Red eye reduction – redukce červených očí

Technická opatření pro potlačení efektu červených očí při fotografování s bleskem.

ABCDEFGHIJKLMNOPRSTUVWXZ

Červené oči se na fotografiích objevují kvůli odrazu světla blesku od sítnice oka. Vznik tohoto jevu je pravděpodobnější při otevřené zřítelnici a umístění vestavěného blesku v blízkosti osy objektivu. Jako protiopatření se pro omezení červených očí používá přisvětlení nebo „předzáblesky", které před vlastním pořízením snímku přivřou zřítelnice fotografované osoby. Tento způsob ale není zcela dokonalý a některé modernější přístroje umožňují po vyfocení snímku ještě softwarovou úpravu, která tento efekt dotáhne do konce. Naprosto přesně a dokonale se červených očí zbavíme v počítači. Tato úprava bývá velice jednoduchá.
Při použití externího blesku efekt červených očí příliš nehrozí, protože je záblesková hlava dostatečně vzdálena od optické osy objektivu.


Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím