixel

Výkon filtrů a funkcí v Adobe Photoshop je zvýšen o 50 %. Rychlejší práce dosáhnete i v oblíbených aplikacích macOS, od Microsoft 365 přes Adobe Creative Cloud až po Zoom. Nástroj Stage Manager umožní uspořádat aplikace a okna při přeskakování mezi úlohami.

Nový Apple Mac mini M2 nabízí bohatou konektivitu. Dva porty Thunderbolt 4, dva porty USB-A, HDMI, WiFi a gigabitový Ethernet zajistí propojení se vším, co potřebujete. Vytvořte si proto vlastní studio, například s Apple Studio Display s 27" 5K Retina displejem a věrným zvukovým systémem, který dostane z Macu mini maximum. 

Chci Mac mini M2

Komunita Apple | Megapixel

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.