ID: 000564

Digitální kamera Canon HF10

 • Optický zoom: 12 x

Sháníte Canon HF10?

„Canon HF10“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Mimořádně stylový, neuvěřitelně kompaktní: model HF10 s rozlišením 1 920 x 1 080 a Full HD nabízí díky paměti Dual Flash mnohostranné možnosti záznamu. Interní paměť poskytuje až 6 hodin nepřetržitého snímání. Produktová sekce: Videokamery Canon

Parametry a popis

Canon HF10

Společnost Canon rozšiřuje svou oceněnou řadu HD videokamer o dva průkopnické modely se záznamem na paměťovou kartu nebo interní paměť. Kompaktní HD videokamery Canon HF10 a HF100 uchvátí tvůrčí filmaře, kteří požadují maximální mobilitu a možnost snímat záznam v HD kvalitě v nových náročných podmínkách. Model HF10 se vyznačuje novým systémem dvou typů flash pamětí a zařízení HF100 nabízí pohodlné snímání přímo na paměťovou kartu.

Videokamera HF10 nabízí:

 • Systém dvou typů flash pamětí: model HF10 nahrává buď do 16GB interní paměti nebo na SD/SDHC (High Capacity) paměťovou kartu
 • Elegantní, odlehčený design s výkonným rozlišením 1920 x 1080 Full HD
 • Canon HD Camera System pro špičkovou kvalitu
  - HD videoobjektiv Canon s 12x optickým zoomem a optickým stabilizátorem obrazu Super Range
  - Nový 3,3megapixelový snímač Full HD CMOS
  - Obrazový procesor DIGIC DV II
 • Funkce Instant AF pro bleskurychlé a přesné automatické zaostřování
 • Všestranný nahrávací systém: nová zdokonalená minipatice pro příslušenství, mikrofonní vstup s ručním ovládáním hlasitosti; HDMI a komponentní výstup; kompatibilita s novou DVD vypalovačkou Canon DW-100
 • Nový inteligentní systém baterie s prodlouženou životností baterie
 • Vyspělé fotografické funkce, včetně snímání 3,1megapixelových snímků
 • Otočný LCD displej Vivid
 • Dodávaný software: disk Canon Solution a aplikace Pixela ImageMixer 3 SE
 • Kompletní Menu v českém jazyce

Díky flash paměti mohou modely HF ve srovnání s videokamerami používajícími jiná paměťová média uživatelům nabídnout řadu výhod: podobně jako pevné disky (HDD) poskytují prodlouženou dobu nahrávání, jsou kompaktnější než DVD videokamery a dosahují špičkové kvality obrazu srovnatelné se standardy formátu HDV. Zařízení HF10 a HF100 využívají uznávaný Canon HD Camera System a jsou prvními HD videokamerami značky Canon, které video natáčejí v rozlišení 1920 x 1080 Full HD.

Flash paměť je efektivnější a odolnější než ostatní paměťová média. Navíc umožňuje dosáhnout výrazně menší a lehčí konstrukce HD videokamer. Modely HF10 a HF100 váží pouhých 380 g.

Obě videokamery natáčejí přímo na standardní SD nebo SDHC paměťové karty. Ovšem zařízení HF10 díky systému dvou typů pamětí disponuje ve standardním provedení ještě 16GB interní pamětí. Doplníte-li interní paměť například o volitelnou 16GB SDHC kartu, dosáhnete s touto videokamerou kapesní velikosti dostatečně velké kapacity pro uložení až 14 hodin HD záznamu.

Nahrávání s možností výběru paměti

Nový model HF10, jedna z prvních HD videokamer Canon využívajících záznam na dva typy flash paměti, nabízí podnikavých filmařům řadu výhod.

Poskytuje uživateli možnost natáčet na vyjímatelné paměťové karty nebo do 16GB interní paměti. S kapacitou pro uložení až 7 hodin vysoce kvalitního HD záznamu (vyšší nabízejí již jen objemné modely s pevným diskem) umožňuje HF10 pokračovat ve filmování i bez vložení paměťové karty. Navíc při snímání obzvláště dlouhých záběrů je možné kapacitu náležitě navýšit vložením SD/SDHC paměťové karty. Video snímky a fotografie lze za účelem zálohování nebo sdílení kopírovat z interní paměti zařízení na paměťovou kartu.

Videokamera HF100 natáčí Full HD filmy přímo na standardní SD nebo SDHC paměťové karty. Tyto všestranné a kompaktní vyjímatelné karty jsou ideální pro sdílení filmů s přáteli a rodinou. Video je možné z kamery jednoduše přetáhnout do počítače (přes kabel USB nebo vložením paměťové karty do čtečky karet) a následně upravovat nebo nahrávat na internetové stránky. Kapacita nahrávání je omezena pouze velikostí paměťové karty.

Flash paměť: menší, lehčí, bezpečnější

Videokamery se záznamem na paměťovou kartu nebo vnitřní paměť nabízejí několik výrazných výhod. Oproti videokamerám používajícím tradiční záznamová média spotřebovávají méně energie a vyznačují se rychlejším spouštěním. Flash paměť je fyzicky menší než ostatní média, což vede k výrazně lehčímu a menšímu designu kamery. Oba modely, ať už v kvalitním stříbrném (HF100) nebo sofistikovaném černém (HF10) provedení, jsou natolik kompaktní, že se snadno schovají do kapsy. A protože se flash paměť neskládá ze žádných pohyblivých dílů, je záznam daleko odolnější vůči nárazům a otřesům, jímž jsou videokamery často vystaveny.

Záznam v kvalitě 1920 x 1080 Full HD

HF10 a HF100 jsou prvními HD videokamerami společnosti Canon, které HD1080i video nahrávají v maximálním rozlišení, jaké dovoluje standard AVCHD (Advanced Video Codec for High Definition) - 1920 x 1080 Full HD. Tento rozměr obrazu dokonale vyhovuje nejmodernějším Full HD televizorům a poskytuje tu nejlepší možnou kvalitu obrazu. Obě videokamery posunují kvalitu obrazu ještě dále. Jejich průměrná rychlost přenosu dat je během nahrávání 17 MB/s. Uživatelé mohou vybírat celkem ze čtyř režimů kvality nahrávání.

HD kamerový systém Canon

Videokamera HF10 využívá špičkových technologických výhod a zdokonalení systému Canon HD Camera System. Zařízení nabízí dokonalejší rozlišení a kvalitu obrazu nového 3,3megapixelového snímače Full HD CMOS společnosti Canon, zvýšený rozsah nového HD videoobjektivu Canon s 12x optickým zoomem a procesor DIGIC DV II. Protože společnost Canon všechny zmíněné klíčové komponenty vyrábí sama, je každý navržen tak, aby hladce kooperoval s ostatními a bylo dosaženo nejlepší možné výkonnosti a kvality obrazu.

Objektiv s 12x optickým zoomem zahrnuje optický stabilizátor obrazu Super Range společnosti Canon, což je vyspělý systém kombinující dvě metody detekce chvění. Bere v potaz různé faktory chvění, které pak účinněji potlačuje - od pomalého dýchání po rychlé otřesy při jízdě autem.

Instant AF

Instant AF je obdivuhodně rychlý a naprosto přesný systém automatického zaostřování, který byl speciálně navržen tak, aby splnil nároky HD rozlišení obrazu. Původní funkce profesionálních HD videokamer Canon řady XH usnadňuje dosáhnout naprosto dokonalé HD kvality.

Rozšiřitelný systém

Videokamera HF10 uživateli poskytuje naprostou svobodu snímání. Nabízí řadu vyspělých funkcí pro ambiciózní filmaře.

Mikrofonní vstup umožňuje připojení externího mikrofonu, což filmařům dovoluje věrněji zachytit zvuk a potlačit ruch na pozadí. Přes zdokonalenou minipatici pro příslušenství lze k videokameře připojit řadu volitelných periferních zařízení.

Pro přehrávání slouží port rozhraní HDMI a port pro komponentní video, které umožňují připojit videokameru přímo k HD TV. S USB připojením natočený záznam snadno nahrajete do počítače. V případě kompatibilních počítačů je možné přes HDMI provést přenos dat i pořídit živý záznam. Obě videokamery jsou dodávány se softwarem pro správu video snímků a fotografií.

Sdílení a archivace na disky DVD

Aby bylo sdílení filmového záznamu s přáteli a rodinou ještě snazší, jsou obě videokamery kompatibilní s novou samostatnou DVD vypalovačkou Canon DW-100.

Vypalovačka se připojuje přímo k videokameře a umožňuje kopírovat video záznam na standardní DVD disky bez použití počítače. Pomocí zařízení DW-100 lze disky vypalovat buď ve formátu AVCHD (pro HD záznam) nebo standardním formátu DVD-R (byl-li film natočen SD videokamerou). DVD vypalovačku lze po jejím připojení k televizoru (přes kompatibilní videokameru) použít i k přehrávání DVD disků nahraných AVCHD formátem.

Inteligentní baterie

Nový inteligentní lithiumiontový akumulátor ukazuje během snímání úroveň nabití. S tímto systémem fungujícím s přesností na minutu uživatel dokáže lépe předejít nečekanému vybití baterie.

Videokamera HF10 je standardně vybavena baterií s prodlouženou životností a lze s nimi použít i velkokapacitní napájecí akumulátor Canon (BP-819) - dokonalé příslušenství pro pořizování časově náročných záznamů.

Procesor DIGIC DV II a vyspělé funkce digitální fotografie

Jedinečný procesor Canon DIGIC DV II je uzpůsobený pro zpracování zvýšeného toku dat HD obrazů. Za využití vyspělé technologie redukce šumu poskytuje ostré a jasné HD video. DIGIC DV II optimalizuje barvy záznamu a zajišťuje, aby se zobrazovaly stejně zářivé a jasné jako ve skutečnosti.

Procesor DIGIC DV II také řídí vyspělé fotografické funkce obou videokamer. Podpořen vestavěným bleskem, připojením PictBridge a zobrazením histogramu pro sledování úrovní jasu dovoluje uživateli zachytit fotografický snímek i během natáčení videa. Digitální fotografie má své vlastní nároky na barvy, a proto má procesor DIGIC DV II dvě samostatné cesty pro zpracování videa a fotografií - optimalizuje barvy v případě obou záznamů.

Otočný LCD displej Vivid

Videokamera HF10 je osazena 2,7" výklopným LCD displejem Vivid značky Canon. Tato obrazovka, nabízející ze všech LCD displejů videokamer Canon ten nejširší barevný gamut, má antireflexní HCAR povrchovou úpravu. Díky jejímu výjimečnému pozorovacímu úhlu 135 stupňů může přehrávaný záznam pohodlně sledovat i více lidí najednou.

Obrazový snímač
Formát snímače: 1/3,2
Rozlišení: 2,76 Mpx
Typ snímače: CMOS
 
Objektiv
Optický zoom: 12 x
Digitální zoom: 200
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 39,3-471,6
Minimální ohnisková vzdálenost: 39,3 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 471,6 mm
Ohnisková vzdálenost pro video (nejkratší - eqv. 35mm): 42,9 mm
Světelnost objektivu zoom: 1,8-3,0
Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F): 1,8
Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F): 3
Typ stabilizátoru: Optický
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 1/2
Nejkratší expoziční čas: 1/2000
 
Fotografování
Scénické režimy: Auto, Program (P), Av, Tv, CINE, Portrét, Sport, Noc, Sníh, Pláž, Západ slunce, Bodové osvětlení, Ohňostroj
 
LCD
Velikost displeje: 2,7 "
Rozlišení displeje: 211000
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Počet audio kanálů: 2.0
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 73 x 64 x 129
Hmotnost: 380 g

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (31 - 22)

 • 31

  Avatar
  Reaguje na 5 | ono je to trochu naopak, 1 byte má ne zhruba, ale přesně 8 bitů

  Al, 07.10.2009 | Reagovat

 • 30

  Avatar
  Dobrý den, u konkurence mě lanařili že tato kamera má možnost rychlého snímkování (pro zpomalený záběr), je to pravda?

  Wenca, 23.04.2009 | Reagovat

 • 29

  Bouška
  Reaguje na 28 | Dobrý den, to bohužel vůbec netuším, s uvedeným SW nemám žádné zkušenosti.

  Luděk Bouška - Megapixel, 09.03.2009 | Reagovat

 • 28

  Avatar
  Dobrý den, je možné tuto kameru připojit a provozovat přes program Adobe OnLocation? Děkuji.

  Alex, 09.03.2009 | Reagovat

 • 27

  Avatar
  Dobry den, chtel bych se zeptat, jest-li ma HF10 taky rezim Cinema 25p, nebo jenom model HF11? A na zaver: Vzali by ste HF11 nebo HV30? Dekuji!!!

  Thommy, 08.02.2009 | Reagovat

 • 26

  Avatar
  http://www.canon.cz/fullhd/?area=tour

  Karotka, 19.01.2009 | Reagovat

 • 25

  Avatar
  Reaguje na 11 | Mikrofon je luxusní, potlačení šumů, větru má.

  Karotka, 19.01.2009 | Reagovat

 • 24

  Avatar
  Reaguje na 13 | Vydrží i víc než hodinu, ale je lepší mít ještě jednu náhradní.

  Karotka, 19.01.2009 | Reagovat

 • 23

  Bouška
  Reaguje na 22 | Dobrý den, SDHC karty se vyrábí ve velkých kapacitách (4 GB a víc), normální SD kartu můžete použít také.

  Luděk Bouška - Megapixel, 20.10.2008 | Reagovat

 • 22

  Avatar
  Viděl jsem u této kamery, že paměťovým médiem je SD/SDHC karta. Jaký je rozdíl mezi klasickou SD kartou a SDHC kartou? Funguje tato kamera i na klasickou SC kartu? Děkuji za informaci.

  xman, 18.10.2008 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím