Recenze Panasonic Lumix G 30mm f/2,8 ASPH

Představení Panasonic Lumix G 30 mm f/2,8 ASPH Macro

Představení Panasonic Lumix G 30 mm f/2,8 ASPH Macro

Panasonic Lumix G 30 mm F2.8 je makro objektiv určený pro systém Micro 4/3. To znamená, že bude korektně fungovat jak na Panasonicu, tak na tělech od společnosti Olympus. S crop factorem dosáhnete ohniska 60mm s nejkratší zaostřitelnou vzdáleností 10 cm. Tyto hodnoty vám pomohou vytvořit záběr v reálné velikosti.  Objektiv je velmi kompaktní s velice nízkou hmotností. Je vybaven výkonnou stabilizací, která vám usnadní práci ve zhoršených světelných podmínkách a nebo při natáčení videa. Kov tvoří většinu těla tohoto objkektivu, bajonet je taktéž kovový. Utěsněnost zde nečekejte.  Přepínač zapínání a vypínání stabilizátoru není na těle objektivu, stabilizaci musíte zapnout prostřednictvím těla. 

Rychlost ostření je na makro-objektiv řekl bych blesková. Drobný rozdíl jsem zaznamenal na tělech Olympus, nicméně opravdu nepatrný. Ostření je velmi přesné. Kresba je velmi dobrá v celé ploše snímku a to i při fotografování více vzdálených předmětů. Již při plně otevřené cloně dosáhnete velmi dobrých výsledků. Chromatická aberace se zde téměř neprojevuje, po stránce optických vad hodnotím tento objektiv velmi dobře. 

Hodnocení zákazníků (2)

Hodnocení zákazníků (2)

3.5

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Oldrich, Pošta Tymákov, 08.07.2020

4

Makro je pěkné ostré, ještě se někdy stavím pro předsádku, nebo kroužky, na některé detaily nestačí. Děkuji a mějte se pěkně. Uher

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Jiří, 28.01.2019

3

Popis a parametry

Popis a parametry

Panasonic LUMIX G MACRO 30mm f/2.8 Asph. O.I.S. je makro objektiv vhodný na fotografování detailů. Poskytuje poměr zvětšení 1x, a tak se jedná o opravdu makro objektiv vhodný i na malé detaily. Po nasazení na fotoaparát je ohnisko 60mm.

  • Díky spolehlivému a odolnému kovovému bajonetu se objektiv výborně hodí ke každodennímu použití v terénu. Speciální optické vrstvy zabraňují zdvojené kresbě a přezáření a dále tak zvyšují kvalitu fotografií. Při fotografování pohyblivých objektů přijde vhod rychlé automatické ostření, ve slabém světle ocení uživatelé optický stabilizátor MEGA O.I.S. 
  • Objektiv H-HS030 se výborně hodí pro detailní fotografie květin, jídla, hmyzu a dalších motivů, tolik oblíbených mezi milovníky makrofotografie. Velmi dobrou práci ale odvádí i při fotografování portrétů nebo krajiny.

Obrazový snímač

Formát snímače 2/3
Crop faktor 2 x

Objektiv

Typ bajonetu Micro 4/3
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) 60
Minimální ohnisková vzdálenost 30 mm
Maximální ohnisková vzdálenost 30 mm
Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) 2,8
Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) 2,8
Maximální clona (F) 22
Konstrukce objektivu 9 členů / 9 skupin
Stabilizátor obrazu Ano
Délka objektivu 64 mm
Počet lamel clony 7
Vhodný pro žánr Krajina, Makro / Detail
Rozdělení podle ohniska Základní
Vhodný pro formát snímače Micro 4/3
Typ objektivu Pevný

Ostření

Minimální zaostřovací vzdálenost 10,5 cm

Fyzikální specifikace

Průměr filtru 46 mm
Hmotnost 180 g

Ostatní

Číslo produktu H-HS030E
Značka Panasonic

Zobrazit popis a parametry