Magazín

Blog

Závěrečné kolo foto / video soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2020 právě odstartovalo

Martin LukešAktualizováno: 1. 12. 2020 v 17:33 • Rubrika: Blog

Závěrečné kolo foto / video soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2020 právě odstartovalo

A je to tady! Závěrečné kolo naší celoroční soutěže právě odstartovalo. O vítězích ještě stále není rozhodnuto a o tom, kdo si odnese hlavní ceny v hodnotě 200 000 Kč, ukáže až toto finálové kolo. Na špičce žebříčku fotografů i videomakerů je to stále velmi těsné, a tak se hraje o každý bod. Navíc prosincové téma dává každému rovné možnosti. Nemusíte vlastnit ateliér, ani cestovat za fotkou do cizokrajných míst, ani čekat na zvíře někde hodiny v úkrytu. Nemusíte dokonce ani umět létat s dronem. Stačí vám pouze fotoaparát, talíř a na něm něco zajímavého. Tak dobré světlo a dobrou chuť ;)

Obsah

Foto soutěž - Sváteční tabule

Vánoce a Nový rok jsou nejen svátky klidu a míru, ale také dobrého jídla a pití. Vždyť kdo je také nemá spojené s vůní kokosů, vanilky, hřebíčku, svařeného vína nebo grogu, ale také prskajícího oleje na pánvi s kaprem, rybí polévky a všech těch dalších lahůdek a pochoutek. Ano tušíte správně. Téma posledního kola naší celoroční soutěže ROK S MEGAPIXELEM se tedy vyloženě nabízí. Tentokrát budou soutěžící fotografovat jídlo. Pole působnosti máte poměrně široké. Může jít o reportáž z přípravy, fotografie jídla samotného, nebo třeba o momentku s rodinou od prostřeného stolu. Podmínka je tentokrát jediná. Jde o finále naší soutěže, takže do ní tentokrát posílejte opravdu kvalitně zpracované fotografie, od kompozice, přes expozici, ostrost, barvy až po samotnou atmosféru. Především by mělo jít o slavnostní jídlo. Tedy takové, které máte opravdu rádi a které se hodí pro slavnostní příležitost. Fotka konzervy, ze které do ešusu vysypete "Trenčiansky párok s fazuľou" nám tentokrát stačit nebude. :))

Video soutěž - Pečeme, vaříme, smažíme

Fotografování jídla a stejně tak natáčené food blogů, video receptů, nebo lifestylových videí, které mají nějakou spojitost s jídlem, jsou čím dál populárnější. A přesně to bude tématem prosincového kola naší soutěže. Podobně jako ve foto části soutěže se ani při natáčení vašich soutěžních videí kreativitě meze nekladou. I zde po vás chceme pouze to, aby bylo v hlavní roli jídlo a aby šlo pokud možno o nějakou "sváteční" gastronomii.

Garant soutěže - Marie Bartošová

Focení se věnuje profesionálně více než 10 let, Vystudovala reklamní tvorbu v oboru fotografie a vyzkoušela si svoji práci z druhé strany jako fotoeditorka v měsíčníku o muzice. Z všestranně zaměřeného fotografa se v posledních letech vyprofilovala jako food fotograf. Přirozeně tak propojila svoji lásku k dobrému jídlu a gastronomii s fotografováním. Její fotografie můžete znát například z Nejbarevnějších kuchařek od Kamu, Sváteční kuchařky Josefa Maršálka, časopisů Gurmet, F.O.O.D, a nebo z reklamních kampaní pro Tchibo, Hellmans, Milku a další značky. Pravidelně fotí i pro restaurace, např. pro síť italských restaurací Riccarda Lucqueho (Aromi, Amano, La Finestra a bistra La Bottega). Je hrdým ambasadorem značky FUJI, od prosince 2017 fotí na Fujifilm Xpro2, který si oblíbila pro jeho kompaktnost a praktičnost. Při pořizování food fotografií bere nejčastěji do rukou objektiv XF 56mm f/1.2, který se perfektně hodí (nejen) na focení jídla. Pro náročnější a reklamní projekty si vybírá středoformát Fujifilm GFX50s.

www.instagram.com/mariebartosova 
www.mariebartosova.com

Technika garanta

Partner soutěže - FUJIFILM

Ceny pro vítěze foto a video soutěže


1. místo - poukaz na nákup zboží (FUJIFILM X series) v hodnotě 3.000 KčFujifilm Instax Mini 11

2.místo - poukaz na nákup zboží (FUJIFILM X series) v hodnotě 2.000 KčFujifilm Instax Mini 11

3. místo - poukaz na nákup zboží (FUJIFILM X series) v hodnotě 1.000 KčFujifilm Instax Mini 11

Cena diváků - Fujifilm Instax Mini 11

Jak se zapojit

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu a nahrát minimálně jednu soutěžní fotografii či video odpovídající danému měsíčnímu tématu a označit ji jako soutěžní. Po uplynutí všech 12 měsíčních kol bude vyhlášen nejvšestrannější fotograf a video maker Galerie Megapixel za rok 2020. Celoroční soutěž i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie a videa s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií – FOTO a VIDEO.


Portfolio garantky - Marie Bartošová 

Sdílet na


Komentáře k článku

AS

Do soutěže se nezapojím nejsem bercadlovkářka, takže ostré fotografie nedělám v pozadí ... Krásnou zábavu

1

Ausficírová Soňa, 6. 12. 2020 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.