Magazín

Blog

Startuje 9. ročník velké celoroční foto a video soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2022

Martin LukešAktualizováno: 7. 1. 2022 v 16:19 • Rubrika: Blog

Startuje 9. ročník velké celoroční foto a video soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2022

I v letošním roce jsme si pro vás připravili dvanáctikolovou soutěž pro všechny fotografy i milovníky videa. V rámci ROKU S MEGAPIXELEM se můžete těšit, stejně jako v osmi předchozích letech, na 12 soutěžních témat, spoustu zajímavých článků a rozhovorů v našem Magazínu a čekají vás samozřejmě také nejrůznější workshopy, besedy i akce, které se budou vázat k jednotlivým kolům.

Obsah

Rok s Megapixelem 2022

Ti, kdo se účastní naší soutěže pravidelně, určitě velmi dobře znají systém, na kterém je postavena. Každý měsíc vyhlásíme jedno soutěžní téma, které je podobné jak pro fotografickou část soutěže, tak pro kategorii video. Každý měsíc budou ocenění tři nejlepší fotografové a video tvůrci. Na ty čekají zajímavé věcné ceny a navíc získavají dle pořadí body za jednotlivá měsíční kola. Tyto body se budou sčítat po celý rok a po ukončení celého ročníku bude vyhlášený nejlepší fotograf a videomaker roku 2022. O pořadí v jednotlivých kolech rozhoduje porota.

Druhou podkategorií soutěže je tzv. cena diváků. I v ní se vyhlašuje vítěz každý měsíc, ale o tom rozhodují sami soutěžící a ostatní členové Galerie Megapixel, kteří mohou dávat soutěžním příspěvkům lajky (LÍBÍ SE MI), ukládat si fotografie "DO OBLÍBENÝCH" a tím zvyšují jejich "ATRAKTIVITU". Vítězi se stávají autoři videa a fotografie, kteří získají nejvyšší skóre určené procenty atraktivity. V tomto případě se ale započítá pouze atraktivita získaná v daném měsíci, nikoliv po skončení soutěže. I v této kategorii jsou udělované za pořadí v jednotlivých kolech body, které se postupně sčítají a na konci rozhodnou o divácky nejúspěšnějších autorech.

Drobnou změnou letošního ročníku je počet soutěžních příspěvků v každém kole, který se omezuje na jednu fotografii a jedno video pro každého autora. Věříme, že o to pečlivěji budete tvořit i vybírat své soutěžní příspěvky a v každém kole se tak objeví to úplně nejlepší z vaší tvorby.

Jako kompenzaci budou jednotlivá témata zveřejňována s kvartálním předstihem. To znamená, že vám prozradíme vždy tři měsíce dopředu, na jaké žánry se v následujících kolech soutěže můžete těšit. Upřesnění daného žánru, nebo tématu proběhne vždy s vyhlášením nového kola, ale i tak získáte trochu více prostoru se na jednotlivá kola soutěže co nejlépe připravit.

I nadále platí pravdilo, že ze soutěže budou vyřazené všechny příspěvky, které nesplňují zadání a stejně tak fotografie a videa přihlášené do kteréhokoliv z předchozích kol i ročníků soutěže ROK S MEGAPIXELEM. Všechna ostatní pravidla naleznete ve všeobecných podmínkách Galerie Megapixel a této soutěže.

Fotografická soutěž - Fotka jako z katalogu
Soutěž produktová fotografie | Megapixel

Právě startuje další ročník dvanáctikolové soutěže Rok s Megapixelem 2022. I v letošním roce spolu mohou poměřit síly ti nejlepší fotografové a video-tvůrci Galerie Megapixel. A začneme hezky z ostra. Tématem bude reklamní a produktová fotografie. Znamená to tedy, že musí jít o naaranžovaný snímek, u kterého je kladený důraz na konkrétní produkt a jeho autor pracoval cíleně se světlem, kompozicí a dalšími výrazovými prostředky. Nestačí tedy vyfotit nějakou neznámou dámu s drahou kabelkou na ulici a říci, že jde o reklamní záběr! A nezapomeňte že nově může každý účastník soutěže nahrát jenom jeden soutěžní příspěvek v daném měsíci. O to více si tedy můžete dát záležet, aby byl záběr opravdu dokonalý.

Filmová soutěž - Reklamní video

I video tvůrci se mohou letos těšit na dvanáct měsíčních kol soutěže Rok s Megapixelem 2022, ve které se hraje o velmi hodnotné ceny. V prvním lednovém kole se budeme věnovat produktovým a reklamním videím. Vaším úkolem bude natočit klip, spot, nebo video, které propaguje nějaký produkt, výrobek, nebo službu. Drobnou změnou proti loňskému roku je, že v každém kole můžete přihlásit pouze jeden soutěžní příspěvek.

Únorové téma soutěže RsM 2022 - Portrét / retuše


foto: Radovan Bartek

Březnové téma soutěže RsM 2022 - Příroda


foto: Miroslav Galko

Přesné zadání témat těchto soutěžních kol bude upřesněné v daném měsíci při startu nového kola.

uvodní foto soutěží: Otakar Metlička a Marek Dvořák

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Martin Lukeš

Reaguje na (1) | Zdravím Františku, je to velmi subjektivní pohled, přesně tak jak říkáte. Pokud to má někdo tak, že udělá jednu fotku a je s ní spokojen natolik, že jí dá rovnou do soutěže, pak klobouk dolu. Na celou věc se jde dívat i tak, lže lze udělat 5 fotek jako dosud a pak třeba s odstupem času zhodnotit, která je opravdu nejlepší a tu nakonec přihlásit do soutěže :) Je zřejmé že každá změna někoho potěší a někoho zarmoutí. Bohužel se nikdy nedokážeme zavděčit všem. Je možné, že časem tuto podmínku upravíme, ale určitě tomu dáme nějaký čas a uvidíme jak si změna sedne.

2

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 6. 1. 2022 |Reagovat

František Kolský

Budu klasicky za rýpala. Ano, jedna fotka znamená dát si záležet na té jedné fotce, ale trochu opadá motivace fotit více a více a vymýšlet více kompozic a vytříbit si styl, techniku, což se s vícero fotkami k jednomu tématu dalo. Mohlo se vymýšlet více kompozicí na dané téma a něco pěkného uchovat i do archivu s tím, že to spatří světlo světa jindy. Kdyby se to ztenčilo na 3 fotky. Můj žvást se MPX asi nebude líbit, ikdyž chápu, že častokrát bylo neskutečné množství fotek v soutěži a hrabat se tím muselo zabrat spoustu času. Je to jen subjektivní pohled. Snad se za názor nebude střílet :) Každopádně dobré světlo všem do roku 2022 a těším se na soutěžní témata. Už první je velká výzva.

1

František Kolský, 4. 1. 2022 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.