Negativ

Film s vrstvou fotocitlivé emulze, který po exponování a vyvolání obsahuje obraz pořízený fotoaparátem v doplňkových barvách, tedy barevně převrácený, neboli negativní.

ABCDEFGHIJKLMNOPRSTUVWXZ

Negativní filmy se vyrábějí v různých citlivostech a také v různých formátech (kinofilm, svitkový film, ...) Donedávna byl negativní film nejrozšířenějším médiem pro fotografické zaznamenání obrazu.
Velkou výhodou negativních filmů je jejich velká expoziční pružnost, tedy schopnost zaznamenat extrémně jasné a zároveň naopak velmi tmavé části fotografované scény tak, že i v těchto „extrémech" je zachována kresba. To je vlastnost, kterou (prozatím) digitální fotoaparáty ještě nemůžou nabídnout.
Nevýhodou je ale nutnost film vyvolat a z něj teprve pořídit fotografie, což je poměrně zdlouhavý proces.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím