Objednávejte bezpečně online! Vše vám přivezeme zdarma až domů!
Naše prodejny také fungují, ale pouze pro výdej internetových objednávek.

ID: 009388

Digitální zrcadlovka Nikon D5000 tělo

 • Formát snímače: APS-C
 • Rozlišení: 12,3 Mpx
 • Rychlost sériového snímání: 4 sn./s

Sháníte Nikon D5000 tělo?

„Nikon D5000 tělo“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Nikon D5000 tělo?

Začít s výkupem

Zoner Photo Studio 12 Megapixel edition zdarma! Výkonná, všestranná a snadno použitelná digitální jednooká zrcadlovka formátu DX s 12,3 milionu pixelů, výklopným a otočným LCD monitorem, funkcí D-Movie, systémem zpracování obrazu EXPEED, rozšiřitelným rozsahem citlivostí ISO 200 až ISO 3200, rozsáhlým menu retušovacích funkcí, 19 motivovými programy a kompaktním tělem s nízkou hmotností.

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Mnozí fotografové si všimli poměrně velkého rozdílu mezi D60 a D90. Přece jen vybavení těchto přístrojů je velmi rozdílné a úplně to vybízelo k otázce, jestli by nebylo vhodné tuto mezeru vyplnit
Celá recenze

Kompletní recenze
Nikon D5000 tělo

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Parametry a popis

Nikon D5000

Přístroj D5000 je vybaven převratnou technologií záznamu videosekvencí v HD kvalitě, kterou byl jako první vybaven fotoaparát D90. Díky množství zabudovaných editačních funkcí, rozsáhlé nabídce motivových programů, obrazovému snímači s 12,3 milionu pixelů a velkému rozsahu citlivostí v rozmezí ISO 200 až ISO 3200 lze velmi snadno pořídit vysoce kvalitní snímky.

"Nikon nabízí v tomto fotoaparátu špičkovou kvalitu obrazu a technologie převzaté z modelů vyšší třídy. Uživatelé tak mohou na vlastní kůži pocítit výjimečnost, kterou jsou výrobky Nikon proslavené", říká Jordi Brinkman, produktový manažer společnosti Nikon Europe. "Unikátní výklopný a otočný LCD monitor fotoaparátu D5000 usnadňuje fotografování z libovolných úhlů a vnáší tak do vašich snímků zcela nový pohled. Dalším přínosem tohoto fotoaparátu je funkce D-Movie (vůbec poprvé byla představena v přístroji D90), která bude nyní dostupná širšímu spektru uživatelů, kteří vyhledávají další možnosti využití fotoaparátu, chtějí získat nové zkušenosti nebo si pořídit dokonalejší zrcadlovku."

Sledujte život ze všech úhlů

Výklopný a otočný 2,7" LCD monitor fotoaparátu D5000, který umožňuje snímání z libovolného úhlu, nabízí zcela novou perspektivu vašich fotografií. Pohyblivý monitor vám umožňuje pořizovat záběry z jakékoliv pozice - jestliže fotografujete na koncertě a chcete získat snímek z nadhledu nad hlavami publika nebo z podhledu, vždy můžete upravit nastavení monitoru tak, abyste mohli komfortně pozorovat fotografovaný objekt. Monitor můžete navíc sklopit směrem k tělu fotoaparátu, kde je chráněn před poškozením v případě, kdy používáte k fotografování hledáček fotoaparátu. Monitor lze rovněž zcela otočit a snadno pořídit perfektní autoportrét. Monitor nepřekáží díky kvalitní ergonomii a možnosti vyklopit jej směrem dolů. Design fotoaparátu umožňuje pevné uchopení, které zabrání rozhýbání snímků.

Živý náhled a funkce D-Movie

Schopnost pořizovat videosekvence s využitím digitální jednooké zrcadlovky výrazně zvýší vaše tvůrčí možnosti. Například volbou vhodného objektivu a nastavením předvoleb pro optimalizaci snímků získáte novou perspektivu a zvýšíte emocionální účinek pořizovaných videosekvencí. Fotoaparát D5000 nabízí funkci D-Movie (zahrnující zvukový doprovod) - záznam videosekvencí ve vysokém rozlišení, které jsou ideální pro nejnovější televizní obrazovky, a obrazový výstup HDMI pro snadné propojení. Jedním tlačítkem aktivovaný režim živého náhledu umožňuje pozorovat aktuální záběr objektivu při pořizování statických snímků i videosekvencí na výklopném a otočném LCD monitoru. Při pořizování statických snímků nabízí fotoaparát čtyři typy autofokusu s detekcí kontrastu (velkoplošná zaostřovací pole, standardní zaostřovací pole, detekci obličeje a nový režim prediktivního zaostřování) pro maximálně snadné fotografování. V režimu prediktivního zaostřování je fotoaparát schopen udržet zaostřený i pohybující se objekt, který se krátkodobě dostane mimo záběr objektivu fotoaparátu - pořizované snímky tak budou vždy ostré.

Motivové programy

S nabídkou celkem 19 motivových programů nemusíte znát pro pořízení dokonalých snímků složité detaily z oblasti digitální fotografie. Stačí jednoduše otočit volič expozičních režimů do polohy scene , zvolit odpovídající motivový program a fotoaparát se postará o vše ostatní. Pro zcela snadnou volbu vhodného motivového programu přístroj navíc při aktivaci jednotlivých motivových programů zobrazuje vzorové snímky pro jednotlivé programy. Dalším snadno použitelným vybavením je široká nabídka editačních funkcí, které umožňují upravovat pořízené snímky a přímo ve fotoaparátu vytvářet požadované vizuální efekty - to vše bez nutnosti použití počítače.

Další vybavení

Bez ohledu na množství funkcí, je přístroj D5000 především velmi kvalitní fotoaparát. S obrazovým snímačem CMOS obsahujícím 12,3 milionu efektivních pixelů, inovativním systémem zpracování obrazu Nikon EXPEED, rychlým a přesným 11bodovým autofokusem a vysoce odolnou a výkonnou závěrkou je rovněž ideálním vybavením pro fotografy s vyšší úrovní fotografických znalostí. Vysokou kvalitu obrazu podporuje také systém čištění obrazového snímače zahrnující systém kontroly toku vzduchu v zrcadlovém boxu, funkce Active D-Lighting a nastavení pro optimalizaci snímků. Různé možnosti přehrávání snímků na fotoaparátu D5000 jsou stejně tak zábavné jako praktické. Snímky můžete zobrazovat po jednom nebo po stránkách obsahujících až 72 náhledů snímků. K dispozici je rovněž režim kalendáře umožňující třídit snímky podle data a času. Vážným zájemcům o fotografování nabízí přístroj D5000 zobrazení histogramu aktuálně viditelné části snímku pro maximální kontrolu nad expozicí. Přístroj se rovněž dobře ovládá a je opatřen typickým ergonomickým designem Nikon s kompaktním a lehkým tělem. Fotografové pracující v prostředích vyžadujících ticho ocení nový režim Tichá expozice a vestavěný výklopný blesk, který se automaticky aktivuje v případě světelných podmínek vyžadujících jeho použití. Praktickým vybavením pro fotografování na cestách je podpora jednotky GPS Nikon GP-1. Další výhodou fotoaparátu je výstup HDMI sloužící k finálnímu představení vašeho fotografického snažení rodině a přátelům. Fotoaparát Nikon D5000 je kompatibilní s širokým spektrem objektivů AF-S a AF-I Nikkor.

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Digitální zrcadlovka (DSLR)
 
Obrazový snímač
Formát snímače: APS-C
Rozlišení: 12,3 Mpx
Obrazový snímač: CMOS
Rozlišení fotografií: 2144x1424, 4288x2848, 3216x2136
Poměr stran snímku: 3:2
Automatické čištění snímače: Ano
Poměr stran snímače: 3:2
Stabilizátor snímače: Ne
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: EXPEED
 
Objektiv
Typ bajonetu: Nikon F
Crop faktor: 1,5 x
 
Zaostřování
Počet AF bodů: 11
Pomocné světlo AF: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Zónové, Středové, Bodové
Korekce expozice: ± 5 EV po 1/3 EV
Blokování AE: Ano
ISO - minimální citlivost: 125
ISO - maximální citlivost: 6400
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 30
Nejkratší expoziční čas: 1/4000
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 4 sn./s
Prodleva samospouště: 20, 2
Scénické režimy: Portrét, Krajina, Děti, Sport, Makro, Noční portrét, Noční krajina, Párty/interiér, Pláž/sníh, Západ slunce, Úsvit/soumrak, Portrét zvířat, Světlo svíčky, Kvetoucí příroda, Podzimní barvy, Jídlo, Silueta, High-key a Low-key
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
Pokrytí hledáčku: 95 %
Dioptrická korekce: -1,7 až +0,7
Zvětšení hledáčku: 0,78 x
 
LCD
Velikost displeje: 2,7 "
Rozlišení displeje: 230000
Živý náhled (Live View): Ano
Výklopný displej: Ano
Stavový displej: Ne
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync): 1/200
Korekce zábleskové expozice: ± 3 EV po 1/3 EV
Dosah vestavěného blesku: 13 m
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Formáty souborů: JPEG, RAW
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
 
Obecné
České menu: Ne
 
Fyzikální specifikace
Materiál těla: Plast
Rozměry v mm: 127 x 104 x 80
Hmotnost: 560 g
 
Ostatní
Příslušenství v balení: Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL9a, rychlonabíječka MH-23, krytka okuláru hledáčku DK-5, gumová očnice DK-21, USB kabel UC-E4, A/V kabel EG-D2, Řemínek AN-DC2, krytka sáněk pro příslušenství BS-1, krytka těla, disk CD-ROM se softwarem Software Suite
Značka: Nikon
 
Externí blesk
Směrné číslo: 13

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Nikon D5000 tělo v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Nikon D5000 tělo, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Nikon D5000 tělo

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (178 - 169)

 • 178

  Avatar

  Reaguje na (177) | Dobrý den, tento fotoaparát podporuje kartu s maximální velikostí 32GB.

  Michaela Pavlíčková - Megapixel, 07.03.2019 | Reagovat

 • 177

  Avatar

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat jakou max. velikost paměti SD karty pobere. Mám 4GB a potřeboval bych aspoň 32 GB. ? DÍKY..

  Radoslav Holomáč, 07.03.2019 | Reagovat

 • 176

  Avatar

  Reaguje na (175) | Dobrý den, no tak Sigma 18-35 je kresbou lepší a to znatelně než oba zmíněné. Ale je krátká.17-50 a 17-70 je kvalitou lepší sklo než  standardní skla. Osobně bych se ale přiklonil také k 18-35mm.

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 02.10.2014 | Reagovat

 • 175

  Avatar

  Reaguje na (174) | Dobrý den, děkuji Vám za předchozí odpověď. Fotoaparát Nikon D5000 mě limituje max. v manuálním režimu při nastavování fotoaparátu. Bohužel nastavování přes menu je trochu zdržné (spíše otravné) a člověka to brzy omrzí. Nicméně oceňuji na něm 12 Mpx což je dle mého názoru dostatečný počet. Nemám v plánu velkoformátový tisk, max 20 x 30 (spíše 15x10) ale chtěl bych, aby tyto fotografie měli požadovanou kvalitu. Rozsah zoomu 17-50 nebo 17-70 jsou fajn a spíš bych upřednostnil 17 – 50 kvůli lepší světelnosti. Zajímá mě, zda-li objektiv Sigma 18-35mm f/1,8 DC HSM Art pro Nikon by byl v porovnání s výše jmenovanýma lepší volbou pro focení: krajina, oslavy, portréty Popř.: který z těchto 3 jmenovaných odpovídá svou kvalitou výstupu alespoň standardům. Uvažoval jsem o těle Nikon D 7000, ale raději investuji peníze za kvalitní objektiv, nebo jestli máte nějaký kompromis v podobě lepšího těla a kvalitního objektivu (klidně jiný výrobce)můžete dát návrh. Nákup plánuji kolem vánoc tak sháním informace a varianty než se rozhodnu. Děkuji za Váš čas

  Petr, 01.10.2014 | Reagovat

 • 174

  Avatar

  Reaguje na (173) | Dobrý den, zda se vyplatí či ne nové tělo nedokážu posoudit. Musíte vědět zda Vás D5000 něčím limituje např Iso, rychlost, čeština, atd. Pak se rozhodně vyplatí nové tělo. Které má většinou tyto parametry lepší. Novým objektivem rozhodně zvednete kvalitu výstupu. Doporučil bych nějaké 17-70, 17-50. Lze vyzkoušet na naší prodejně a dle toho se pak rozhodnout, co pro Vás bude lepší varianta.

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 29.09.2014 | Reagovat

 • 173

  Avatar

  Dobrý den, mám zrcadlovkou Nikon D5000 + objektiv 18 - 105mm a uvažuju o změně k lepšímu. Co se týká značky, asi mi to bude jedno, mám jen jeden objektiv, a proto se nebráním změně. Vyplatí se koupit nové tělo se základním objektivem, nebo investovat do nového (světelnějšího) objektivu (popř. kterého). Děkuji za odpověď.

  Petr, 26.09.2014 | Reagovat

 • 172

  Michalík

  Reaguje na (171) | Dobrý den, omlouvám se, moc jsem nepochopil váš dotaz. Máte problém s tím, že fotoaparát fotí stále na dlouhé expoziční časy i přes nastavení krátkého expozičního času nebo máte jiný problém? V jakém režimu fotoaparát používáte? Režim priority clony, času, automat či plný manuál?

  David Michalík - Megapixel, Specialista na fototechniku, 02.05.2014 | Reagovat

 • 171

  Avatar

  Mam dotaz k Nikonu 5000 přes veškerou snahu i klasická spoušt má dlouhý čas je v menu snad něco co jsem přehlídnul a dá se to přenastavit ? Děkuji Korytar Brno

  Jan Korytar, 01.05.2014 | Reagovat

 • 170

  Avatar

  Reaguje na (169) | Dobrý den, těch faktorů na co si dát pozor je opravdu hodně. Zálež kde to kupujete. Naše bazarové oddělení například kontroluje funkčnost a to dost podrobně. Také nic nevykupujeme bez dokladů ATD. Pak máte jistotu, že jsou informace spolehlivé. Vždy bych si fotoaparát vyzkoušel a zkontroloval. Počet snímků lze zjistit v informacích o snímku. 

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 11.10.2013 | Reagovat

 • 169

  Avatar

  Dobrý den, na co si dát pozor při koupi tohoto bazarového fotoaparátu a existuje možnost ověření skutečného počtu expozic (snímků) přes např. systémové menu či něco podobného? Lze vyčíst ze seriového čísla datum a zemi výroby? Děkuji

  Jiří Veselský, 10.10.2013 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím