Secure Digital (SD/SDHC/SDXC)

Nejčastější typ paměťových karet používaných v digitálních fotoaparátech

ABCDEFGHIJKLMNOPRSTUVWXZ

Secure Digital (zkratka SD) je v současnoti nejčastěji používaný typ karet v digitálních fotoaparátech. Má několik podtypů.

SD - původní návrh karty počítal s maximální kapacitou 2 GB.

SDHC - novější typ SD karet, který navýšil možnou kapacitu až na 32 GB, též zvýšil přenosovou rychlost.

SDXC - nejnovější standard, kdy (v tuto chvíli teoretická) maximální kapacita je 2 TB (2048 GB), vzrostly i přenosové rychlsoti.

Všchny karty standardu SD jsou stejně velké a tudíž ve fotoaprátu zaměnitelné. Záleží jakou generaci SD karet váš fotoaprát podporuje. Pokud podporuje SDXC, tak můžete použít i SDHC a SD karty, pokud podporuje pouze SD, karty SDHC a SDXC použít nemůžete a jste tak omezeni na použití karet s maximálně 2 GB kapacitou.

Kromě klasických karet se vyrábějí i menší varianty SD karet, mini a micro, kdy se rozšíření dočkaly hlavně microSD/SDHC/SDXC karty. Některé fotoaparáty a většina mobilních telfonů používá právě tento rozměr. Nicméně pomocí redukcí, které jsou často k těmto kartám dodávány přímo v balení, je lze použít jako karty standardního rozměru bez jakéhokoli omezení.

Pokračujte na SecureDigital (SD)


Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Souhlasím