Recenze DJI Mini 2 Fly More Combo

Jakub Caha

Jakub Caha • 01. 01. 2021

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • 4K video
 • Nová verze ovladače
 • Panorama / QuickShots / One - tap
 • OcuSync 2.0
 • Váha 249 gramů
 • Možnost fotografování v RAW

Co se nám nelíbí

 • Ergonomie ovladače

Ukázkové snímky

Ukázkové snímky

Snímky zachycené s pomocí DJI Mini 2 Fly More Combo od členů naší Galerie

Zobrazit fotky z DJI Mini 2 Fly More Combo v Galerii

Představení DJI Mini 2 Fly More Combo

Představení DJI Mini 2 Fly More Combo

Je to rok, co nám DJI představilo Mavic Mini, který nahradil předchozí model Spark. Trošku netradičně tedy již po tak krátké době přichází jeho nástupce, DJI Mini 2. Ten vylepšuje první verzi spíše decentně, ovšem pro uživatele to může být rozhodující.

Zpracování a technické parametry

Klasická konstrukce zůstala zachována a vzhledově se vcelku nic moc nezměnilo. Od první generace jej poznáte snad jen pouze nápisu Mini 2. Dron je opravdu maličký a ve složeném stavu je v podstatě stejně velký, jako většina dnešních smartphonů. Měří jen 140×82×57 mm a váha se zastavila na 249 gramech. Baterie umístěna uvnitř těla a není jeho součástí jako u ostatních Maviců. Vrtule jsou přišroubovány malými šroubky, a to každý rotor zvlášť. Součástí balení je i malý šroubováček.

Přepracováním prošla kamera, která je na 3osém gimbalu. Rozsah jeho pohybu je pak -110 až 35 stupňů. Bohužel, na úkor velikosti, stále chybí senzory proti nárazu.

Maximální rychlost dronu povyrostla na 16 m/s, což je téměř 58 km/h. Maximální rychlost při stoupání je 4 m/s, klesání pak 3 m/s. Výdrž baterie je výborná a v ideálních podmínkách vydrží až 31 minut.

Nový je ovladač, který jsme poprvé zaznamenali u Mavicu Air 2. Jedná se o zcela novou konstrukci a jak už jsem zmínil u něj, nebyl a stále nejsem z něj úplně nadšen. Všeobecně mi předchozí generace vyhovovala ergonomicky lépe. Na druhou stranu se nedá upřít lepší vedení kabelu, propojujícího telefon a lepší úchyt telefonu v ovladači. Nechybí ani moderní konektor USB-C.

Díky novému ovladači se objevila i další novinka, známá z ostatních modelů, kterou Mini v první generaci neoplýval, a to možnost přepnutí do režimu Sport či Cine (dříve Tripod). Ve sportu už je to fofr, tak jak jsme zvyklí.

Obrazová kvalita a výstup

Mavic Mini je vybaven 12 Mpx kamerou s 1 ⅔” CMOS BSI snímačem a ohnisko objektivu odpovídá 24 mm se světelností f/2.8. Ostření funguje už od jednoho metru, a tak budete schopni svůj záznam natočit velmi zblízka. Video prošlo vylepšením a nabídne v maximálním rozlišení 4 K při 30 snímcích, ve Full HD pak nabídne i 60 snímků. Díky zmíněnému došlo i na možnost zoomu, kdy při FullHD je možno zoomovat až 2x bez ztráty kvality a až 4x s drobnou kvalitativní ztrátou. Datový tok je maximálně 40 Mbps a video Vám uloží v kodeku H.264/MPEG-4 AVC. 

Fotografie jsou pak ve variantě single shot a intervalové snímání či panorama, vše ve formátu RAW nebo JPEG. Novinkou jsou tzv. Enhanced Photos, kdy dojde k automatickému vylepšení fotografií, každopádně nechybí ani možnost ukládání originálů.

V rámci automatizovaného snímání zde zůstaly zachovány režimy Quickshots, včetně Boomerangu, Helix, Rocket či Circle. Bohužel v rámci zmenšování se nenašlo místo ani pro interní paměť, ovšem standartně jsou plně podporovaný micro SD karty až do256 GB.

Výbava dronu a autonomní systémy

Jak jsem již zmínil, Mavic Mini je posazen do malého těla a tím pádem od něj nelze očekávat stejnou výbavu, jako u modelů Pro či Air.

Chybí senzory a aktivní zůstaly pouze ty spodní, není zde ani systém APAS či Active Track. Na druhou stranu se jedná o kapesní dron, kde není očekávání nějakých dlouhých letů či profesionálního použití, ale spíše opravdu jako každodenní společník pro zaznamenání zážitků každého z nás. 

Přenos obrazu a informací je nově postaven na OcuSync 2.0, díky kterému došlo k razantnímu zlepšení a zlepšen byl i dosah signálu. Díky OcuSync 2.0 dochází k využití pásem jak 2.4 GHz, tak i 5.8 GHz s tím, že dron si sám přepíná dle potřeby. Zároveň byly vylepšeny i Algoritmy a protokoly, které zabraňují zarušení či ztrátě signálu mezi dronem a ovladačem.

Určitou sartisfakcí pro začátečníky může být i nový systém Auto Takeoff a RTH, kdy dron je schopen sám vzlétnout, či se sám vrátit na místo vzletu. Díky tomu usnadní první kroky každému uživateli. Zároveň je zde nový Flight Tutorial, který uživatele na začátku provede obrazovkou včetně celého ovládání dronu. 

Zhodnocení a závěr

Jak se s ním lítá? Je skvělý. Budeme-li ho brát jako malého bráchu Maviců, splní naše očekávání. Nezklame nás ani jako nástupce první generace. vylepšené video i komunikační protokoly, automatizované režimy, to vše nám usnadňuje létání a tvorbu skvělých záběrů. Nesmíme ani zapomenout, že se chystá nová legislativa a Mini se svými 249 gramy nebude vyžadovat nic speciálního, jako tomu bylo doposud. DJI opět nezklamalo a podařilo se dobře využít všech dostupných technologií a vylepšit tak jejich ultimátní kapesní dron. 

 

Hodnocení zákazníků (1)

Hodnocení zákazníků (1)

3

Dobrý den, je to kvalitní zboží a k létání s dronem mám velký respekt. Hodně jsem na koukal na YOU TUBE. Tak mám přehled Mám za sebou cca 60 minut letu. Musel jsem však oslovit před samostatným vzletem 4 lidi. Z důvodu instalace aplikace 1 člověk . Ne každý je šikovný a věci pro někoho jednoduché druhému se jeví jako bariéra se kterou nehnou. Z důvodu bezpečnosti jsem volal 2 člověku co má registraci u UCL a dal mi informace co smím a co nesmím. To byl telefon na 15 minut. 1 let byl v doprovodu 3 člověka co již létá. Jinak bych to nezvládl. Sám jsem měl obavy. Dal mi desítky rad ohledně praxe co on má ohledně dronu. (Třeba i to, že když se mám vrátit a je silný protivítr tak dát sport dron dostane větší výkon a ten vítr se tím dá přetlačit nebo slétnout trochu níž. V případě velkého větru nelétat cca 10m/s a více) 2 let byl na sportovním letišti a musel mi pomoci 3 člověk co lítal vedle mě se stejným dronem. Aplikace mě vedla k složení dronu což jsem nechápal a cílem bylo kalibrace dronu. Tím , že to bylo v Medlánkách tak jsem byl překvapený, že mi to hlásilo v nedalekém okolí policejní základnu jízdní polici a chtě si potvrdit záměr startu. Dron ví kde je a pracuje s aktuální leteckou mapou. Určitě to není jako úplně tak samo. Možná by stálo za úvahu dát k pořízení dronu možnost za 999 ,- Kč jako balíček k prvnímu startu. Možnost 1 kompetentního člověka jako školitele. Ta dobrá zkušenost a servis povede k tomu, že máte spokojeného zákazníka a ten koupí u vás další věci, jako baterky a pod. Já bych do toho asi ty peníze dal, kdyby to bylo na webu v eshopu k tomu nabídnuté jako služba. Tak to je jen jako tip. S přáním pěkného dne Tomáš Kuda

Ověřený zákazník
Tomáš Kuda, 19.11.2020

3

Popis a parametry

Popis a parametry

Výkonný dron nejen pro začátečníky. Nabídne vám naprosto dechberoucí kvalitu videa s 3osým gimbalem se 4K kamerou (videa 4K/30fps), která disponuje 4× zoomem a fotoaparátem s 12Mpx rozlišením. Je ultralehký, skládací a plný chytrých QuickShots režimů! Díky OcuSync 2.0 zvládne přenos HD videa na vzdálenost až 10 km a to s maximální dobou letu až 31 min. Odolá větru úrovně 5 a vzlétne do výšky až 4000 m a tak se nemusíte bát vytvářet panoramata i v horách. Aplikace DJI Fly vám automaticky pozvedne vzhled fotografií na vyšší úroveň, dokonce synchronizuje vaše fotografie a videa rychlostí až 20 MB/s. Jedná se o zvýhodněný set plný užitečného příslušenství.

DJI Mini 2 Fly More Combo

Jedná se o ideální výkonnou kvadroptéru pro začátečníky, jednoduše mini. Její přesvědčivý výkon v kombinaci s ohromující kvalitou obrazu a možností vytvářet opravdu kreativní videa, to vše zvládnete jen pomocí několika ovládacích kroků. Prozkoumejte zcela novou perspektivu a zachyťte okamžiky, díky kterým je váš život jedinečný.

Užijte si volnosti létání

DJI Mini 2 je se svou hmotoností, která je nižší než 249 g přirovnatelný k váze jablka a stejně tak se svými rozměry vejde do vaší dlaně. Je tedy ideálním, kompaktním a hlavně pohodlným společníkem na cesty. Který zcela mění způsob, kterým zachycujete své vzpomínky.

Velká moc v malém těle

Naprostá svoboda při vaší tvorbě na vás čeká právě pro všechny ty intuitivní a pokročilé funkce, které v sobě DJI Mini 2 ukrývá. Nezáleží na tom, jestli zrovna natáčíte na opuštěné pláži, nebo natáčíte zahradní osloavu vaší rodiny, Mini 2 to hravě zvládne. 

Neuvěřitelný výkon

Přes jeho kompaktní rozměry v sobě DJI Mini 2 ukrývá ohromný výkon. Jeho maximální výdrž baterie je až 31 min a tak budete mít dostatek času na vytváření perfektních záběrů. DJI Mini 2 odolá silnému větru úrovně 5 a vzlétnoute až do výšky 4000 m. A tak vaše video bude stabilní jak během letu přes větrné pobřeží, ale i opravdu vysoko nad alpskými lesy.

Přenos videa OcuSync 2.0 

Nenechte se omezovat při zkoumání světa kolem vás. DJI Mini 2 podporuje přenos HD videa na vzdálenost až 10 km a má v sobě skvělé funkce proti rušení. A tak získtáte možnost létat mnohem dále a vidět jasněji.

3osý gimbal se 4K kamerou

Mějte pocit, jako kdybyste si přehrávali vlastní vzpomínky. Díky fotoaparátu s 12Mpx rozlišením získáte tak působivý obsah. Spolu se 4K/30fps videem a 3osým motorizovaným gimbalem vám DJI Mini 2 zajistí opravdu ohromující obrazovou kvalitu. A nutno dodat, že záznam zůstává opravdu plynulý, a to bez ohledu na to, jak moc dobrodružné vaše pilotování bude.

4× zoom

Pro vytoužený záběr není vždy možné letět blíž, ale se 4násobným digitálním zoomem pro vás budou přechody mezi záběry z různých vzdáleností, ale i kompozic mnohem bezpečnější a snazší.  

QuickShots

Letecká fotografie v cukuletu. Stačí jen několik klepnutí a DJI Mini 2 začne automaticky zaznamenávat a natáčet videa na profesionální úrovni. Dokonce je i sdílí přímo na sociálních sítích. Je vcelku jendo jestli jste začátečník nebo pokročilý letec, s aplikací DJI Fly budte vytvářet opravdu působivé záznamy, doplněné o zvukovou stopu a filtry.

Dronie, Helix, Rocket, Circle, Boomerang

Panorama

Máte na výběr mezi Širokoúhlým, 180° a Sphere panoramaty. Vše ostatní DJI Mini 2 udělá za vás a prakticky okamžitě. Budete spolu vytvářet panoramatická mistrovská díla.

Vylepšené fotografie

Nečekejte se sdílením vašich nejlepších fotografií. Aplikace DJI Fly v sobě zahrnuje inteligentní integrovanou optimalizaci fotografií. Tato aplikace po stažení samotné fotografie zvýší kvalitu obrazu,. A následkem toho získáte živé barvy a obraz plný krásných detailů.

Ohromující obsah díky zjednodušenému letu

DJI Mini 2 velmi důkladně optimalizuje uživatelské prostředí a inteligentní funkce. Díky funkcím pro inteligentní návrat domů, automatický vzlet a přesné vznášení je jeho používání v provozu mnojem efektivnější a bezpečnější než kdy dříve bylo. Vaším hrací plochou je nyní obloha, kde jsou nekonečné možnosti pro kreativitu.

Místa k létání

Nevíte přesně, kde můžete létat? Nyní už nemusí být hledání míst ke vzletu nepříjeným problémem. Zkrátka si dopředu naplánujete itinerář díky aplikaci DJI Fly a je to.

Přímé stahování a okamžité úpravy

QuickTransfer

V okamžik kdy se DJI Mini 2 ocitne v blízkosti vašeho chytrého telefonu, aplikace 
DJI Fly jej automaticky rozpozná, a ihned se připojí a synchronizuje vybrané fotografie 
a videa rychlostí až 20 MB/s.

Stažení výřezu

Nyní část záznamu snadno vyříznete pomocí této fuknce. Poté už ji stačí jen upravit a stáhnout. Starosti s nedostatečným prostorem pro ukládání dat a nekonečný hon za nejlepším snímkem jsou odteď zkrátka minulostí.

Nápadité šablony

Pestrá paleta kreativních šablon v intuitivním editoru aplikace DJI Fly. To pro vás nyný činí kombinaci létání, fotografování, úprav a sdílení naprosto přirozeným a okamžitým procesem, se kterým budete moci vytvářet a sdílet své zážitky z cest s kým jen budete chtít.

Obsah balení Fly More Combo

1× Dron Mini 2
1× ovladač (remote controller)
3× baterie
3× náhradní vrtule (pár)
1× kabel typu C
2× Kryt kamery (gimbalu)
1× RC kabel (Micro USB)
1× RC kabel (USB-C)
1× RC kabel (lightning konektor)
1× náhradní ovládací páčky (pár)
18× náhradní šroubky
1× šroubovák
1× držák telefonu
1× nabíjecí stanice (pro 3 baterie/externí zařízení)
1× 18W USB nabíjecí kabel
1× přepravní obal přes rameno

Výběr příslušenství pro každou příležitost

 • 360° kryt vrtulí: Pro ochranu vrtule DJI Mini 2 a větší bezpečnost při létání (ideální pro létání v interiéru nebo na místech s překážkami).
 • Obousměrný nabíjecí rozbočovač: Pojme až tři baterie, které nabíjí postupně. Budete ho moci použít i jako mobilní zdroj  (powerbanku) energie k nabíjení dálkového ovladače, smartphonu a dalších zařízení.
 • DJI Mini Bag +: Taška určená ke každodennímu použití. Vyráběna v různých barvevných variantách. Pojme DJI Mavic Mini, Mini 2 spolu s dalším příslušenstvím.
 • Nabíjecí základna: Velmi důmyslná vitrína, která uschová, ale i nabíjí Mini 2. Velmi stylový způsob převozu vačeho dronu.
 • DIY kreativní sada: Tato kreativní sada obsahuje samolepky a pera. Ty vám umožní vytvořit jedinečný vzhled vašeho DJI Mini 2.
 • Snap adaptér: Několika zábavných kompatibilních doplňků pro přizpůsobení vašeho DJI Mini 2.

Obrazový snímač

Rozlišení 12 Mpx
Rozlišení fotografií 4000x3000

Objektiv

Optický zoom 1 x
Minimální ohnisková vzdálenost 24 mm
Maximální ohnisková vzdálenost 24 mm
Světelnost pevného objektivu 2,8

Záznam

Typ paměťového media Micro SDXC
Formáty souborů JPEG
Rozlišení videa 4K
Audiozáznam Ano
Integrovaný GPS Ano
Video formát MPEG-4, AVC/H.264

Rozhraní a napájení

Nabíječka a akumulátor v ceně Ano

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 140 × 82 × 57
Hmotnost 249 g

Ostatní

Číslo produktu CP.MA.00000307.01
Příslušenství v balení Dálkový ovladač, 1x akumulátor, 8x vrtule, 3x kabel pro připojení mobilního telefonu (Lightning, Micro USB, USB Type-C), Kryt stabilizátoru, Komunikační kabel micro USB, Ovladací kniply (2x pár), Náhradní šrouby, Šroubovák
Značka DJI

Kvadrokoptéry

Počet motorů 4
Stabilizace kamery Ano
Živý přenos obrazu Ano
Úhel záběru 83 °
Výdrž baterie 31 minut
Dosah dálkového ovládání 10000 m
Maximální rychlost 13 m/s
Typ dronu Dron DJI Mavic Mini

Zobrazit popis a parametry