Noise – šum

Šum se projevuje nechtěnými barevnými tečkami ve snímcích - zejména pořízených v noci při dlouhém času závěrky nebo při vysoké citlivosti.

ABCDEFGHIJKLMNOPRSTUVWXZ

Šum při vysokých citlivostech vzniká velkým zesílením původního signálu a tím se zesílí i případné chyby, nebo malé odchylky mezi jednotlivými body. Takový šum je závislý na velikosti jednotlivých bodů, čím větší je jeden pixel, tím více na něj dopadne světla a tím kvalitnější informaci poskytne pro další zpracování. To je evidentní především u DSLR, které mají daleko větší snímače (a tím i jednotlivé body), než kompaktní fotoaparáty.
Šum vzniká i při použití základní citlivosti, ale při velmi malém množství světla například při dlouhých expozicích (noční focení apod.)


Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím