16559170
zkopírováno do schránky
039702
zkopírováno do schránky
Objektiv
Fujifilm GF 45 mm f/2,8 R WR
- Stabilizátor obrazu: Ne
- Vhodný pro formát snímače: Středoformát
- Průměr filtru: 62 mm
ProtiúčetBonus 10 %Výprodej
Širokoúhlý objektiv Fujifilm GF 45 mm f/2,8 R WR s ekvivalentem ohniskové vzdálenosti 36 mm je ideální pro každodenní fotografování. Nabízí… více
39 990 Kč
Skladem 1 ks
Objednejte nyní a zboží máte zítra doma!
Způsoby doručení
Osobní odběr
Zdarma
PPL doprava
Zdarma, zítra u vás
PPL ParcelShop
Zdarma, zítra na pobočce
Messenger
Od 299 Kč
Rezervace na prodejně
Zboží je vystavené na prodejně Praha, Komunardů 42, Holešovice
Skladem 1 ks, k odběru dnes
Zboží není vystavené na prodejně Brno, Čechyňská 547/5
zítra odpoledne na prodejně, po provedení rezervace
Zboží není vystavené na prodejně Ostrava, 28. října 960/178
zítra odpoledne na prodejně, po provedení rezervace
Ušetřete ještě více
Užitečné nástroje
Máme také v bazaru
Fujifilm GF 45 mm f/2,8 R WR bazar
Běžné známky použití - prach v optické soustavě bez vlivu na výstup, součástí balení krytky, sluneční clona a krabice.
Ušetříte 14 000 Kč / 25 990 Kč
Nákup na protiúčet Bonus 10 %
Spočítejte si kolik zaplatíte po odečtení vaší fototechniky a po navýšení o protiúčtový bonus
Kupte na splátky od 4 055 Kč
Chci rychle splatit
11×4 055 Kč
Vybrat splátky
Chci nízkou splátku
72×1 029 Kč
Vybrat splátky

Fujifilm GF 45 mm f/2,8 R WR
Skladem 1 ks
39 990 Kč
Další kusy Fujifilm GF 45 mm f/2,8 R WR použitý objektiv v bazaru
Další kusy Fujifilm GF 45 mm f/2,8 R WR použitý objektiv v bazaru
Recenze, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
GF 45 mm/2,8 R WR je objektiv s lehce širší perspektivou, ideální pro každodenní použití výhradně pro GFX systém fotoaparátu se středoformátovým snímačem. Ve své kategorii skvělá světelnost 2,8…
Vedoucí prodejny
Lukáš Kala, 08.02.2021

Popis a parametry
Širokoúhlý objektiv Fujifilm GF 45 mm f/2,8 R WR s ekvivalentem ohniskové vzdálenosti 36 mm je ideální pro každodenní fotografování. Nabízí světelnost f/2.8 pro práci za zhoršených světelných podmínek a precizní kontrolu hloubky ostrosti. Optická konstrukce zahrnuje asférický prvek, dva ED prvky a Nano GI povlak, což zajišťuje ostré snímky s věrnými barvami. Objektiv je utěsněný proti prachu, vlhkosti i mrazu.
Širokoúhlý objektiv pro každodenní využití
Fujifilm GF 45 mm f/2,8 R WR je špičkový širokoúhlý objektiv, který nabízí ekvivalentní ohniskovou vzdálenost 36 mm pro systém středního formátu GFX. Tento objektiv je skvělou volbou pro běžné fotografování a díky mírně širšímu zornému úhlu se hodí na práci s různými žánry.
Optická konstrukce a výkon
Světelnost f/2,8 zaručuje vynikající výkon i za zhoršených světelných podmínek a umožňuje pokročilou kontrolu nad hloubkou ostrosti. Konstrukce objektivu zahrnuje 1 asférický prvek, který snižuje zkreslení a sférické aberace, což vede k ostrým a jasným snímkům, a 2 ED prvky, které minimalizují chromatickou aberaci a zlepšují věrnost barev. Nano GI povlak redukuje odlesky a zvyšuje kontrast i při práci s intenzivním osvětlením.
Rychlé ostření a intuitivní ovládání
Interní zaostřovací mechanismus zajišťuje rychlé a přesné automatické ostření a zachovává konstantní délku objektivu během zaostřování. Objektiv je vybaven manuálním clonovým kroužkem, který umožňuje snadnou a přesnou regulaci expozice, a přepínačem na nastavení clony přímo v těle fotoaparátu (pozice C).
Odolná konstrukce pro náročné podmínky
Objektiv Fujifilm GF 45 mm f/2,8 R WR je navržen pro práci v náročných podmínkách. Je odolný vůči prachu, vlhkosti a mrazu až do -10 °C. Kovový bajonet z mosazi zajišťuje dlouhou životnost a přesné uchycení k fotoaparátu. Díky zaoblené devítilamelové cloně objektiv poskytuje atraktivní bokeh.
Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 62 mm |
|---|---|
| Hmotnost | 490 g |
| Odolnost | Utesnění proti prachu a vlhkosti |
Obrazový snímač
| Formát snímače | 44 x 33 mm |
|---|---|
| Crop faktor | 0,79 x |
Bajonet
| Typ bajonetu | Fujifilm G |
|---|
Objektiv
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 35 |
|---|---|
| Minimální ohnisková vzdálenost | 45 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 45 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 2,8 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 2,8 |
| Maximální clona (F) | 32 |
| Konstrukce objektivu | 11 členů / 8 skupin |
| Stabilizátor obrazu | Ne |
| Počet lamel clony | 9 |
| Vhodný pro žánr | Krajina, Architektura / Interiér, Reportáže, Street foto, Koncerty |
| Rozdělení podle ohniska | Základní |
| Vhodný pro formát snímače | Středoformát |
| Typ objektivu | Pevný |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 45 cm |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | 16559170 |
|---|---|
| Značka | Fujifilm |
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.
- Polarizační filtr, ukázka 1
- Polarizační filtr, ukázka 2
- Polarizační filtr, ukázka 3
- Polarizační filtr, ukázka 4
- Polarizační filtr, ukázka 5
- Polarizační filtr, ukázka 6
- Polarizační filtr, ukázka 7
- Polarizační filtr, ukázka 8
- Přechodový filtr, ukázka 1
- Přechodový filtr, ukázka 2
- Přechodový filtr, ukázka 3
- Neutrální filtr, ukázka 1
- Neutrální filtr, ukázka 2
- Neutrální filtr, ukázka 3
Polarizační filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 4
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 5
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 6
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 7
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 8
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Doporučené filtry
Kompatibilní fotoaparáty s objektivem Fujifilm GF 45 mm f/2,8 R WR
Seznam kompatibilních fotoaparátů s tímto objektivem.
Přepočet ohniskových vzdáleností
Přepočet ohniskových vzdáleností
| Crop faktor fotoaparátu: | - |
| Skutečná ohnisková vzdálenost: | 45 mm |
| Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: | - |
| Typ objektivu: | pevné ohnisko |
| Diagonální úhel záběru: | - |
| Přepočteno na filmové políčko: | - |
Nejčastěji zvažované alternativy
Nejčastěji zvažované alternativy
Související články s Fujifilm GF 45 mm f/2,8 R WR
Související články s Fujifilm GF 45 mm f/2,8 R WR
Vyhlášení výsledků soutěží o nejlepší street foto a reklamní video
O tom, že je street fotografie velmi rozšířeným a populárním žánrem, není pochyb. Nasvědčuje tomu i počet účastníků a fotografií, které jste přihlásili do dubnového kola naší velké fotosoutěže ROK S…
MARTIN LUKEŠ • předevčírem v 9:37

Když jeden filtr nahradí dva: Haida PROII CPL-VND 2v1
Každý se už někdy dostal do situace, kdy nutně potřebuje využít více fotografických filtrů najednou. To ovšem může přinášet celou řadu potíží, jako je třeba vinětace nebo komplikovaná instalace…
MATOUŠ JÍLEK • 12. 5. 2026 v 13:14

Jak se s foťákem dostat až na stage? Hostem Megapodcastu je Pavla Hartmanová
Zářící reflektory, burácející davy a adrenalin, který by se dal krájet. Pro většinu fanoušků zážitek, který končí posledním přídavkem, pro Pavlu Hartmanovou její parvidelná kancelář. Jaké to je, stát…
23. 4. 2026 v 11:27

Fotenie roklín a potokov
Hneď na úvod sa musím priznať, že pred rokmi som neznášal fotky potokov. Špeciálne od mnohých českých fotografov, keďže česká krajina je bohatá na fotogenické potoky a vodopády. Prišlo mi to všetko…
BORIS MICHALIČEK • 22. 4. 2026 v 10:34

Dotazy k Fujifilm GF 45 mm f/2,8 R WR
Expert Megapixelu
Nikola Šuláková






















































Komentáře