Magazín

Produktové aktuality

Dokonalost Manfrotto Pro Light II

Nikola UlrichováAktualizováno: 10. 12. 2021 v 18:12 • Rubrika: Produktové aktuality

Dokonalost Manfrotto Pro Light II

V závěru tohoto roku nám společnost Manfrotto připravila novou modelovou řadu batohu Pro Light 2. Jde o druhou verzi a ten kdo zná trochu komplexně první generaci, tak ví, že byla oblíbená. Během několika let se jí podařilo napříč svým portfoliem pojmout desítky produktů - od pláštěnek přes brašny až po velké transportní organizéry a rollery. A protože nejoblíbenějšími jsou batohy, rozhodlo se Manfrotto demonstrovat nástup nové Pro Light II právě na nich a oznámilo hned pětici těchto zavazadel.

Obsah

Elegantnější, univerzálnější a decentnější

Když se před lety objevila řada Pro Light, tak byla neotřelá, nesla spoustu nových prvků, a měla atypické tvary. Masivní design a robustní doplňky v podobě přezek a popruhů budily důležitý pocit jistoty. Přiznané funkční prvky, jako madla se vedle funkčnosti nově podílela i na designu a začala jej utvářet. Při tom všem vznikl prostor pro jakousi hravost v podobě zaoblených tvarů. A to všechno v důsledku krásně korespondovalo s řadou stativů a jejich robustními pákovými přezkami. Takže kam tohle všechno ještě posunout? 

Nová řada Pro Light 2 přináší hlavně vnější inovaci. Batohy sice zůstaly objemné, ale díky novým materiálům nepůsobí tolik neohrabaně a masivně. Starou verzi vlastně připomínají jen robustně zpracovaná záda. Mají za úkol prostřednictvím polstrovaných pěnových pruhů a masivních přechodům poskytnout pohodlí a nadstandardní komfort při nošení.
 

Batohy Manfrotto | Megapixel

Černou barvu ředí kombinace decentního tmavě šedého povrchu. Tomu absolutně dominuje Ripstop a sekunduje gumová textilie v podobě menších a logicky více namáhaných prvků u hran. Celkově tento vizuál silně zjemňuje nový prvek dvou červených čar, který má hlavně funkci průchodky, ale batohům dodává i důležitý vizuální prvek. Takže nová řada je decentnější a kultivovanější. Stejný batoh můžete mít ve 3,5 kilometrech na úpatí Alp, ale i v kavárně u stolku a na zádech třeba v saku. Zkrátka je tu kombinovaný outdoor s elegancí.
 

Manfrotto Pro light 2 | Megapixel

Po otevření

Po rozepnutí zipů zůstalo to osvědčené. Na nosnou obvodovou konstrukci můžeme bez omezení připínat červené vnitřní pořadače a tvořit menší přepážky. Tvarování a ohýbání je možné i díky perforaci, která je neagresivně vyvedena v designu loga Manfrotta. Inovací jsou materiály, jako je pěna EVA a technologie M-guard, které nabídly zeštíhlení materiálu a paradoxně větší ochranu techniky a vybavení. Poskytují větší bezpečí proti intenzivním bodovým nárazům i plošným tlakům.

Batoh na fototechniku | Megapixel

Takže si vlastně stačí vybrat jen z typu manipulace, který nám vyhovuje a velikosti. Nabízené varianty jsou: 

Batoh Backloader

Jak název napovídá, vstup do batohu jde přes záda. Je tedy potřeba batoh sundat a záda s ramenními popruhy se vyklápí jako víko. Tento typ z principu poskytuje bezpečí před případným odcizením, ale neumožňuje pohotový přístup k technice. Rychlopřístup je tedy vstupem z vrchu. O bezpečí se stará pevná přepážka, která slouží jako dno batohu, logicky tedy kryje techniku zvenčí, ale zároveň ji lze i skládat a vymezit si tak požadovanou velikost pro techniku na 100/70/30 %.

Ne vždycky vyrážíme do terénu s plnou výbavou, případně si můžeme vymezit prostor pro osobní „nefoto” věci. To kdyby nestačila kapsa na příslušenství a 15” notebook, nebo další venkovní kapsa na drobnější věci, jako jsou filtry atd. To jsou mimochodem prvky spolu s pláštěnkou, bočním madlem (pro manipulaci a přichycení k madlu rolleru), kapsou a s popruhem pro stativ, které jsou společné nejen pro velikost M a jeho menšího bratra S, ale vlastně pro všechny batohy této nové řady.

Frontloader

Nabízí přístup přes skořepinové víko na hřebenu batohu. Rychlovstup umožňuje boční pohotovostní otvor. Tady se není třeba bát otevření batohu bez souhlasu majitele. Všechny nabízené modely mají jezdce zipů zakončené ocelovými lanky a batohy mají integrované číselné zámky. Notebook a příslušenství bydlí opět na zádech. Na delší fotovýlety a pro minimální únavu se dají ramenní popruhy spojit hrudními přezkami, a to hned na dvou místech.

)

Flexloader

Je vlastně jakýsi přerostlý Frontloader. Díky flexi páskům je schopný na sebe navázat celou řadu příslušenství v podobě stativů, deštníků, sliderů atd. A včem hlavně exceluje? Zadní kapsou. Tam, kde u osatních batohů bydlí zpravidla notebook, nabízí Flexloader překvapivě velký prostor. Stačí otevřít boční zip a okamžitě se otevře prostorná kapsa, kde se pohodlně dokáže uvelebit i větší gimbal. Vzhledem k očekávanému příslušenství přijde vhod i organizér v podobě penálu/pořadače na drobnosti typu kabely, zdroje atd. Jestli tento batoh najde pod stromečkem kolega Lukáš Kala se dočtete v jeho recenzi. 
 

Batoh Manfrotto | Megapixel

Multiloader

Jestli zejména Frontloader působí asketicky, pokud jde o kapsy, je Multiloader jeho pravým opakem. Disponuje celou řadou rychlovstupů (horní a boční části) a přidružených kapes. I díky tomu jej lze nosit jako výše uvedené batohy, což se i doporučuje hlavně na delších výletech. Jenže u Multiloaderu můžeme i improvizovat s jedním popruhem přes rameno ve stylu brašny. Nebo nosit zavazadlo s jedním popruhem přes hrudník, kdy stačí nechat batoh sklouznout pod ruku a mít techniku okamžitě k dispozici? Není problém. Ramenní popruhy lze zkrátka zcela odepnout a libovolně kombinovat a křížit.

Máme tu první modely nové řady, se kterou se podle všeho budeme potkávat několik dalších let a můžeme se těšit na další kousky a přírůstky do rodiny Pro Light 2!

Batohy Manfrotto | Megapixel

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.