ID: 009366

Digitální zrcadlovka Nikon D3 tělo

 • Formát snímače: Full Frame / FX
 • Rozlišení: 12,1 Mpx
 • Rychlost sériového snímání: 9 sn./s

Sháníte Nikon D3 tělo?

„Nikon D3 tělo“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Nikon D3 tělo?

Začít s výkupem

Profesionální digitální SLR zrcadlovka se snímačem CMOS velikosti filmového políčka a rozlišením 12 Mpx s možností přepnutí i do DX formátu, režim živého náhledu Live View, bezkonkurenční rychlost snímání až 11 sn./s, velmi odolné tělo z hořčíkové slitiny odolné povětrnostním vlivům, ISO 100-25600, ale především jedinečná kvalita obrazu při všech nastaveních. Produktová sekce: Digitální zrcadlovky Nikon

Alternativy k již neprodávanému Nikon D3 tělo

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k Nikon D3 tělo

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Pro koho je určen Nikon D3 je jednoznačně profesionální přístroj, ale jeho použití je díky jeho jedinečným vlastnostem velice široké. Nabízí totiž "vše v jednom", což je naprosto
Celá recenze

Kompletní recenze
Nikon D3 tělo

Parametry a popis

Nikon uvádí D3, nejrychlejší SLR „plného formátu" na světě

„Nikon zastínil konkurenci fotoaparátem D3, špičkovým přístrojem, který změní způsob fotografování", říká Robert Cristina, Brand Manager, Nikon Professional Products, Europe. „Úžasná rychlost, rozlišení a všestrannost fotoaparátu D3 umožní fotografům pořizovat snímky za podmínek, které byly dříve nepředstavitelné."

Fotoaparát D3 je výsledkem let vývoje a zdokonalování na základě informací od profesionálních fotografů a kombinuje mnoho nových technologií Nikon. Mezi tyto novinky patří exkluzivní obrazový snímač formátu FX (36,0 x 23,9 mm) s 12,1 milionu pixelů a 12kanálovým datovým výstupem, špičková snímací frekvence 9 obr./s, široký rozsah citlivostí ISO 200-6400, zcela nový 51bodový AF systém, 3" LCD monitor s rozlišením VGA a režimem živého náhledu, a nejmodernější systém zpracování obrazu.

Obrazový snímač formátu FX
Obrazový snímač CMOS fotoaparátu D3 (formát FX) byl od počátku konstruován tak, aby poskytoval výjimečnou propustnost světla a umožnil tak fotografům pořizovat snímky vynikající kvality i za nízké hladiny osvětlení. S vysokým odstupem signálu od šumu, roztečí pixelů o 15% větší než u konkurenčních přístrojů, absencí mezer mezi
mikročočkami, interními antireflexními vrstvami, novou konstrukcí mikrooptiky nad každou fotodiodou a pokrokovou redukcí šumu na snímači je nyní možné pořizovat vysoce kvalitní snímky i za velmi nízké hladiny osvětlení. Obrazový snímač nabízí rozsah citlivostí ISO 200-6400, rozšiřitelný na hodnoty ISO 100/ISO 25600.

Systém zpracování obrazu EXPEED
Systém zpracování obrazu EXPEED je srdcem fotoaparátu D3, které umožňuje zachycovat a zpracovávat ohromná množství obrazových dat při vysokém rozlišení. Systém EXPEED zahrnuje hardware i roky zkušeností společnosti Nikon se zpracováním obrazových dat. Systém EXPEED fotoaparátu D3 je vybaven 14bitovým A/D převodníkem a
16bitovým zpracováním dat, společně přispívajícími k dosažení výsledků s význačným rukopisem společnosti Nikon. Výsledné snímky se vyznačují vysokou sytostí barev, přesným barevným podáním, jemným odstupňováním odstínů pleti a výjimečnou úrovní zaznamenaných detailů.

Systém detekce scény
Dalším prvenstvím fotoaparátu D3 je radikálně nový přístup ke kalkulaci expozice a vyvážení bílé barvy, navíc s inteligentní podporou prediktivního zaostřování pro dosažení vyšší přesnosti zaostření. Hlavním prvkem systému detekce scény je osvědčený 1005pixelový RGB snímač měření expozice Nikon, který byl modifikován způsobem umožňujícím detekci tvaru a polohy objektů pro vyšší přesnost automatického řízení expozice a automatického zaostřování.

Pokročilý autofokus
Stavíc na letech vývoje a neustálého zdokonalování v éře analogových i digitálních jednookých zrcadlovek Nikon opět pozdvihuje výše laťku v oblasti optických systémů automatického zaostřování. Fotoaparáty D3 a D300 jsou vybaveny zcela novým 51bodovým AF systémem konstruovaným pro přesnější zachycení a sledování pohyblivých objektů. Výsledkem intenzivního studování způsobů, jakými používají profesionální fotografové sportu a fotoreportéři autofokus, je AF modul Multi-CAM3500 vybavený nejvyšším počtem zaostřovacích polí, jaký byl kdy použit v jednooké zrcadlovce. Inspirativní propojení AF modulu se snadno použitelným 8polohovým multifunkčním voličem urychluje a usnadňuje volbu jednotlivých zaostřovacích polí. Jak lze očekávat, je nový AF systém zcela uživatelsky přizpůsobitelný na jakékoli myslitelné snímací podmínky.

Neuvěřitelná rychlost a intuitivní reakce
Kvalita obrazu fotoaparátu D3 je kombinována s možností fotografování vysokou snímací frekvencí. Se snímací frekvencí 9 obr./s je Nikon D3 nejrychlejší digitální jednookou zrcadlovkou s obrazovým snímačem o velikosti kinofilmového políčka na světě1, a při použití formátu DX může pracovat ještě rychlejší frekvencí 11 obr./s2. Ve fotoaparátu D3 má navíc premiéru druhý oříznutý formát, a to formát s poměrem stran 5:4 (30 mm x 24 mm). Zpoždění závěrky fotoaparátu je nepozorovatelných 41 ms (podle standardu CIPA), integrovaný 12kanálový datový výstup na obrazovém snímači zajišťuje maximální rychlost sériového snímání a optimální výkon režimu živého náhledu. Fotoaparát D3 je rovněž rychle připraven k činnosti, spouští se za pouhých 0,12 s a ztemnění obrazu v hledáčku je bezkonkurenčních 74 ms.

Závěrka
Fotoaparát D3 je vybaven zcela novou závěrkou vyráběnou společností Nikon a testovanou na více než 300000 cyklů. Lamely závěrky jsou konstruovány z uhlíkového kompozitu KevlaruTM, aby poskytovaly jinak nedosažitelnou přesnost a odolnost i v nejnáročnějších provozních podmínkách.

Optimalizace snímků
Nový systém optimalizace snímků Nikon, vyvinutý za výrazné podpory fotografů, nabízí vyšší míru produktivity uživatelům formátu JPEG. Nastavení pro optimalizaci snímků umožňují uživatelsky upravovat výsledný vzhled snímků přímo ve fotoaparátu. Toto vestavěné zpracování snímků znamená výraznou úsporu času, který by jinak bylo nutné strávit postprodukcí. Kromě různých pevných předvoleb mohou fotografové rovněž uživatelsky upravovat a sdílet jednotlivá nastavení. Nikon předpokládá budoucí možný vývoj vlastních nastavení pro optimalizaci snímků fotografickou komunitou pro různé specifické objekty a snímací podmínky. Nastavení pro optimalizaci snímků nahrazují volitelné barevné režimy, které jsou k dispozici u stávajících fotoaparátů Nikon.

Nízké riziko při fotografování vysoce kontrastních objektů
Aktivní funkce D-Lighting fotoaparátu D3 rozšiřuje možnosti formátu JPEG. Před fotografováním za vysoce kontrastního osvětlení mohou uživatelé aktivovat přednastavenou tonální křivku, která zpracuje snímky pro vyšší míru detailů ve světlech a stínech bez ovlivnění celkového kontrastu snímků.

Konstruován pro vysoké rozlišení
Vše u fotoaparátu D3 je o vysokém rozlišení. Od rozhraní HDMI (High Definition Multimedia Interface) pro výstup obrazu na nejnovějších zobrazovačích typu High Definition až po 3" LCD monitor fotoaparátu s rozlišením VGA a pozorovacím úhlem 170° lze přehrávat snímky s vysokou mírou zobrazených detailů. Nový monitor s rozlišením VGA je rovněž ideálním doplňkem režimu živého náhledu, který má svou premiéru v přístrojích D3 a D300. Na rozdíl od technologií živého náhledu jiných výrobců je ve všech režimech živého náhledu fotoaparátů Nikon možné používat autofokus.

Všestranné ukládání snímků
Fotoaparát D3 je první digitální jednookou zrcadlovkou na světě, které obsahuje dva sloty pro paměťové karty CompactFlash a nabízí tak vynikající všestrannost při ukládání snímků. Fotograf může ukládat snímky postupně na jednotlivé paměťové karty nebo na dvě karty současně pro vyšší bezpečnost dat. Při pořizování snímků současně ve formátech NEF + JPEG je možné ukládat snímky ve formátu NEF na jednu paměťovou kartu a snímky ve formátu JPEG na druhou paměťovou kartu. Zhotovené snímky lze rovněž libovolně vybírat a kopírovat mezi oběma paměťovými kartami.

Pro nejvyšší nároky
Profesionální jednooké zrcadlovky Nikon jsou dlouhá léta první volbou profesionálních fotografů pro svou vysokou odolnost v nejnáročnějších provozních podmínkách. Od arktických mrazů až po vlhkost deštných pralesů vydrží fotoaparáty Nikon v činnosti ještě dlouho poté, co ostatní přístroje přestanou pracovat, a fotoaparát D3 je stavěn tak, aby pokračoval v této tradici. Vnější kryty, vnitřní části těla a zrcadlový box fotoaparátu jsou zhotoveny z hořčíkové slitiny, ovládací prvky a spoje jsou utěsněny proti vnikání prachu a vlhkosti.

Bezdrátové sítě
Nikon je průkopníkem v oblasti bezdrátového přenosu snímků. Nyní, s novým bezdrátovým síťovým rozhraním WT-43 začíná éra bezdrátových sítí s více fotoaparáty. Nejenže lze přenášet snímky („push") na servery a dálkově ovládat fotoaparát, rozhraní WT-4 navíc umožňuje dálkové procházení náhledů snímků uložených ve fotoaparátu.
V bezdrátovém prostředí lze takto vytvářet sítě složené až z pěti fotoaparátů D3 a D300. Například při fotografování sportovní události mohou redaktoři procházet současně všemi náhledy snímků v propojených fotoaparátech a vybírat snímky, které potřebují („pulling").

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Digitální zrcadlovka (DSLR)
 
Obrazový snímač
Formát snímače: Full Frame / FX
Rozlišení: 12,1 Mpx
Obrazový snímač: CMOS
Rozlišení fotografií: 1392x920, 1776x1416, 2080x1384, 2128x1416, 2656x2120, 2784x1848, 3184x2120, 3552x2832, 4256x2832
Poměr stran snímku: 3:2
Stabilizátor snímače: Ne
 
Objektiv
Crop faktor: 1 x
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové, Zónové
Korekce expozice: ± 5 EV po 1/2 EV, ± 5 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 100
ISO - maximální citlivost: 25600
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 30
Nejkratší expoziční čas: 1/8000
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 9 sn./s
Prodleva samospouště: 10, 2, 20, 3
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
Pokrytí hledáčku: 100 %
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 922000
 
Záznam
Typ paměťového media: CF (Compact Flash)
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 160 x 157 x 88
Hmotnost: 1240 g
 
Ostatní
Ocenění: EISA
Značka: Nikon
 
Ke stažení
Návod - Nikon D3 (PDF)

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Nikon D3 tělo v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Nikon D3 tělo, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Nikon D3 tělo

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (66 - 57)

 • 66

  Korč

  Reaguje na (65) | Dobrý den, D600 má o tolik modernější snímač, že doporučím raději ten, u D3 si pomůžšte pouze integrovaným gripem a kratším zatměním hledáčku, obrazový výkon je ale lepší u D600

  Kryštof Korč - Megapixel, Zástupce vedoucího a specialista na foto a studio techniku, 17.09.2013 | Reagovat

 • 65

  Avatar

  Dobrý den, mám trochu zvláštní dotaz. Uvažuji o koupi nového NIkon D600. Popřípadě o koupi staršího Nikon D3. Poradíte mi....

  Milan Holeček, 17.09.2013 | Reagovat

 • 64

  Avatar

  Reaguje na (63) | Dobrý den, je to tak, v režimu DX fotíte jen na výřez z FX snímače odpovídající rozměru DX snímače. Rozlišení je 5 Mpx.

  Vojtěch Svoboda - Megapixel, Zástupce vedoucího, 26.06.2013 | Reagovat

 • 63

  Avatar

  Zdravim, prosím Vás, někde jsem dohledal, že po přepnutí do DX režimu má foťák pouze 5MP. Je to tak? Předem díky.

  Adam, 25.06.2013 | Reagovat

 • 62

  Bouška
  Reaguje na 61 | Dobrý den, ano, jde to bez problémů.

  Luděk Bouška - Megapixel, 02.11.2009 | Reagovat

 • 61

  Avatar
  Dobrý den, chci se zeptat jestli u D3, nebo u D700 se dá u fx oběktivu, třeba 24-70 přepnout do řežimu dx? Ve výsledku by to potom bylo těch 36-105... Díky za odpověd'

  David Ost, 29.10.2009 | Reagovat

 • 60

  Bouška
  Reaguje na 59 | Dobrý den, určitě budou fungovat objektivy Nikkor AF Fish Eye 10.5/2,8 G ED a Nikkor AF 28-70/3,5-4,5D. Ostatní AF objektivy doporučuji vyzkoušet, ale MF objektivy samozřejmě ostřit nebudou.

  Luděk Bouška - Megapixel, 12.07.2009 | Reagovat

 • 59

  Avatar
  ahoj mněl bych dotaz mam staré oběktivy na full frame a uvažuji o koupi D3, oběktivy jsou na nikon ale docela mně to klame.mam na mysli oběktiv Micro-Nikkor MF 55/2,8 AiS, Nikkor AF Fish Eye 10.5/2,8 G ED, Nikkor Q 200/4 Ai, Sigma 24-135/2,8-4,5 D/NiAF/, Nikkor AF 28-70/3,5-4,5D adt. halvně mi de o to aby mi to automaticky zaostřovalo. děkuji mnohokrát za odpověd

  chmelda, 11.07.2009 | Reagovat

 • 58

  Avatar
  Reaguje na 42 | http://www.studiolighting.net/wp-content/images/hoodman_nikon_d3_LCDcap.jpg

  Petr Pazdera, 08.03.2009 | Reagovat

 • 57

  Bouška
  Reaguje na 55, 56 | Dobrý den, přepínání na DX formát je bez problémů, používal jsem ho především s teleobjektivy. Stejnou funkci ale má i D700, takže pokud v DX formátu nepotřebujete vysoké rozlišení, D90 bych určitě nekupoval, je to zbytečné. Vybíral bych jen mezi D700 a D3.

  Luděk Bouška - Megapixel, 18.02.2009 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím