PN: 8594175350210, ID: 022601

Digitální kamera TrueCam A5

 • Značka: TrueCam
 • Optický zoom: 1 x
 • Rozlišení videa: Full HD (1920×1080)

Sháníte TrueCam A5?

„TrueCam A5“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Pokud hledáte kvalitní a profesionální kameru do auta, už nehledejte dále. Autokamera TrueCam A5 pořizuje oproti běžným černým skříňkám velmi kvalitní záznam, na kterém bez problému rozeznáte SPZ i obličeje osob a to jak ve dne, tak v noci, to vše s největší ostrostí a detaily. Novinkou je detekce průjezdu stacionárními radary a kamerami zaznamenávajícími průjezd na červenou - databáze 33000 nebezpečných zón v 36 státech Evropy včetně států jako jsou například Rusko a Ukrajina. Obrovskou výhodou kamery je jednoduchá manipulace, která Vás neobtěžuje při každodenním používání díky možnosti stálé instalace držáku na kameru a to včetně stálého připojení dobíjení. Odpadá tak složitá a obtěžující každodenní instalace kamery, složité zapojování napájení a volení správné pozice pro natáčení, tak jako tomu bývá u konkurenčních kamer. Tato černá skříňka také zachytí jakékoliv nebezpečné či nevhodné chování v okolí vašeho vozu, a to v kteroukoliv dobu. Díky GPS a aplikaci spolupracující s Google Maps můžete zpětně detailně analyzovat veškeré podrobnosti u již ujetých tras. TrueCam A5 je také ideálním pomocníkem pro pořízení krásných záběrů z míst, kterými projíždíte či při vašich sportovních motoaktivitách. Produktová sekce: Kamery do auta TrueCam

Alternativy k již neprodávanému TrueCam A5

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k TrueCam A5

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Všechno vybrané příslušenství
pro TrueCam A5

Parametry a popis

Specifikace:

 • Záznam v rozlišení FULL HD 1080p
 • GPS s možností zaznamenávání rychlosti a polohy
 • Funkce nekonečného cyklického natáčení
 • G-SENSOR pro automatické zamčení aktuálního záběru při nárazu
 • Možnost zamykání oblíbených videí/fotografií i během natáčení
 • Spolupráce s Google Maps
 • Noční režim
 • detekce rychlostních radarů 
 • Kompletní české menu a ovládání s možností přepnutí do dalších jazyků
 • LCD displej pro okamžitou kontrolu záznamu
 • 2 druhy přísavek na sklo – odnímatelná  a permanentní 3M přísavka
 • Detekce pohybu – praktický pomocník pro ostrahu vašeho vozu
 • Podsvícení kláves
 • Tlačítka pro focení, pro vypínání/zapínání displeje i zvuku
 • Jednoduchá obsluha – přehledné a intuitivní menu, snadné ovládání
 • Kontrola jasu pro přizpůsobení aktuálním světelným podmínkám
 • Automatická aktualizace času podle GPS
 • Přisvícení LED světlem

Detekce rychlostních radarů

Novinka

Díky speciálnímu funkci Vás kamera do auta TrueCam upozorní na místa, kde je dobré jet obzvlášť opatrně. Kamera obsahuje databázi stacionárních rychlostních radarů, úsekových radarů, detektory jízd na červenou a dalších míst kde je dobré být ostražitý. Signalizace probíhá pomocí hlasových pokynů včetně upozornění na případné překročení maximální rychlosti. Databáze obsahuje více jak 33000 nebezpečných zón v 36 státech Evropy včetně státu jako je například Rusko či Ukrajina, aktualizace je zdarma. Nově také verze vtipných hlášek od herce Karla Zimy.

Natáčení ve FULL HD

Výstup videa i fotografií je pořizován ve FULL HD rozlišení 1080p, který je u této kamery do auta natolik kvalitní, že dokáže zachytit i ty největší detaily a to i v noci a za špatných světelných podmínek, to vše v nejvyšší kvalitě a při maximální ostrosti.

Díky tomu tedy nejen snadno přečtete libovolnou poznávací značku nebo rozpoznáte tvář člověka zachyceného na záznamu, ale zároveň si můžete natáčet kvalitní videa s vysokým rozlišením jen pro svou zábavu a pro pozdější postprodukci.

TrueCam A5 to není jen partner pro krizové situace – nasedněte do auta, vyberte si zajímavou cestu a zcela bez práce si natočte krásné záběry z jízdy.

GPS

TrueCam A5 je standardně vybavena GPS modulem. Kromě snímání polohy také měří a nahrává rychlost jízdy. Máte možnost si zvolit, jestli chcete rychlost zobrazovat napevno v záznamu, což mohou využít zejména ti, kteří zaměstnávají řidiče. Nasnímané údaje si pak můžete pomocí aplikace přehrát na Google Maps.

V případě, že nemáte zájem, aby byla vaše rychlost na videu nebo fotografii nahrána, stačí tuto funkci vypnout. Záznam o rychlosti a další GPS data se nahrávají do GPS logu na paměťovou kartu.

Záleží pak už jen na vás a vaší potřebě, zda budete chtít data zveřejnit či si je necháte pro svou interní potřebu.

Rychlá každodenní instalace

Velkou výhodou kamery je jednoduchá instalace a manipulace, která Vás neobtěžuje při každodenním používání díky možnosti stálé instalace držáku do vozidla a to včetně stálého připojení dobíjení, odpadá tak složitá a obtěžující každodenní instalace kamery, složité zapojování napájení a volení správné pozice pro natáčení, tak jako tomu bývá u konkurenčních kamer. Kameru jen jednoduše nacvaknete do držáku a můžete vyrazit

Palubní kamera TrueCam A5 nabízí hned dva druhy držáků na sklo. Jeden je odnímatelný a vhodný pro libovolné přemísťování například mezi různými automobily, druhý je permanentní samolepící 3M nástavec. Kameru můžete libovolně natáčet při upevněném držáku o 270°.

Každodenní instalace kamery TrueCam vám zabere pouze několik vteřin. 

Časová smyčka

TrueCam A5 nabízí velikou výhodu v tom, že může natáčet nepřetržitě. V případě zaplnění paměti začne palubní kamera přemazávat nejstarší nahraný záznam, takže nikdy nepřijdete o ty nejaktuálnější záběry.

Nemusíte se tedy nijak bát toho, že byste museli přerušit natáčení z důvodu přeplněné paměti. Navíc si můžete svá oblíbená videa a fotky jednoduše uzamknout a ochránit je tak před náhodným smazáním. Tyto uzamčené záběry se ukládají do zvláštní paměti, takže si bez práce vytvoříte vlastní galerii oblíbených záznamů, které si můžete později kdykoliv přehrát. Uzamknout záznam lze jak dodatečně, tak přímo při pořizování snímku.

G-senzor

Neboli také snímač přetížení či gravitační senzor, je senzor, který ve formě grafu zaznamenává směr jízdy ve třech prostorových osách a v případě, že do vašeho vozidla někdo narazí, přesně zachytí, odkud náraz přišel. Tyto údaje si potom můžete prohlédnout v přehrávači GPS.

Navíc díky tomuto senzoru kamera pozná, že se s vaším autem něco děje a automaticky zamkne aktuální záběr, aby se nemohlo stát, že se záznam nárazu ztratí či přepíše. Je to tedy maximálně praktická funkce jak pro ochranu záznamu, tak  i pro pozdější přehled o průběhu jízdy.
Na výběr máte několik stupňů citlivosti, od 2G (nejcitlivější) po 8G. Snížená citlivost se hodí například v případě, kdy jedete po nerovném povrchu. Kamera pak snímá jen větší nárazy a zanedbává otřesy způsobené hrubostí terénu.

Zamykání videa

V případě, že si chcete uchovat právě natočený záběr, stačí stisknout tlačítko zámku a záznam se uloží do zvláštní paměti, čímž zamezíte jeho přepsání jiným záznamem. Tlačítko lze použít kdykoliv, při prohlížení videogalerie nebo i v průběhu pořizování záznamu.

Takové video nebo fotku pak můžete zase kdykoliv odemknout a smazat ručně. Díky této funkci si můžete vytvářet archiv se svými oblíbenými videi a fotkami beze strachu, že o ně přijdete.

Je to další z vlastností kamery TrueCam A5, která vám umožní spojit zábavu z natáčení s bezpečnou jízdou autem.

České menu

Ovládací menu palubní kamery TrueCam A5 je kompletně v češtině, takže vás při její obsluze nečekají žádné překážky.

Samotné menu má snadno srozumitelnou strukturu, ve které se brzy zorientujete a najdete všechno, co potřebujete k tomu, abyste svou černou skříňku mohli bez problémů ovládat a nastavit ji podle svých požadavků. Pro všechny případy je ke kameře také přibalen český návod.

V případě potřeby je zde i možnost volby jiného jazyka, konkrétně angličtiny, ruštiny, francouzštiny, polštiny a čínštiny.

LCD displej

Důležitou součást výbavy TrueCam A5 tvoří LCD displej, díky kterému si můžete nejen zkontrolovat záběr, jaký černá skříňka snímá, ale zároveň vám umožní pustit si záznam z kamery kdykoliv potřebujete, aniž byste se museli připojovat k PC nebo k jinému zařízení. Tato malá obrazovka vám tak poskytne i spoustu zábavy, když si například hned po dokončení zajímavé cesty s přáteli prohlížíte video, které jste cestou natočili.

Když nechcete, aby vás displej při jízdě jakkoliv rušil, stačí stisknout tlačítko pro vypínání a zapínání LCD displeje nebo v menu nastavit časový limit pro automatické vypínání.

Detekce pohybu

Vaše černá skříňka začne automaticky nahrávat, když snímač zaregistruje pohyb, přičemž současně pořídí videozáznam. Díky tomu zachytí kohokoli, kdo by chtěl vaše auto poškodit nebo by v jeho okolí prováděl cokoli nebezpečného. V případě takové nehody pak máte v ruce jasný důkaz, ať už se jedná o zachycení podoby pachatele nebo o zdokumentování státní poznávací značky.
Poté, co se k vozu vrátíte, stačí si prohlédnout poslední fotografie, abyste zjistili, jestli se po dobu vaší nepřítomnosti něco dělo.

Tato kamera do auta natáčí nepřetržitě a pomáhá tak chránit vaše vozidlo, ať už řídíte osobní automobil, nákladní automobil či autobus. Díky detekci pohybu, který je do TrueCam A5 zabudovaný, nemusíte být pokaždé na blízku, abyste zachytili případného vandala nebo viníka nehody na vašem zaparkovaném vozidle.

Noční režim

Abyste měli úplnou jistotu, že černá skříňka pořídí přehledný záběr bez ohledu na světelné podmínky, má kamera TrueCam A5 i funkci nočního režimu.

Natáčet nebo fotit v noci či za špatných světelných podmínek nepředstavuje žádný problém, na čemž má zásluhu perfektní kvalita záznamu s vysokým rozlišením, která v nabídce autokamer nemá konkurenci.

Noční režim nemusí najít uplatnění jen při jízdě za tmy, ale i v případě, kdy přes noc necháte své auto hlídat detekcí pohybu, jenž pak díky vysoké citlivosti na světlo zaznamená, co se za tu dobu před objektivem odehrálo. To vše při nejvyšší kvalitě a ostrosti obrazu.

Jednoduchá obsluha

Kamera TrueCam A5 je zcela nenáročná na obsluhu. Je zapnutá po celou dobu, kdy je připojena ke zdroji energie z autozásuvky. Kameru stačí napoprvé nastavit podle vaší potřeby a pak už se o ni nemusíte starat. To ocení i ti lidé, kteří nejsou zrovna milovníky techniky.

Když chcete v nastavení černé skříňky něco změnit, použijete přehledné a intuitivní menu, díky kterému si s kamerou TrueCam A5 bez problémů poradí uživatelé všech generací bez ohledu na technické znalosti.

 

Rychlé vypnutí LCD displeje

Černá skříňka TrueCam A5 nabízí praktická tlačítka, šetřící nejen čas, ale i vaši trpělivost. Jako řidiči jistě uvítáte i tlačítko na vypínání či zapínání LCD displeje pro případ, že by vás za jízdy rušil nebo oslňoval. Vypnout displej je možné jak ručně, tak pomocí nastavení časového limitu, po jehož uplynutí se displej sám přepne do úsporného režimu.

Rychlé vypnutí zvuku

Kromě praktických tlačítek na vypínání LCD displeje nebo okamžité focení, obsahuje TrueCam A5 i praktické tlačítko na vypínání a zapínání záznamu zvuku. Týká se to jak režimu přehrávání, tak režimu záznamu. Záleží tedy jen na vás, jestli chcete nahrávat se zvukem nebo bez zvuku.

Okamžité foto

Pokud se ocitnete v takové situaci, kdy chcete pořídit fotku opravdu rychle, poslední co potřebujete, je ztrácet čas přepínáním funkcí nebo otvíráním menu. Proto je na kameře TrueCam A5 tlačítko, které stačí kdykoliv stisknout a kamera vyfotí aktuální záběr. Není tedy třeba nijak měnit nastavený režim. Použít tuto funkci můžete i během natáčení.

Kontrola jasu

Abyste se mohli vypořádat se světelnými podmínkami, můžete si v menu zvolit úroveň expoziční hodnoty, neboli EV. Palubní kamera TrueCam A5 nabízí několik stupňů jasu. Po ručním zvolení stupně jasu na LCD displeji ihned poznáte, jestli vám úroveň jasu vyhovuje nebo jestli potřebuje ještě upřesnit.

Zobrazení jména řidiče

Toto je obzvlášť praktická funkce, zejména v případě, kdy vaše firemní auto používá více řidičů. Do paměti kamery lze zadat jméno každého z nich, takže v případě jakýchkoliv komplikací můžete dotyčného řidiče bez problémů identifikovat. Pokud je tato funkce zapnutá, zobrazuje se pak jméno řidiče přímo v záznamu.

180° otočení obrazu

Palubní kamera TrueCam A5 se přizpůsobí tomu, kam ji umístíte. Můžete ji tedy ve svém voze připevnit i vzhůru nohama. Když si zvolíte režim otočení o 180°, obrátí se analogicky obraz i menu a vše, co se na displeji zobrazuje, uvidíte standardním způsobem. Stejně tak se i video nebo fotka nahraje ve správné orientaci.

 

LED přisvícení

Pro natáčení nebo focení ve tmě je autokamera TrueCam A5 zdrojem LED světla, který funguje jako pomocné přisvícení. Jedná se tak o velice důležitou pomůcku, která je vhodná hlavně pro dokumentaci při nehodě za nočního provozu, kdy kameru sundáte ze skla a používáte jako klasickou digitální kameru k nafocení škody a případného dalšího průkazného materiálu.

Podsvícení tlačítek

Kamera TrueCam A5 vidí dobře i v noci, bohužel to samé nemůžeme říct o lidech. Abyste ani za tmy neměli problémy s ovládáním své černé skříňky, jsou všechna tlačítka podsvícená. Díky tomu nemáte potřebu používat jiný zdroj světla, když chcete kameru ovládat nebo měnit nastavení. V případě, že podsvícená tlačítka mít nechcete, lze tuto funkci snadno vypnout, stejně jako se dá vypnout i LCD displej.

Volitelné zobrazení rychlosti

Jednou z mnoha funkcí kamery TrueCam A5 je možnost zvolit si, jestli se má ve videozáznamu zobrazovat vaše rychlost či nikoliv. Záleží už jen na vašich potřebách, pro jakou možnost se rozhodnete.

Volitelné zobrazení polohy

GPS modul mimo jiné umožňuje i volbu zobrazení polohy vozu. V případě, že nechcete, aby byla vaše poloha na záznamu vidět, stačí tuto funkci na kameře deaktivovat.

Spolupráce s Google Maps

Palubní kamera TrueCam A5 využívá pro uživatelsky přívětivé chování GPS služby aplikaci Google Maps, díky čemuž pohodlně získáte přehled o průběhu své cesty. V případě častějších cest na větší vzdálenost si na základě záznamu uděláte dobrou představu o rychlosti a délce jednotlivých tras a snadno se pak rozhodnete pro tu nejefektivnější.

Softwarová aplikace

V modelu TrueCam A5 je nainstalovaná softwarová aplikace, kde si na jedné obrazovce zobrazíte video, Google mapu a graf rychlosti. Díky G-senzoru se v této aplikaci zároveň zobrazí i záznam pohybu gravitace, kterou snímá G-senzor.

Ostatní
Značka: TrueCam
Příslušenství v balení: přísavný držák s nástavcem, GPS modul, autonabíječka, USB kabel, HDMI kabel, manuál. CD
 
Obrazový snímač
Rozlišení: 3,7 Mpx
Typ snímače: CMOS
Rozlišení fotografií: 2560x1440
Poměr stran snímku: 16:9
Počet snímačů: 1
Poměr stran snímače: 4:3
 
Objektiv
Optický zoom: 1 x
 
Zaostřování
Manuální ostření: Ne
Možnost filtrů: ano (přímo na objektiv)
 
Fotografování
Histogram: Ne
3D režim: Ne
 
Vyvážení bílé
Vyvážení bílé barvy: Automatické
 
Hledáček
Typ hledáčku: Nemá
 
LCD
Velikost displeje: 2,7 "
 
Záznam
Typ paměťového media: Micro SD
Formáty souborů: JPEG, MOV, MPEG-4
Rozlišení videa: Full HD (1920×1080)
Audiozáznam: Ano
Integrovaný GPS: Ano
Stereo zvuk: Ano
Snímková frekvence u videa: 30 sn./s
 
Obecné
České menu: Ano
 
Rozhraní a napájení
Dálková spoušť: Ne
Rozhraní: HDMI, USB
Typ akumulátoru: vestavěný
Způsoby napájení: Akumulátor
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 103 x 51 x 40
Barva: černá
Vodotěsnost: Ne
 
Ke stažení
Návod - Truecam A5 (PDF).pdf

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Komentáře (4)

Zobrazeny komentáře (4 - 1)

 • 4

  Tršo

  Reaguje na (3) | Dobrý den, dle návodu je možnost nastavení v menu. Zkuste se podívat a nastavit v menu kamery nastavení smyčky/loop setting. V případě, že by to i přesto nefungovalo, stavte se za námi na jakoukoli pobočku a kameru pošleme na reklamaci. 

  Václav Tršo - Megapixel, Vedoucí prodejny a lektor kurzů, 25.09.2017 | Reagovat

 • 3

  Avatar

  Mám tuto kameru v autě.nejde mi smyčka.Pri zaplnění 32 Gb přestane nahrávat novou jízdu.Bylo mi řečeno ať vypnu G senzor, avšak problém je stejný.Musim tedy kameru stale po určitém čase formátovat, což je mi na nic.

  Josef c, 23.09.2017 | Reagovat

 • 2

  Avatar

  Reaguje na (1) | Dobrý den, výrobce udává 32Gb max. 

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 13.10.2015 | Reagovat

 • 1

  Avatar

  Na jak velkou max kapacitu paměťového media je kamera True Cam A5 stavěná?

  Antonín Mareček, 11.10.2015 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím