Magazín

Produktové aktuality

Objevte všestranný „shotgun" mikrofon RODE VideoMic NTG

Martin ČiháčekVydáno: 16. 12. 2022 v 14:48 • Rubrika: Produktové aktuality

Objevte všestranný „shotgun" mikrofon RODE VideoMic NTG

Nový RODE VideoMic NTG je směrový kondenzátorový mikrofon typu „shotgun“ s broadcastovou kvalitou zvuku určený pro všestranné použití s DSLR fotoaparáty, smartphony, mikrofonními tyčemi, či jako desktopový USB mikrofon. Je ideálním nástrojem pro všechny tvůrce obsahu.

Obsah

Unikátní design a precizní konstrukce

VideoMic NTG stejně jako NTG5 přináší novou technologii kruhových portů, která využívá akustické perforace podél délky mikrofonu a nahrazuje lineární štěrbiny známé z jiných mikrofonů typu „shotgun“. Tento revoluční akustický design poskytuje bezkonkurenčně transparentní a přirozený, nezbarvený zvuk. Přidejte k tomu neuvěřitelně vyrovnanou frekvenční odezvu, vysoce směrovou superkardioidní charakteristiku a velmi nízký šum. Získáte tak kompaktní mikrofon pro foťák, který směle konkuruje nejlepším „shotgun“ mikrofonům na trhu.

Mikrofon Rode | Megapixel

Chci RODE VideoMic NTG

Dostaňte z mikrofonu maximální kvalitu

Mikrofon nabízí digitální přepínač high-pass filtru (volitelně 75 Hz nebo 150 Hz), vysokofrekvenční „boost“ pro zvýraznění jasnosti a detailů, přepínač útlumu ( -20 dB) a bezpečnostní kanál, který umožňuje zaznamenávat s 20dB útlumem samostatnou stopu pro případ, že hlavní záznamový kanál selže. Jednou z hlavních funkcí je chytrý výstup pro 3,5 mm jack, který dokáže sám rozpoznat zařízení, které je k němu připojeno. Rode VideoMic NTG používá svou vlastní zabudovanou dobíjecí baterii, která se nabíjí pomocí USB-C konektoru. V plném provozu pak mikrofon vydrží až 30 hodin. Navíc ho lze používat a zároveň dobíjet. 

Mikrofon značky Rode | Megapixel

Univerzální mikrofon pro všechny tvůrce

RODE VideoMic NTG už není záležitostí pouze pro fotoaparáty. S jedním zařízením může uspokojit celou tvůrčí rodinu. Díky své chytré kompatibilitě je schopný pracovat také s mobilním telefonem, při použití s Boompole tyčí nebo také jako pistol grip. Dále pomocí USB konektoru dostaneme perfektní mikrofon sloužící při práci s PC, a to zejména nahrávání voiceoverů, podcastů, při snímání hudby a mnohé další. V kombinaci perfektní kvality a jednoduchého designu pak bude mikrofon skvěle sloužit například při streamování, kde nebude rušit záběr. A mimo jiné, díky 3,5 mm konektoru pak v USB režimu můžeme připojit také sluchátka a mít tak ještě větší kontrolu nad záznamem. VideoMic NTG je tak vhodný společník pro všechny možnosti práce se zvukem. 

Chci RODE VideoMic NTG

Windshield WS11 pro nejnáročnější podmínky

K mikrofonu NTG lze dokoupit perfektně padnoucí „Deadcat" neboli Windshield WS11, který disponuje speciální umělou kožešinou. Díky ní pak dokáže lépe pracovat s problematickým větrem a ruchem. 

Chci RODE windshield WS11

Klíčové vlastnosti mikrofonu NTG

 • Vysoce směrový mikrofon typu „shotgun“ pro DSLR
 • Kondenzátor se superkardioidní směrovou charakteristikou
 • Vestavěná dobíjecí lithium-iontová baterie (více jak 30 hodin provozu na plné nabití)
 • Inovativní akustický design použitý z RODE NTG5
 • Vyrovnaná frekvenční charakteristika
 • Plynulá regulace gainu – umožňuje přesné nastavení signálu z mikrofonní na linkovou a sluchátkovou úroveň
 • Držák SM7-R s odpružením Rycote® Lyre® a fotografickou botičkou  
 • Výstup 3,5 mm jack s automatickým přepínáním mezi TRS a TRRS konektorem pro bezproblémové připojení k fotoaparátu nebo mobilnímu zařízení
 • USB audio kompatibilita pro přímé připojení a nahrávání do počítače, tabletu nebo smartphonu
 • Sluchátkový výstup pro direct monitoring
 • Digitální přepínače útlumu, HF boost a dvoustupňového high-pass filtru
 • Výstražní led dioda indikující přebuzení vstupu
 • Vyrobeno z hliníku používaném v leteckém průmyslu – váha pouhých 94g

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.