ID: 010030

Digitální kompakt Olympus Mju 820 černý

 • Rozlišení: 8 Mpx
 • Optický zoom: 5 x
 • Velikost displeje: 2,7 "
 • Rozlišení videa: VGA (640×480)

Sháníte Olympus Mju 820 černý?

„Olympus Mju 820 černý“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Olympus Mju 820 černý?

Začít s výkupem

Elegantní tenké voděodolné tělo s 5x optickým zoomem (36-180 mm), snímačem s vysokým rozlišením 8,0 megapixelů, obrovská 6,9 cm antisluneční LCD obrazovka výrazně usnadňuje správnou kompozici. ISO 50-1600 (3200 při 3 Mpx), 125 g.

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Do slavné a populární Olympus mju rodiny přibyl další přírůstek. Fotoaparát s modelovým označením mju 820, nejen že pokračuje v tradici svých předchůdců, ale je obohacen o spoustu zajímavých
Celá recenze

Kompletní recenze
Olympus Mju 820 černý

Parametry a popis

Olympus µ 820: zoom s výhledem

Pro tento podzim představuje Olympus nový digitální kompakt, který kombinuje eleganci s výkonem. Olympus µ 820 je snem, který se stal skutečností. Ohromující 5ti násobný optický zoom vestavěný do stylového voděodolného* těla v černé, stříbrné, červené nebo modré barvě, dosáhne i tam, kam jiní nedohlédnou. Více barev a větší přiblížení jsou však jen začátkem. Gigantická HyperCrystal LCD obrazovka s úhlopříčkou 6,9cm usnadňuje nejen samotnou kompozici při pořizování snímků, ale také prohlížení a předvádění fotek větší skupině okolo stojících. Díky µ 820 se můžete navždy rozloučit s rozmazanými nebo špatně exponovanými obličeji svých přátel a známých. Vestavěná technologie pro rozpoznání obličeje (Face Detection Technology) kontinuálně skenuje scénu, ve které vyhledává prvky lidských tváří. V případě, že se takovéto objeví, okamžitě na ně zaostří a docílí tak prvotřídního výsledku. Rozlišení 8.0 megapixelů je více než dostatečné pro vysoce kvalitní výtisky i případné výřezy.

Poručte dešti a překonejte vzdálenosti
Štíhlé kovové a voděodolné* tělo v černé, stříbrné, červené nebo modré barvě modelu µ 820 reprezentuje čistou kombinací formy a funkčnosti. Atraktivní kompaktní tvar a odolnost vůči povětrnostním vlivům z něj činí ideálního společníka na cesty deštným pralesem, i na běžnou vycházku do blízkého okolí. 5x optický zoom (ekv. 36-180mm) a 5.6x digitální zoom spojují své síly k celkovému ohromujícímu výkonu. I velmi vzdálené děje se vám budou zdát na dosah ruky. S rozlišením 8.0 megapixelů budete mít dostatek výkonu pro vykreslení i těch nejjemnějších detailů.

Větší výkon pod kapotou
Několik nových inovativních prvků pracuje pohromadě, aby bylo dosaženo těch nejlepších fotografických výsledků. Pro přesné zaostření lidských tváří je využita technologie rozpoznání obličeje (Face Detection Technology), která nejenže obličeje focených osob správně zaostří, ale zároveň se postará o vyváženou expozici celého záběru. Technologie korekce stínů (Shadow Adjustment Technology) zase zdokonaluje expozici jinak příliš tmavých stinných partií snímků. BrightCapture technologie vylepšuje podání snímků za nepříznivých světelných podmínek zvýšením citlivosti. Nový obrazový procesor TruePic III zaručuje věrnější barevnou reprodukci, sníženou hladinu šumu a zvýšení celkové rychlosti fotoaparátu. S rozměrnou 6.9cm HyperCrystal LCD obrazovkou je kompozice a prohlížení extrémně jednoduché a zábavné zároveň.

Prostě a jednoduše
20 scénických režimů, včetně Portrétu, Noční scény a Sportu usnadňují rychlé nastavení správné expozice v konkrétních fotografických situacích. Režim "Úsměv" dokonce zabezpečí, že se na fotkách objevíte pouze tehdy, když se budete usmívat. Fotoaparát automaticky rozpozná podle grimas v obličeji, že se usmíváte a automaticky exponuje. Vestavěné funkce pro úpravu fotek vám přinesou další zábavu, i když už nefotíte. Funkce redukce červených očí umožní zbavit se tohoto fenoménu přímo na obrazovce fotoaparátu. Funkce pro úpravu výrazu umožní zábavné zkreslení a deformace obličeje. S 25 jazykovými verzemi, včetně jazyka českého, si již nemusíte lámat hlavu se slovníkem. Vestavěná paměť a zejména slot pro karty xD-Picture Card umožňují neomezené focení a nahrávání video sekvencí.

Olympus µ 820 - hlavní charakteristika:

 • 5x optický zoom (ekv. 36-180mm na 35mm fotoaparátu), 1:3.3-5.0 pro větší přiblížení - plus 5.6x digitální zoom
 • Velká 6.9cm/2.7" HyperCrystal LCD obrazovka (230,000 pixelů) s jasným displejem i na denním světle
 • Technologie rozpoznání obličeje (Face Detection Technology) pro perfektně zaostřené obličeje plus přesná expozice okolních ploch
 • Technologie korekce stínů (Shadow Adjustment Technology) pro vyjasnění stinných částí
 • Nejlepší přítel na cesty do deště nebo na pláž s voděodolným* kovovým tělem v černé stříbrné, červené nebo modré barvě
 • 8.0 Megapixelů pro velkoformátové fotografie
 • Vysoké ISO pro ostřejší snímky
 • Lepší snímky za špatného světla díky technologii BrightCapture
 • 20 scénických režimů pro nejlepší výsledky za všech okolností
 • Video sekvence se zvukem
 • TruePic III obrazový procesor pro rychlejší zpracování a vyšší kvalitu snímků
 • Super makro režim (již od 3cm)
 • Funkce Perfect Fix pro korekci protisvětla a červených očí
 • Funkce úpravy snímků (Úprava výrazu, červených očí nebo zaostření obličeje)
 • Vnitřní paměť plus slot pro karty xD-Picture Card
 • 25 jazyků včetně češtiny
 • Obsahuje software Olympus Master 2.03 a zkušební verzi programu Muvee Pack plus Li-ion baterii LI-42B
  * Voděodolný podle standardu IEC standard publication 529 IPX4

Antisluneční LCD obrazovka (HyperCrystal LCD)
Technologie polopropustných vrstev, používaná v LCD obrazovkách, kdy se aplikuje dodatečná vrstva na spodní část LCD pro odražení světla z externích světelných zdrojů. To zlepšuje jas LCD obrazovky, takže dokonce i za přímého slunečního svitu jsou snímky zobrazeny ostře a s třikrát vyšším kontrastem oproti běžným displejům. Umožňuje také prohlížení z úhlů až 170° aniž by docházelo ke třpytu či stínění. Snímky lze tedy komponovat z různých úhlů, a může si je prohlížet několik lidí najednou.

Technologie rozpoznání obličeje (Face Detection Technology)
Technologie, která ve fotografované scéně rozpoznává obličeje a upřednostňuje je jako hlavní subjekt snímání. Automaticky je pak zaostří a optimálně upraví expozici tak, aby vznikl snímek zaostřený na správném místě a expozičně dobře vyladěný.

Technologie korekce stínů (Shadow Adjustment Technology)
Jedná se o technologii navrženou pro vylepšení expozice u snímků s tmavými oblastmi. Speciální snímač, který funguje podobně jako lidské oko, identifikuje tmavé části kompozice (např. stín pod stromem) a fotoaparát odpovídajícím způsobem upraví nastavení expozice pro tyto oblasti. Výsledkem je realističtější a detailněji prokreslená fotografie.

Nastavení vysoké citlivosti ISO
Speciální fotografický režim, kdy fotoaparát automaticky zvýší citlivost ISO a umožní tak použití kratších časů, napomáhá vyloučit rozmazání snímků způsobené pohybem fotoaparátu nebo rychlým pohybem snímaných objektů.

Technologie BrightCapture
Technologie vyvinutá pro lepší snímky pořizované za slabých světelných podmínek. Pracuje dvěma způsoby: 1) veškeré obrazové informace z obrazového snímače jsou použity pro znázornění obrazu na LCD obrazovce, který je až 4x jasnější než u běžných typů LCD. Snadněji tak provedete kompozici záběru i v tmavém okolí. 2) V některých fotografických režimech je citlivost zvýšena (rozlišení se někdy snižuje), což přináší dobře exponované snímky s přesnou barevnou reprodukcí, vysokým kontrastem a ostrostí, a to i bez použití blesku. Mezi scénické režimy, které využívají technologii BrightCapture, patří režim Svíčka, Noční scéna a Dostupné světlo.

Obrazový procesor TruePic III
Nejnovější generace obrazového procesoru společnosti Olympus. Automaticky zdokonaluje důležité aspekty snímku, jako je barevné podání (hloubka barev, sytost barev a jas), obrazová ostrost (redukuje obrazový šum, zdokonaluje reprodukci okrajů objektů), a v neposlední řadě se stará o rychlé zpracování dat.

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Kompakt
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,3
Rozlišení: 8 Mpx
Obrazový snímač: CCD
Rozlišení fotografií: 2048x1536, 640x480, 1024x768, 1280x960, 1600x1200, 3264x2448, 2560x1920, 2303x1728
Stabilizátor snímače: Ne
 
Objektiv
Optický zoom: 5 x
Digitální zoom: 5,6
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 36-180
Minimální ohnisková vzdálenost: 36 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 180 mm
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 70 cm
Makro od: 3 cm
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Zónové, Bodové
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 50
ISO - maximální citlivost: 1600
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 4
Nejkratší expoziční čas: 1/2000
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P
Scénické režimy: Portrét, Krajina, Krajina s portrétem, Noční scéna, Noční scéna s portrétem, Sport, Interiér, Svíčka, Autoportrét, Denní portrét, Západ slunce, Ohňostroj, Kuchyně, Za sklem, Dokumenty, Aukce, Vyfoť a vyber 1, Vyfoť a vyber 2, snímek úsměvu, Pláž a sníh
 
Hledáček
Typ hledáčku: Nemá
 
LCD
Velikost displeje: 2,7 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 3,9 m
 
Záznam
Typ paměťového media: xD
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
Velikost interní paměti: 47 MB
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 96,4 x 56,4 x 24,3
Hmotnost: 125 g
Barva: černá
 
Ostatní
Příslušenství v balení: Řemínek CSS-9, návod k použití, záruční karta, nabíjecí baterie LI-42B, nabíječka LI-40C, USB kabel CB-USB7, AV kabel CB-AVC5, OLYMPUS Master 2.0 software
Značka: Olympus

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Olympus Mju 820 černý v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Olympus Mju 820 černý, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Olympus Mju 820 černý

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (48 - 39)

 • 48

  Avatar

  Reaguje na (47) | Dobrý den, bohužel takto Vám neporadím. Musel bych to vidět.

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 08.01.2014 | Reagovat

 • 47

  Avatar

  Dobrý den, asi po třech měsících jsem chtěl něco vyfotit, ale po zapnutí je lcd rozmazaný. Jako by nezaostřovala čočka. Nevíte co s tím? Předchozí snímky se zobrazí na lcd normálně. Děkuji

  Miroslav Kubicek, 05.01.2014 | Reagovat

 • 46

  Avatar

  Reaguje na (45) | Dobrý den, máme tento kabel na našem bazarovém oddělení. Doporučuji se zastavit na naší prodejně s fotoaparátem, pro vyzkoušení.

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 10.08.2013 | Reagovat

 • 45

  Avatar

  dobrý den,někam jsem si" založila" USB kabel k Olympusu MJU 820. Můžete mi prosím sdělit,kde ho mohu koupit? Děkuji Holečková

  Jitka Holečková, 09.08.2013 | Reagovat

 • 44

  Avatar
  Reaguje na 43 | Dobrý den, vzhledem ke stáří MJU820 bych to typoval na opotřebení aku ( i když nebyl používán - životnost je cca 2-3 roky). Nicméně příčin může být víc, nejlepší je chybku eliminovat použitím jiného akumulátoru nebo nabíječky.

  Bohouš Brož - Megapixel, 01.11.2010 | Reagovat

 • 43

  Avatar
  Dobrý den, nedávno jsme doma oprášili 820 protože já mám zrcadlo, se kterým manželka nechce fotit, udělali jsme pár fotek s 820 a došla baterie. Po vložení baterie do nabíječky kontrolka na nabíječce bliká a po 24 hod. se baterie nenabila. V manuálu jsem našel pouze vysvětlivku pro zhasnutou kontrolku a svítící kontrolku. Poradíte prosím? děkuji

  Robert Černý, 31.10.2010 | Reagovat

 • 42

  Bouška
  Reaguje na 41 | Dobrý den, pokud jde o kvalitu fotek, tak nejlepší službu udělá W55.

  Luděk Bouška - Megapixel, 18.04.2008 | Reagovat

 • 41

  Avatar
  Dobrý den, mám podobný dotaz. Dostal jsem za úkol koupit DF do 5000. Jedeme na dovolenou, tudíž nám jde hlavně o kvalitu fotek. Rozhoduji se mezi mju 760,820 .. nebo sony w55. Který je podle Vás nejlepší? Co se tyče kvality fotek, makra atd. Manželka je opatrná, takže na zvýšené odolnosti nezáleží, jde o kvalitu fotografií. Nebo by jste mi poradil nějký jiný do 5000? Mockrát děkuji

  roman, 18.04.2008 | Reagovat

 • 40

  Bouška
  Reaguje na 39 | Dobrý den, vhodné jsou oba dva, pro běžné použití nehrají jejich rozdíly velkou roli.

  Luděk Bouška - Megapixel, 18.04.2008 | Reagovat

 • 39

  Avatar
  Dobry den, Vaham mezi Mju 820 a Mju 760. Fotak bych potreboval pro bezne pouziti. Muzete prosim poradit ktera varianta je lepsi? Dekuji!

  Azamush, 18.04.2008 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím