Shutter Priority – priorita času

Režim řízení expozice, kdy manuálně nastavíme požadovaný expoziční čas a přístroj automaticky dopočítá a nastaví clonu potřebnou pro správnou expozici.

ABCDEFGHIJKLMNOPRSTUVWXZ

Tento režim patří k pokročilejším funkcím a jeho použití vyžaduje vědomosti o tom, jak nastavením expozičního času ovlivníme výsledný snímek. Proto jím bývají vybaveny přístroje pro náročnější fotografy. Tento režim je na fotoaparátu často označen S nebo Tv.
V režimu priority času může uživatel ručně nastavit čas závěrky a fotoaparát automaticky nastaví clonu tak, aby bylo dosaženo správné expozice. Používá se v situacích, kdy je pro nás důležité dodržet nastavený exp. čas, například při focení rychle se pohybujících objektů a podobně.


Zobrazeny komentáře (1)

  • 1

    Avatar
    V první větě druhého odstavce je chyba: namísto "priority clony" má být uvedeno "priority času".

    Jaroslav Hejzlar, 23.08.2008 | Reagovat

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím