ID: 006815

Digitální zrcadlovka Canon EOS 40D tělo

 • Formát snímače: APS-C
 • Rozlišení: 10,1 Mpx
 • Rychlost sériového snímání: 6,5 sn./s

Sháníte Canon EOS 40D tělo?

„Canon EOS 40D tělo“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon EOS 40D tělo?

Začít s výkupem

Digitální SLR zrcadlovka nabízí mnohem víc, než jen kosmetické změny svého předchůdce. Nově představuje například živý náhled, sériové snímání 6,5 sním./s, LCD 3,0 palce, integrovaný čistící systém, robustní tělo z hořčíkové slitiny, ISO až 3200, 740 g.

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Společnost Canon uvedla po dlouhém očekávání další model poloprofesionální řady EOS s označením 40D. Oproti svému předchůdci se na první pohled dočkal spoustu zásadních změn. Především se zvětšil
Celá recenze

Kompletní recenze
Canon EOS 40D tělo

Parametry a popis

Canon EOS 40D přichází na trh s novou platformou EOS pro zkušené amatérské fotografy

S 10,1megapixelovým snímačem CMOS1, souvislým snímáním rychlostí 6,5 sním./s, novým systémem automatického zaostřování a 3,0" LCD displejem s režimem Live View vykazuje EOS 40D výrazné zlepšení s ohledem na výkon i všestrannost.

Fotoaparát využívá novou technologickou platformu EOS, která byla poprvé použita v profesionálním fotoaparátu EOS 1D Mark III, uvedeném na trh již dříve v letošním roce. Procesor Canon DIGIC III zajišťuje rychlou odezvu fotoaparátu, dokonalejší reprodukci barev a téměř okamžité uvedení fotoaparátu do režimu snímání. Integrovaný čisticí systém EOS1 zabraňuje ulpívání prachu na snímači a robustní tělo z hořčíkové slitiny s izolačními prvky proti vlivům nepříznivého počasí zajišťuje odolnost fotoaparátu.

„EOS 40D představuje významný pokrok ve vývoji fotoaparátů systému EOS určeného pro zkušené amatéry. Je vybaven četnými technologiemi, které byly poprvé použity v našich nejnovějších fotoaparátech řady EOS-1," uvedl Mogens Jensen, Head of Canon Consumer Imaging, Europe. „Pro fotografy pracující s digitálními fotoaparáty mají vylepšení, které EOS 40D poskytuje, skutečně velký význam. A uživatelům analogových fotoaparátů se s jeho příchodem naskýtá nebývale vhodná příležitost k přechodu na digitální technologie."

Hlavní přednosti

 • APS-C CMOS snímač s rozlišením 10,1 megapixelu
 • Souvislé snímání rychlostí 6,5 sním./s až 75 snímků formátu JPEG
 • Nový AF systém s 19 senzory křížového typu
 • Procesor DIGIC III
 • 3,0" LCD displej s režimem Live View
 • Integrovaný čisticí systém EOS
 • Přehledný hledáček
 • Uživatelem nastavitelné parametry pro zpracování obrazu Picture Style

Vysoká rychlost a kvalita obrazu
Snímač Canon CMOS třetí generace nabízí oproti svému předchůdci nové pixelové schéma, které je zárukou minimálního šumu. EOS 40D zachovává vysokou kvalitu obrazu až do citlivosti ISO 1600, kterou lze rozšířit až na hodnotu 3200, což je praktické v situacích, kdy není dovoleno či vhodné použití blesku. Režim Highlight Tone Priority (Priorita světlých tónů) nabízí fotografům svateb a krajin možnost zvýšení dynamického rozsahu pro světlé oblasti při snímání s použitím hodnot ISO nad ISO 200 - výsledkem je dokonalejší reprodukce barevných odstínů svatebních šatů, oblaků a jiných objektů světlého zabarvení.

Výkonný procesor DIGIC III umožňuje souvislé snímání rychlostí 6,5 sním./s a pracuje s vyrovnávací pamětí zajišťující zpracování až 75 velkých snímků formátu JPEG (17 v případě formátu RAW) bez zastavení. Díky 14bitovému zpracování obrazů lze dosáhnout výrazně větší barevné hloubky, hladších gradací a výjimečně přesné reprodukce barev.

Nový systém AF s body křížového typu
Významným vylepšením fotoaparátu EOS 40D je jeho nový systém automatického zaostřování s 9 body křížového typu. Všech devět AF bodů dosahuje zaostření v horizontální i vertikální rovině. Centrální AF bod zajišťuje přesné zaostření až do hodnoty f/2.8 a dalších osm vnějších bodů do hodnoty f/5.6. V reakci na přáni ze strany uživatelů byl fotoaparát opatřen vyčleněným tlačítkem AF Start (AF-ON), po jehož jediném stisknutí se provede automatické zaostření.

LCD displej s režimem Live View
Režim Live View usnadňuje pořizování fotografií z nezvyklých úhlů, např. při snímání detailních záběrů v poloze na zemi nebo pořizování snímků s použitím stativu. V režimu Live View zobrazuje 3,0" LCD displej obraz v reálném čase, dále umožňuje volitelné zobrazení mřížky a živého histogramu, který simuluje expozici obrazu. Tlačítko AF-ON lze naprogramovat tak, že se zrcadlo fotoaparátu dočasně natočí a provede se automatické zaostření. Ve studiovém prostředí může fotograf pomocí dálkového režimu Live View komponovat záběry, upravovat nastavení a pořizovat fotografie z PC s využitím softwarových nástrojů EOS.

Plná kontrola
Fotoaparát EOS 40D lze zcela nastavit podle konkrétních potřeb fotografa. Kruhový volič režimů nabízí prostor pro tři uživatelem definovaná nastavení a umožňuje snadné a okamžité přepínání mezi několika nastaveními snímání. Nová karta My Menu (Moje nabídka) poskytuje přímý přístup k často používaným nastavením a 24 funkcí umožňující vlastní nastavení dovoluje fotografům jemné nastavení fotoaparátu a ovládacích prvků. Možnost zaměnit matnici za některou ze dvou dalších matnic pomáhá k dosažení ještě větší všestrannosti fotoaparátu.

Snadnější ovládání systémového příslušenství je možné díky skutečnosti, že nastavení pro blesk Speedlite 580EX II a nový bezdrátový vysílač souborů WFT-E3 lze ovládat přímo z LCD displeje.

Bezdrátový vysílač souborů WFT-E3
Dnešním dnem společnost Canon uvádí na trh rovněž bezdrátový vysílač souborů WFT-E3. Bezdrátový vysílač souborů WFT-E3, který byl navržen tak, aby hladce spolupracoval s fotoaparátem EOS 40D, umožňuje rychlý bezdrátový přenos obrázků na vzdálené FTP servery a také oboustrannou komunikaci přes PTP a HTTP. V režimu HTTP mohou vzdálení uživatelé ovládat spoušť nebo stahovat obrázky z fotoaparátu prostřednictvím okna internetového prohlížeče. Režim PTP se používá pro bezdrátové dálkové fotografování s fotoaparátem EOS 40D a s využitím dodaného softwaru EOS Utility.

Při dlouhodobém fotografování lze vysílač WFT-E3 připojit přímo na externí pevné disky. A v případě připojení na přenosné zařízení GPS se ve formě EXIF dat ke každému obrázku připojí údaje o místě a času fotografování. Na tomto vysílači s praktickým designem držáku se nachází hlavní volič, spoušť a další ovládací prvky, těsnění pak zajišťuje jeho ochranu proti nepříznivým povětrnostním podmínkám.

Společně s fotoaparátem EOS 40D společnost Canon uvádí na trh také dva nové objektivy řady EF-S:

 • EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS - vysoce kvalitní, cenově dostupný standardní objektiv se zoomem a 4krokovým stabilizátorem obrazu
 • EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS - univerzální teleobjektiv se zoomem, který v řadě EF-S v současné době poskytuje nejdelší rozsah ohniskové vzdálenosti a je vybaven 4krokovým stabilizátorem obrazu

Software
EOS 40D je dodáván s obsáhlou sadou softwaru1, který fotografům zajistí zjednodušení jejich pracovních procesů. Její součástí je software Digital Photo Professional (DPP), výkonný převaděč formátu RAW, který poskytuje plnou kontrolu nad zpracováním obrázků ve formátu RAW.
DPP spolupracuje s funkcemi fotoaparátu, např. funkcí Dust Delete Data (Data k odstranění prachu) a režimem Picture Styles (Styly obrázku). Uživatelé mohou nyní vytvářet také své vlastní obrázkové styly, a to pomocí dodaného softwaru Picture Style Editor. Dalšími součástmi standardní softwarové výbavy jsou programy EOS Utility, ImageBrowser/ZoomBrowser a PhotoStitch.

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Digitální zrcadlovka (DSLR)
 
Obrazový snímač
Formát snímače: APS-C
Rozlišení: 10,1 Mpx
Obrazový snímač: CMOS
Rozlišení fotografií: 3888x2592, 2816x1880, 1936x1288
Poměr stran snímku: 3:2
Automatické čištění snímače: Ano
Stabilizátor snímače: Ne
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: DIGIC III
 
Objektiv
Crop faktor: 1,6 x
Typ bajonetu: Canon EF, Canon EF-S
 
Zaostřování
Pomocné světlo AF: Pomocí blesku
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Zónové, Středové, Bodové
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV, ± 2 EV po 1/2 EV
Blokování AE: Ano
ISO - minimální citlivost: 100
ISO - maximální citlivost: 3200
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 30
Nejkratší expoziční čas: 1/8000
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 6,5 sn./s
Prodleva samospouště: 10, 2
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
Pokrytí hledáčku: 95 %
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
 
Záznam
Typ paměťového media: CF (Compact Flash)
Zvuková poznámka: Ne
 
Obecné
České menu: Ne
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 146 x 108 x 74
Hmotnost: 740 g
 
Ostatní
Značka: Canon

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon EOS 40D tělo v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon EOS 40D tělo, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon EOS 40D tělo

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (701 - 692)

 • 701

  Bouška
  Reaguje na 700 | Dobrý den, pokud vím, tak v živém náhledu můžete zaostřovat stiskem tlačítka AF-ON.

  Luděk Bouška - Megapixel, 15.10.2010 | Reagovat

 • 700

  Avatar
  Dobrý den, zajímalo by mě zda v režimu živého náhledu funguje AF a pokud ano jak jej použít? Děkuji

  Pavel Votočka, 14.10.2010 | Reagovat

 • 699

  Bouška
  Reaguje na 698 | Dobrý den, těžko říci takhle na dálku. Nejspíš nezbude nic jiného, než kontaktovat autorizovaný servis www.awh.cz.

  Luděk Bouška - Megapixel, 11.10.2010 | Reagovat

 • 698

  Avatar
  Dobrý den, je to něco kolem roku co jsem si kupoval 40D a teď se mi stala nemilá věc. Asi před týdnem jsem zpozoroval, že spoušť fotoaparátu nereáguje jak má. Tělo mi nechtělo uskutečnit expozici. Domáčknul jsem spoušť a nic se nestalo Prvně jsem si myslel že je špatný kontakt objektivu a těla ale problém stále přetrvával i po vyčištění kontaktů. Na chvíli bylo vše dobré a pak se problém opakoval. Sepnu spoušť a nic se neděje nebo uzávěrka sepne až po 1-2 sekundách držení spouště. Táži se proto čím to můžee být? Mám nafocených necelých 10 000 snímků bez problému až do této doby. Děkuji za odpověď

  Martin V., 11.10.2010 | Reagovat

 • 697

  Bouška
  Reaguje na 696 | Dobrý den, v režimu Tv má nastavený čas samozřejmě prioritu, takže pokud nastavíte například 1/100s, neměl by se tento údaj nijak samovolně změnit. Pokud tomu tak není, doporučuji kontaktovat servis.

  Luděk Bouška - Megapixel, 20.05.2010 | Reagovat

 • 696

  Avatar
  Dobrý den, mám dotaz ohledně priority clony tohoto fotoaparátu (režim Tv). Nastavím si nějakou vyšší rychlost závěrky např. 1/100s, abych neměl rozmazané snímky a po namáčknutí spouště se mi na stavovém display rychlost závěrky změní na nižší (např. 1/15 atd) dle okolního. Nevím jak tedy s tímto fotoaparátek použít rychlejší časy. Nejedná se o vadu? Děkuji za odpověď.

  Tomáš Ondráček, 18.05.2010 | Reagovat

 • 695

  Bouška
  Reaguje na 694 | Dobrý den, určitá vůle při pootočení objektivu je běžná, ale kvůli blesku doporučuji kontaktovat servis www.awh.cz.

  Luděk Bouška - Megapixel, 29.09.2009 | Reagovat

 • 694

  Avatar
  Dobrý den, mám problém s vestavěným bleskem u canonu 40D - nevysune se ven při stisku tlačítka, hlásí mi to chybu Err 05, po vypnutí a znovu zapnutí pořád stejná chyba. Nevím, co s tím. Prosím poraďte. A ještě jeden problém při nasazení objektivu canon 70-200mm 2,8 L a jeho zacvaknutí na tento fotoaparát má tento objektiv asi 1-2mm vůli, jde s ním pootočit. Vadí mi to. Je to normální nebo jde o vadu objektivu či foťáku? Děkuji za odpověď.

  Marek, 28.09.2009 | Reagovat

 • 693

  Bouška
  Reaguje na 691 | Dobrý den, zde se jedná o samotné tělo. Na focení rally je vhodný.

  Reaguje na 692 | Vhodné jsou oba dva, 17-40 má o trochu lepší přenos kontrastu.

  Luděk Bouška - Megapixel, 28.09.2009 | Reagovat

 • 692

  Avatar
  Dobrý den, je jako základní objektiv pro 40d vhodnější canon 17-40 f/4L, nebo 17-55 f/2.8, nebo úplně nějaký jiný objektiv? Děkuji

  Klára, 27.09.2009 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím